X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kiedy ustępują bóle brzucha?
Odpowiedz

kiedy ustępują bóle brzucha?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od owulacji po dzień dzisiejszy a jestem w ciąży 6 tydz i 5 dzień, mam silne bóle brzucha, wczoraj myślałam, ze to "koniec":( lekarka przepisała duphaston, na początku myślałam, ze troche pomaga ale to był efekt placebo, bo ból wieczorami i rano jest ciągnący, silny, ale nie są to skurcze. Lekarka powiedziała: no zmienia się Pani ciało to normalne, ciąża to nie choroba, ale dla niektórych nie należy do przyjemności.. i w sumie olała. Już do niej nie pójdę, wizytę u nowej mam 23.12
    Też tak macie, takie bóle? a moze nie wiem w 8 albo 14 tygodniu ustępują?

  • Kaj Autorytet
    Postów: 922 293

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweetfire wrote:
    ciąża to nie choroba, ale dla niektórych nie należy do przyjemności

    Niestety powiedziała ci prawdę.
    Generalnie bóle podbrzusza głównie występują w I trymestrze. Nospa + magnez i powinno pomóc. Z kolejnymi tygodniami może być lepiej, ale może być też gorzej- zależy jak twój organizm będzie reagował na burze hormonów i rozciągającą się macicę.

    ukdy82c3jvhxu38m.png

    tb73k6nl2pyu28tq.png
  • sweetfire Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kaj,
    muszę zacząć łykać magnez, bo nospą się wspomagam, nie sądziłam,że to moze tak wyglądać, jak zaszłam w ciążę to oprócz mnóstwa radości z wiadomych powodów cieszyłam sie też że nie będzie tej bardzo bolesnej u mnie @, no to mam brak boleści brzucha...
    Ale nic to ważne, ze to nic bardzo niepokojącego i ze tak widocznie mam.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też pobolewa brzuch,czasem zakuwa tak jakby w jajnikach. Wtedy dużo leże i trochę pomaga. No-spy nie biorę,wolę się trochę pomęczyć z godzinkę niż łykać prochy,ale jak ból będzie już męczący to pewnie sięgnę po tabletki.

    Pozdrawiam ;)

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • zabka11 Autorytet
    Postów: 2350 5101

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martika87 wrote:
    Mnie też pobolewa brzuch,czasem zakuwa tak jakby w jajnikach. Wtedy dużo leże i trochę pomaga. No-spy nie biorę,wolę się trochę pomęczyć z godzinkę niż łykać prochy,ale jak ból będzie już męczący to pewnie sięgnę po tabletki.

    Pozdrawiam ;)

    mam tak samo - leżenie pomaga :-)

    3i499vvjdikb2il4.png
    iv09j48argrcm17t.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból brzucha może towarzyszyć ci do końca ciąży, wkońcu macica się powiększa, najbardziej jest ten ból odczuwalny na początku ciąży jeżeli jednak jest bardzo silny i nie do wytrzymania może on świadczyć o obumieraniu płodu, dlatego ważne jest określenie tego bólu. Nie chcę straszyć ale może też świadczyć to o poronieniu. Warto wtedy jechać ale do szpitala.

    A tak na marginesie to Twój lekarz jest dość szczery ale ma niestety rację, ciąża jest przyjemna ale czasami jak np. ruchy dziecka czujesz, gdy jestes na usg i możesz podglądnąć malucha. Ale więcej jest dolegliwości na końcu ciąży np. cięzko jest zawiązać buta albo go zapiąć.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Czyli nie mam się co martwić, bo mnie od dziś tak boli jakby mnie ktoś rozciągał jak plastelinę,

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ