X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Metmin i budixon a ciąża
Odpowiedz

Metmin i budixon a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Bebetka93 Autorytet
    Postów: 2848 1737

    Wysłany: 13 lipca 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem mamą 1.5 rocznej zlobkowiczki. 13 czerwca miałam ostatni okres i zaszłam w ciążę. Dziś 4+3 Niestety Młoda przyniosła mi chorobę ze żłobka. Obie skończyłyśmy na antybiotyku. Antybiotyk dostałam oczywiście taki bezpieczny dla kobiet w ciąży, ale pojawił się kolejny problem. W zasadzie odkąd urodziłam córeczkę, każda infekcja u mnie kończy się napadowym kaszlem. Nie istnieje on równo z chorobą tylko jak już choroba się powoli kończy, to wtedy atakuje kaszel. Jakby ta infekcja go aktywowała. Jest suchy, napadowy, "szczekający". W sumie zbierałam się, żeby gdzieś z tym iść, ale mój lekarz rodzinny, który jest też pediatra zawsze jakoś zaradził. No i dziś też go nawiedziłam. Powiedział, że wg niego to wynika z osłabienia mojego organizmu po pierwszej ciąży, może do tego to jakaś alergia plus nadreaktywnosc oskrzeli. Ja mam od maja problem z zatokami i wg mnie to jest główny problem. Wszystko spływa po ścianie gardła do dolnych dróg oddechowych i to generuje kaszel.
    Lelkarz zapisał mi budixon i metmin. To sterydy, wg niego najbezpieczniejsze leki, które mógł w tej sytuacji zapisać. W sieci była informacja, że nie zalecają tych leków w ciąży poza wyraźnym wskazaniem lekarza. Wzięłam dziś już te leki, ale zastanawiam się, czy któraś z Was używała tych leków w ciąży? Znacie jakieś opinie na ten temat?

    * starania od 10.2020
    * pozytywny test ciążowy 01.2021
    * ciąża obumarła, zabieg łyżeczkowania 03.2021

    *24.04.2021 II !
    *11.05.2021 mamy serduszko <3

    8p3ogywll1r5jmhn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ