X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pęcherzyk żółtkowy a zarodek
Odpowiedz

Pęcherzyk żółtkowy a zarodek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Czy to możliwe, żeby rozwijał się zarodek a nie było pęcherzyka żółtkowego ? Jestem w 6 tyg. ciąży. Płód prawdopodobnie jest młodszy niż powinien być ze względu na późną owulację. Zarodek ma 3mm. Serce bije a nie ma pęcherzyka. Jak to możliwe? Dodatkowo mam torbiel cialka zoltego 5,5 cm ale nie wiem czy ma związek. Proszę o opinie, bardzo się martwię!

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co na to lekarz? On Ci powiedział o tym braku pęcherzyka czy Ty sama próbujesz interpretować zdjęcie usg? Pęcherzyk żółtkowy odżywia zarodek dlatego wydaje mi się, ze zarodek nie może się bez niego rozwijać ale lekarzem nie jestem :) Nie stresuj się tylko dopytaj swojego lekarza

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dostałam zdjęcia niestety. To są słowa lekarza. Powiedział ze nie widzi pęcherzyka zoltkowego i to go martwi. Tylko wydaje mi się to nielogiczne skoro dzidzius żyje i bije mu serduszko. Na wizycie byłam tak zdenerwowana ze nie dopytalam się z tego wszystkiego co i jak. Mam przyjść za tydzień na kolejne usg.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to rzeczywiście dziwne bo zazwyczaj jest tak, ze jak nie pojawia się pęcherzyk żółtkowy to nie pojawia się też zarodek i wtedy jest pusty pęcherzyk ciażowy ale u Ciebie sytuacja wygląda inaczej bo zarodek... Może wybierz się do innego lekarza na usg? Wiesz, czasami lepiej sprawdzić i poznać opinię innej osoby

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też bym poleciła sprawdzić u innego lekarza

  • Angie90 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie pomyślałam, żeby poczekać do kolejnego Usg, czyli do czwartku i zobaczyć co tym razem powie. Jak stwierdzi znów, że coś jest nie tak to pójdę do innego lekarza. Może poprostu pęcherzyk się gdzieś schował i dlatego go nie widziała. Na pewno jest bardzo malutki skoro zarodek ma dopiero 3 mm. Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku jak mój więc to jest dziwne. Jestem dodatkowo przewrażliwiona, bo w listopadzie poroniłam. Przez 2 tygodnie chodziłam z martwą ciążą nieświadoma tego, co się stało. Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko dobrze ☺

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 552

    Wysłany: 23 kwietnia 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jest zarodek to i pęcherzyk musi być, zarodek bez pęcherzyka nie powstanie

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ