X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kosmetyki niewskazane w ciąży
Odpowiedz

Kosmetyki niewskazane w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 sierpnia 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli uzywasz podkladu takiego samego jak przed ciązą to smialo mozna uzywać co inne gdybyś chciala zmienic na inny wtedy nie wiadomo czy by nie podraznił skory twarzy ,bo w okresie ciązy nasza skóra jest delikatna bardzo i wrazliwa .

  • PetitQa Przyjaciółka
    Postów: 73 68

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o peeling to polecam te domowe:) np cukier+sok wyciśnięty z cytryny+ sok z aloesu można też dodać olej winogronowy.

    h44eskjohkcqs13a.png mhsvkrhmzn9jf6bm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dobry pomysł zrobie sobie :) tylko sok jutro kupie aloesowy.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie i serdecznie pozdrawiam :) ,
    jestem tu nowa bo akurat dzisiaj rano testowałam i się udało ;)
    mianowicie chciałabym dowiedzieć się jak to jest z tymi kosmetykami ...
    przeglądałam składniki które mogą szkodzić a potem poszłam do łazienki i okazało się, że i na szamponach i na mydłach czy żelach - nie wspomnę o kosmetykach do pielęgnacji twarzy znajduje się choćby jeden z wymienionych na "czarnej liście" .. jak na to zaradzić??
    czy niestosowanie tego typu produktów o tym składzie odnosi się do całego okresu ciąży??
    zielono mi ... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm jest ciężko z kosmetykami.......
    Przede wszystkim unikaj retinolu i pochodnych oraz maści i kremów typowo przeciwtrądzikowych (przepisanych przez dermatologa) - to są najbardziej szkodliwe składniki. Generalnie jak uzywasz czegokolwiek od dermatologa na receptę to skonsultuj to z nim.
    Co do reszty to nie ma co przesadzać. Powinno się unikać konserwantów np. parabenów ze względu na uczulenie. Generalnie jeśli masz wrazliwą cerę to w ciąży będziesz miała jeszcze bardziej wrażliwą - i więcej składników może się uczulać.
    Sporo kosmetyków do twarzy ma w swoim składzie różne rodzaje alhokolu - tym wg mnie nie ma co się przejmować. Stężenie jest tak małe że nic się nie stanie - jedynie może wysuszać skórę. Tak samo stosowanie punktowo spirytusu salicylowego - po prostu mocno wysusza skórę.

    MKA84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w internecie jest cała dłuuuuga lista zakaanych składników ale myslę, że nie ma co przesadzać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia -> dziękuję za odpowiedź :)
    właśnie tak sobie przeglądałam i aż się przeraziłam bo stwierdziłam że będąc .. akurat jestem w Niemczech to w łazience nie mam nic czym mogłabym się nawet umyć :(

    :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze jedna istotna rzecz - alkohol zawarty w kosmetykach to alkohol uzyskiwany zupełnie inaczej niz alkohol spożywczy. Z reszta jak smarujesz buzie kremem to zwróc uwage ile tego kremu bierzesz - minimalne ilości, a zawartośc ewentualnie niewskazanych składników w tej drobince na palcu sięga promili albo jeszcze mniej. Także spokojnie.Nie ma co szaleć ;]

    kiciaa lubi tę wiadomość

  • Heelenka Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czeeść :) jest tu ktos jeszcze?

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 13 kwietnia 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no.. i weź tu nie oszalej...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 1 marca 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam a mozecie polecic jakis podklad do twarzy bez filtrow przenikajacych? Ponoc nie wolno ich uzywac w ciazy a w kazdym co mialam jest Ethylhexyl Methoxycinnamate czyli filtr przenikajacy..
    Ciężko mi okreslic czy to tyczy sie tez podkładow czy tylko kremow z filtrami..ale wszedzie ostrzegaja przed tymi filtrami przenikajacymi.

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • demi09 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 maja 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A demakijaż normalnie wykonujecie? Jakiś uproszczony czy taki złożony jak należy? A co z malowaniem? Normalnie czy jakoś mniej? Bo zastanawiam się czy taki demakijaż stopniowy to nie będzie przegięcie. Mam na myśli taki: https://e-ziaja.com/pl/blog/29_poznaj-tajemnice-skutecznego-demakijazu.html

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ