X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kilka pytań do was przyszłe mamusie
Odpowiedz

Kilka pytań do was przyszłe mamusie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paatuszka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 października 2016, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Mam straszne problemy z głodem. Cały czas mam wilczy głód a niestety nie na wszystko mam apetyt. Zjem za pił godziny znów ból rzoladka i odczucie głodu aż w gardle. Czy któraś z was tak już miała ? Co mam jeść aby się w końcu najeść ?
    2. Ostatnio przeczytałam, że w 1 trymestrze nie powinno się latać samolotem ponieważ ciśnienie może wywołać poronienie badz niewyksztalcenie sie narzadow wewnetrznych u dziecka. 15stego lecę do Polski na tydzień. Z racji takiej ze to mój pierwszy dzidziuś bardzo się obawiam tym bardziej, że staraliśmy się o szkraba 3 lata. Podzielcie się proszę ze mną swoimi opiniami na ten temat.
    Pozdrawiam cieplutko!

    patuszka
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 8 października 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym lataniem to racja, ale lepiej poradzić się lekarza. Moja koleżanka dostała pozwolenie na wakacje w Grecji, a był to 9 tydzień i lot samolotem zniosła bardzo dobrze, dzidziuś również. Teraz to już 15 tydzień i wszystko jest z nimi ok.
    Jedz to na co masz ochotę, jak często potrzebujesz tylko w mniejszych porcjach. Unikaj surowego mięsa i serów pleśniowych. Pij dużo. Wydaje mi się, że lepszy głód niż częste zwrotki.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Klaudia0727 Autorytet
    Postów: 624 1097

    Wysłany: 9 października 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też co chwile czuje ogromny głód ale jak zaglądam do lodówki to mam ochote zwymiotować :D dziwne.. a głód jest taki że aż boli mnie żołądek :D ... Nie jedz surowego mięsa , surowych ryb ,surowych jajek , sery pleśniowe też omijaj tak samo jak szynki dojrzewające :) ale co ci mogę polecic zebys się najadła to nie wiem :D hah

    gann9jcg7ze17rcq.png
    Czekamy na Aurelie <3
    20 lat . Łódź/Jelenia Góra
  • Maciejowa Autorytet
    Postów: 1315 352

    Wysłany: 10 października 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poleciałam na wakacje w 6tc, wracałam w 8tc i od razu miałam wizytę serduszkową - wszystko było w porządku. Pytałam dwóch lekarzy, żaden nie widział żadnych przeciwwskazań do lotu. Co do jedzenia to ja również tak miałam - wieczny głód, na którego tak naprawdę chyba nie ma sposobu, przynajmniej ja nie znalazłam... Ale teraz to już minęło także głowa do góry :)

    Nie doczekasz świtu, nie odbywszy drogi przez noc."
    Po roku starań nadszedł mój świt...
    xnw4skjobnsltuoy.png
  • paatuszka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 10 października 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że to uczucie głodu minie bo w tym momencie to chyba bym zjadła wszystko co mam tylko pod ręką! Choć owszem niektóre rzeczy doprowadzają mnie do mdłości :)
    Dziękuję kochane za odpowiedzi!

    patuszka
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ