X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwasy Omega 3 w ciąży
Odpowiedz

Kwasy Omega 3 w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nunusia Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 03:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Pewna bliska osoba doradziła mi zacząć jak najwcześniej brać kwasy omega 3 w ciąży, które również pomagają między innymi w rozwoju mózgu dziecka.
    Moje pytanie: Brałyście? Musi być raczej zgoda ginekologa, czy samemu można brać? Bo wiem, że niektórych witamin na własną rękę nie wolno, lepiej się poradzić lekarza :)

    3jgxgywlot6yv3gs.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Nunusia. Też się zastanawiam czy nie przyjmować jakichś dodatkowych witamin.
    Póki co biorę Kwas foliowy, magnez, witaminę D3 (bo mam niedobór) i siemię lniane.

    Czego nie można przyjmować w ciąży?

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę witaminy pregna plus i one są włąsnie z kwasami omega:)

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • Migotkaa Autorytet
    Postów: 4522 7694

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę witaminy pregna plus i one są włąsnie z kwasami omega:)

    gwig1q1.png

    8e44aa0d87.png
  • ekropka Ekspertka
    Postów: 166 497

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja oprócz kwasu foliowego piję tylko olej lniany (zawiera dobrze przyswajalne omega 3) 1 łyżka dziennie:) omega 3 jest bardzo ważne dla kobiet w ciąży, stąd zalecenia by minimum trzy razy w tygodniu jeść rybkę. Ja osobiście za nią nie przepadam, stąd mój zamiennik:) pozdrawiam

    myblrs2.png
    zljss1v.png
  • Nunusia Debiutantka
    Postów: 9 3

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toa wrote:
    Witaj Nunusia. Też się zastanawiam czy nie przyjmować jakichś dodatkowych witamin.
    Póki co biorę Kwas foliowy, magnez, witaminę D3 (bo mam niedobór) i siemię lniane.

    Czego nie można przyjmować w ciąży?
    Wiem, że trzeba ograniczać witaminę A, bo w większych ilościach jest szkodliwa dla dziecka. Malutko trzeba przyjmować. A czy coś więcej nie wolno, to muszę się dowiedzieć.

    Ja przyjmuję obowiązkowo kwas foliowy, ale bardzo chcę coś jeszcze. Może któraś z Was uzyskała informacje od ginekologa co można lub trzeba brać w 1 trymestrze ciąży???

    Toa lubi tę wiadomość

    3jgxgywlot6yv3gs.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę tylko kwas foliowy

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Toa Autorytet
    Postów: 286 143

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja niestety jeszcze przed pierwszą wizytą u ginekologa więc nie wiem. Nie chciałabym też zaszkodzić dzieciątku.

    3917bd3e8d73a01ab1b83b758246ebe4.png
    c55f3e3kmvx0lmmb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja biorę Pregna Plus.

  • Martika87 Autorytet
    Postów: 544 252

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Femibion. Pytałam ostatnio mojego gina czy moge brać Omega 3-6-9 bo niedawno kupiłam i leży. Powiedział, ze jak najbardziej tak.

    zrz69vvj69ave0jf.png


  • ekropka Ekspertka
    Postów: 166 497

    Wysłany: 7 stycznia 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój gin powiedział, że mam odstawić wszystkie witaminy, które przyjmuję, bo na nie jeszcze przyjdzie czas. W 1 trymestrze też niedobrze być nadgorliwym, bo nadmiar niektórych witamin zamiast pomóc może poważnie zaszkodzić. Kazał brać tylko kwas foliowy i do tego się stosuję:)

    apaczka, pasia27 lubią tę wiadomość

    myblrs2.png
    zljss1v.png
  • Evelinka18 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore omegamed optima forte od 4tc, pytalam gin, powiedzial ze moge brac :)

  • muamua Ekspertka
    Postów: 195 123

    Wysłany: 3 kwietnia 2015, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ekropka wrote:
    ja oprócz kwasu foliowego piję tylko olej lniany (zawiera dobrze przyswajalne omega 3) 1 łyżka dziennie:) omega 3 jest bardzo ważne dla kobiet w ciąży, stąd zalecenia by minimum trzy razy w tygodniu jeść rybkę. Ja osobiście za nią nie przepadam, stąd mój zamiennik:) pozdrawiam
    Ekropka, czyli można pić olej lniany? Kupiłam właśnie, a w necie są sprzeczne opinie na temat jego wpływu na płód...

    ganns65g873vd173.png
    23.03. - 13 dpo - 108 (3 tc 5 dzień), 25.03. - 15 dpo - 316 (4 tc), 01.04. - 22 dpo - 3541 (5tc)
    14.04. - <3 - 6t6d
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję olej lniany bo od ryb mnie odpycha a slyszalam ze w nim jest duzo omega3 wiec pasi. A co Ty wyczytalas? ja sie spotkalam tylko z pozytywnymi opiniami jak na razie

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ