X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Metmin i budixon a ciąża
Odpowiedz

Metmin i budixon a ciąża

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • Bebetka93 Autorytet
  Postów: 2748 1669

  Wysłany: 13 lipca, 22:49

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Cześć, jestem mamą 1.5 rocznej zlobkowiczki. 13 czerwca miałam ostatni okres i zaszłam w ciążę. Dziś 4+3 Niestety Młoda przyniosła mi chorobę ze żłobka. Obie skończyłyśmy na antybiotyku. Antybiotyk dostałam oczywiście taki bezpieczny dla kobiet w ciąży, ale pojawił się kolejny problem. W zasadzie odkąd urodziłam córeczkę, każda infekcja u mnie kończy się napadowym kaszlem. Nie istnieje on równo z chorobą tylko jak już choroba się powoli kończy, to wtedy atakuje kaszel. Jakby ta infekcja go aktywowała. Jest suchy, napadowy, "szczekający". W sumie zbierałam się, żeby gdzieś z tym iść, ale mój lekarz rodzinny, który jest też pediatra zawsze jakoś zaradził. No i dziś też go nawiedziłam. Powiedział, że wg niego to wynika z osłabienia mojego organizmu po pierwszej ciąży, może do tego to jakaś alergia plus nadreaktywnosc oskrzeli. Ja mam od maja problem z zatokami i wg mnie to jest główny problem. Wszystko spływa po ścianie gardła do dolnych dróg oddechowych i to generuje kaszel.
  Lelkarz zapisał mi budixon i metmin. To sterydy, wg niego najbezpieczniejsze leki, które mógł w tej sytuacji zapisać. W sieci była informacja, że nie zalecają tych leków w ciąży poza wyraźnym wskazaniem lekarza. Wzięłam dziś już te leki, ale zastanawiam się, czy któraś z Was używała tych leków w ciąży? Znacie jakieś opinie na ten temat?

  * starania od 10.2020
  * pozytywny test ciążowy 01.2021
  * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

  *24.04.2021 II !
  *11.05.2021 mamy serduszko <3

  8p3ogywll1r5jmhn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ