X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr krwawienie po cytologii w ciąży!!
Odpowiedz

krwawienie po cytologii w ciąży!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam dziś cytologie po której zaczęłam krwawić. Lekarz od razu mnie uspokoił i powiedział, że to normalne bo szyjka w ciąży jest krucha dodatkowo została podrażniona. Czy któraś z was tak miała??? Zmartwiłam się bo pierwszą ciążę straciłam!!!

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 31 października 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, to bardzo częste. Lekarz dobrze mówił :) Nie martw się, ja miałam to samo 3 dni temu i też troszkę zaczęłam panikować :) Na drugi dzień jeszcze śluz lekko zabarwiony a na 3 wszystko ok :)

    Ania1704, antoszka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Squ bardzo dziękuję za odpowiedź!!!

  • Truskaweczka250 Autorytet
    Postów: 1574 1225

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam cytologie robioną przed ciążą i też lekkie krwawienie miałam bo wziernikiem mi za bardzo złapała chyba ściankę pochwy bo czułam jak mnie szczypie i miałam krwawienie ale tylko jednego tego dnia:)

    25.png
    https://www.maluchy.pl/li-73052.png
    Mili <3
  • Gosha Autorytet
    Postów: 1817 4623

    Wysłany: 19 listopada 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez slyszalam ze to normalne, moze nastapic takie krwawienie. Ja nie mieszkam w Polsce i tutaj nie robi sie cytologii przez cala ciaze, dopiero po porodzie.

    uwo9lqxwoe8jis8o.png

    f2wll6d8jif5zy9b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania ja miałam delikatne plamienie po cytologi ale lekarz powiedział że to normalne i wszystko jest w porządku więc nie martw sie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienie przeszło następnego dnia, wydaje mi się, że lekarz nie robił go delikatnie i to był efekt.

    Gosha lubi tę wiadomość

  • squ Koleżanka
    Postów: 52 14

    Wysłany: 22 listopada 2014, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania to nie chodzi o umiejętność a ukrwienie szyjki :) w ciąży wszystko puchnie i jest bardziej ukrwione dlatego krwawienie się zdarza bardzo często:)

  • margaretka87 Koleżanka
    Postów: 54 28

    Wysłany: 12 maja 2015, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Jezusie, wreszcie znalazłam ten wątek. Od wczoraj przeszukuję internet i dopiero teraz się uspokoiłam. Wczoraj miałam robioną cytologię i od wczoraj mam na papierze wydzielinę zabarwioną na różowo. Oczywiście spanikowałam. Dobrze, że jesteście :*

    ckai43r8mwjzpzmn.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 12 maja 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak miałam, a do tego ból przez pierwszą dobę po cytologii. Jak widać wszystko dobrze się skończyło ;)

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • naox Ekspertka
    Postów: 244 256

    Wysłany: 12 maja 2015, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plamienie po cytologii w 7tc, nawet tego samego dnia pojechałam na usg. Wszystko było dobrze, chociaż wpadłam w panikę i to nie małą.

    p19uyx8dnezstxe3.png
  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff uspokoiłam sie trochę. Niby takie oczywiste, a jednak niepokojące ;)

    Już razem <3
  • antoszka Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 2 marca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama poprosiłam lekarza o cytologię, bo minął już rok od ostatniej,(a ja w 19 tc) wróciłam do domu, a tam: brązowe plamy na bieliźnie, trochę spanikowałam, ale później pomyślałam, że to właśnie przez tą cytologię (poza tym, że badanie było bardziej bolesne niż zazwyczaj). Jednak chciałam się upewnić na forum.. no i dziękuję, jestem spokojniejsza :)

    Anetka :D 18.07.2016
    dqpr9vvjts2l1zsu.png
  • xMadzik Przyjaciółka
    Postów: 105 30

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja pani doktor powiedziała, że cytologii nie powinno się robić w pierwszym trymestrze tylko w drugim, bo po niej często występują krwawienia i dziewczyny się boją. To są jej słowa, więc mnie cytologia czeka dopiero za jakiś czas...

    dxomhdgeh1tuwx9o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też zmagam się z plamieniem po cytologii. Badanie miałam 2 dni temu i cały czas pojawia się brązowe plamienie. Położna starała się być delikatna i pobierała materiał patyczkiem, ale i tak wszystko czułam zdecydowanie bardziej niż zwykle. Oprócz tego czuję takie delikatne skurcze jak przed okresem, ale mam nadzieję, że to nie jest powód do zmartwień...

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, plamienia czy lekkie krwawienia po cytologii to nie jest kwesta umiejętności lekarza, ale 2 innych rzeczy. Jak już któraś z was zauważyła, macica a więc i szyjka w ciązy jest przekrwiona, rozpulchniona a więc bardzo delikatna i wrażliwa na otarcia. Otarcie powstaje, bo materiał pobiera się specjalną szczoteczką i to jest najbardziej prawidłowy a właściwie jedyny prawidłowy sposób pobrania materiału do tego badania. Kolokwialnie mówiąc lekarz musi "zeskrobać" nico komórek nabłonka nanieść je na szkiełko mikroskopowe, utrwalić, zabarwić i obejrzeć :)

    Więc...don't worry i obserwujcie się :)

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 26 lipca 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo jak dobrze że jest tu ten temat. Właśnie miałam atak paniki. We wtorek cytologia i lekkie plamienia ( lekarz uprzedzał) dziś ponowne plamienia ale z wyraźnie starej krwi. Ta przerwa mnie zmyliła ale u mnnie takie przetrzymywanie jest normalne. Z okresem też tak robiłam.

    npV2p1.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ