X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Podróż samolotem w pierwszym trymestrze
Odpowiedz

Podróż samolotem w pierwszym trymestrze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozbita Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 22 stycznia, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie drogie przyszłe mamy 🙂bardzo proszę o wyrozumiałość oraz radę bez oceniania 🙂Jestem w szczęśliwym związku od 7lat.Nigdy nie używaliśmy antykoncepji .2lata temu dowiedziałam się że jestem w ciąży ,niestety po 7 tyg okazało się że nie ma bicia serduszka.Bardzo się bałam kolejnego zajścia w ciążę więc przez jakiś okres poprostu odpuściliśmy.Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy że pojedziemy w podróż i po powrocie zaczniemy bardziej się starać.Wyjazd jest pod koniec lutego a wczoraj się dowiedziałam że jestem w ciąży.Jestem mega szczęśliwa i przerażona jednocześnie !Bardzo chcę polecieć ale boję się że to spowoduje poronienie .POMOCY

    Nejt lubi tę wiadomość

  • Kira Autorytet
    Postów: 620 1495

    Wysłany: 25 stycznia, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idź do lekarza i zapytaj czy dostaniesz zielone światło na podróż 😁 Samo latanie jeśli ciąża przebiega prawidłowo jest ok
    Kolejna sprawa dokąd lecisz? Bo w ciazy wg mnie warto w miejsca gdzie nie ma drastycznej zmiany flory bakteryjnej oraz gdzie jest łatwy dostęp do lekarzy w razie co

    Nejt lubi tę wiadomość

    💙2022
    28.12.23 ⏸️🍀
    30.03.24 chłopiec 💙
    preg.png
  • Nejt Ekspertka
    Postów: 143 201

    Wysłany: 13 lutego, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Rozbita mam ten sam "problem" co Ty i zgadzam się z tym co mówi @Kira.
    Lecę w ten piątek, byłam upewnić się u mojej ginki czy nie ma przeciwwskazań. Powiedziała, że jest pęcherzyk w bezpiecznym miejscu, więc daje mi zielone światło. Fakt, że było to 2 tygodnie temu i czułam się wtedy wyśmienicie, natomiast teraz walczę z okrutnymi mdłościami. Szkoda mi rezygnować z wyjazdu... lot nie jest zbyt długi, zaopatrzyłam się w żujki na wymioty i opaski na nadgarski, które też mają niwelować mdłości. Na początku ciąży jeśli jest wszystko ok, nie powinno być większego ryzyka. Nie masz też większego wpływu na to co się wydarzy, bądź dobrej myśli.
    Trzymam kciuki, żeby wszystko ułożyło się pomyślnie 🍀

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 1626 2552

    Wysłany: 19 marca, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, odświeżam wątek z czystej ciekawości spytać jak minął Wam lot? :) Zastanawiam się czy jest czym się martwić na zapas planując wakacyjne plany. Na razie ciąży nie ma, a ja już się martwię 😅

    Czkawka lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2023 (6 cs)👶

    Suple 💊: magnez, cynk, Wit. C, selen, jod, Wit. D, omega 3, wiesiołek, WITAMINA B COMPLEX B-50 B50 METHYL TMG
  • Nejt Ekspertka
    Postów: 143 201

    Wysłany: 19 marca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CoffeeDream wrote:
    Hej, odświeżam wątek z czystej ciekawości spytać jak minął Wam lot? :) Zastanawiam się czy jest czym się martwić na zapas planując wakacyjne plany. Na razie ciąży nie ma, a ja już się martwię 😅
    Nie martw się na zapas, bo co ma być to będzie, wszystkiego nie przewidzisz :) u mnie lot był ok, obyło się bez dokupowania lepszego miejsca, miałam mdłości i łapał mnie głód, ale przetrwałam i bardzo cieszę się, że udało mi się wybrać, z dzieciaczkiem też nic złego się nie wydarzyło, a wyjazd był dosyć intensywny :) pierwszą i nadrzędną radą jest słuchać swojego ginekologa i tego co mówi Twoje serce :)

    CoffeeDream lubi tę wiadomość

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
  • CoffeeDream Autorytet
    Postów: 1626 2552

    Wysłany: 27 marca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nejt wrote:
    Nie martw się na zapas, bo co ma być to będzie, wszystkiego nie przewidzisz :) u mnie lot był ok, obyło się bez dokupowania lepszego miejsca, miałam mdłości i łapał mnie głód, ale przetrwałam i bardzo cieszę się, że udało mi się wybrać, z dzieciaczkiem też nic złego się nie wydarzyło, a wyjazd był dosyć intensywny :) pierwszą i nadrzędną radą jest słuchać swojego ginekologa i tego co mówi Twoje serce :)


    Super 🥰 To nudnej reszty ciąży życzę! 🌸🍀

    Nejt lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2023 (6 cs)👶

    Suple 💊: magnez, cynk, Wit. C, selen, jod, Wit. D, omega 3, wiesiołek, WITAMINA B COMPLEX B-50 B50 METHYL TMG
  • Ewcia123 Koleżanka
    Postów: 31 18

    Wysłany: 1 kwietnia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie znać po powrocie czy wszystko ok!

    Ja będę leciała po prenatalnych jednak, ok 14 tygodnia. 3 h lotu, oczywiście o ile nadal będzie zielone światło od giną. Na teraz 9+4 i jest ok wszystko więc zobaczymy co dalej:)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ