X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Magnez w ciąży.
Odpowiedz

Magnez w ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 16 maja 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jaką macie dawkę magnezu w ciąży?

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 16 maja 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja prowadząca kazała mi brać 2 tabletki 3 razy dziennie :) a gin u której byłam dodatkowo 1 tabletka 3 razy dziennie :) więc myślę że co lekarz to powie co innego :)

    201411191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam na samym poczatku 8 tab na dobe, pozniej 6, a teraz biore 4...w szpitalu dostawałam 1500mg na dobe...

  • Mua Przyjaciółka
    Postów: 69 71

    Wysłany: 21 maja 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ... a można brać ASPRAGIN na własną rękę? to magnez + potas

  • Bara112 Ekspertka
    Postów: 172 106

    Wysłany: 21 maja 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam aspargin w poprzedniej ciazy na skurcze w nogach ale tylko 1 dziennie o ile dobrze pamietam. Dziewczyny a z jakiego powodu macie brać aż 2 tab 3 razy dziennie?

    Mój aniołek [*] ❤️ 1.07.2014
    n59y20mmfn8x8tla.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bara112 wrote:
    Ja brałam aspargin w poprzedniej ciazy na skurcze w nogach ale tylko 1 dziennie o ile dobrze pamietam. Dziewczyny a z jakiego powodu macie brać aż 2 tab 3 razy dziennie?
    Mi gin powiedziała, że magnez pomaga na skurcze i przede wszystkim niweluje w jakimś stopniu ból brzucha i kłucie..

    Bara112 lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja musialam brac na skurcze macicy, a wit b6 robi dobrze na mdlosci chociaz ja ich w ogole nie mialam i nie mam...

  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 21 maja 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie gin nie kazał brać magnezu, jedynie kwas foliowy.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 22 lipca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore magne b6 na wysokie cisnienie

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • lulu_ovufriend Autorytet
    Postów: 364 348

    Wysłany: 22 lipca 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    A mnie gin nie kazał brać magnezu, jedynie kwas foliowy.

    A mnie nie kazał nawet kwasu foliowego... w ogóle jak go zapytałam o jakieś zalecenia to powiedział "teraz wszystko można znaleźć w internecie"... tylko, że ja ciąży nie prowadzę w internecie, ale u profesjonalisty (?)
    Nie wiedziałam o magnezie. Ach, faktycznie co ja bym bez internetu zrobiła :)

    qdkk3e5e8pqfcpg2.png

    n59ycwa1tmfbsmtq.png
  • bella82 Autorytet
    Postów: 1518 1542

    Wysłany: 24 lipca 2014, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lulu_ovufriend wrote:
    A mnie nie kazał nawet kwasu foliowego... w ogóle jak go zapytałam o jakieś zalecenia to powiedział "teraz wszystko można znaleźć w internecie"... tylko, że ja ciąży nie prowadzę w internecie, ale u profesjonalisty (?)
    Nie wiedziałam o magnezie. Ach, faktycznie co ja bym bez internetu zrobiła :)

    Kochana mam nadzieje, ze zmienilas tego ginekologa? ja ide na wizyte w poniedzialek i zapytam swojej lekarki bo wieczorami jak ide spac to mam takie niespokojne nogi i pani w aptece mi powiedziala, ze to z powodu braku magnezu.

  • Wero0707 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 10 maja, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek. Jaki magnez przyjmujecie w ciąży? Chciałabym bez witaminy b6, bo mam ją już w suplemencie ciążowym. Przed ciążą brała cytrynian magnezu Solgar, ale bardzo trudno mi się go łyka (ogromne tabletki). Zastanawiam się nad swansonem lub now foods, ale oczywiście wszędzie piszą, że kobiety w ciąży i karmiące mają się skonsultować z lekarzem (swoją drogą denerwują mnie te dupokrytki producentów niemal wszystkiego). Któraś brała? Wyskoczyła mi jeszcze Pueria czysty magnez

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ