X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk żółtkowy a zarodek
Odpowiedz

Pęcherzyk żółtkowy a zarodek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy to możliwe, żeby rozwijał się zarodek a nie było pęcherzyka żółtkowego ? Jestem w 6 tyg. ciąży. Płód prawdopodobnie jest młodszy niż powinien być ze względu na późną owulację. Zarodek ma 3mm. Serce bije a nie ma pęcherzyka. Jak to możliwe? Dodatkowo mam torbiel cialka zoltego 5,5 cm ale nie wiem czy ma związek. Proszę o opinie, bardzo się martwię!

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co na to lekarz? On Ci powiedział o tym braku pęcherzyka czy Ty sama próbujesz interpretować zdjęcie usg? Pęcherzyk żółtkowy odżywia zarodek dlatego wydaje mi się, ze zarodek nie może się bez niego rozwijać ale lekarzem nie jestem :) Nie stresuj się tylko dopytaj swojego lekarza

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dostałam zdjęcia niestety. To są słowa lekarza. Powiedział ze nie widzi pęcherzyka zoltkowego i to go martwi. Tylko wydaje mi się to nielogiczne skoro dzidzius żyje i bije mu serduszko. Na wizycie byłam tak zdenerwowana ze nie dopytalam się z tego wszystkiego co i jak. Mam przyjść za tydzień na kolejne usg.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to rzeczywiście dziwne bo zazwyczaj jest tak, ze jak nie pojawia się pęcherzyk żółtkowy to nie pojawia się też zarodek i wtedy jest pusty pęcherzyk ciażowy ale u Ciebie sytuacja wygląda inaczej bo zarodek... Może wybierz się do innego lekarza na usg? Wiesz, czasami lepiej sprawdzić i poznać opinię innej osoby

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też bym poleciła sprawdzić u innego lekarza

  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie pomyślałam, żeby poczekać do kolejnego Usg, czyli do czwartku i zobaczyć co tym razem powie. Jak stwierdzi znów, że coś jest nie tak to pójdę do innego lekarza. Może poprostu pęcherzyk się gdzieś schował i dlatego go nie widziała. Na pewno jest bardzo malutki skoro zarodek ma dopiero 3 mm. Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc to jest dziwne. Jestem dodatkowo przewrażliwiona, bo w listopadzie poroniłam. Przez 2 tygodnie chodziłam z martwą ciążą nieświadoma tego, co się stało. Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko dobrze ☺

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest zarodek to i pęcherzyk musi być, zarodek bez pęcherzyka nie powstanie

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ