X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Progesteron
Odpowiedz

Progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Motylkowapanna Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 września 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! aktualnie jestem w 9 tyg ciąży. Odebrałam dzisiaj wyniki badań i mam za niski progesteron 8,85 a norma jest od 11,2 . Bardzo się boję a wizytę mam dopiero w piątek. Nie mam też żadnych niepokojących objawów - żadnych bóli ani plamień. Czy któraś z Was miała podobnie a wszystko zakończyło się ok?
    Z góry dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi!
    Sylwia

  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 7 września 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam nigdy kłopotów z progesteronem, ale od początku ciąży jestem na luteinie. Myślę, że lekarz przepisze Ci właśnie ten lek albo duphaston, albo oba na raz, bo progesteron w ciąży jest bardzo ważny i faktycznie powinien być na wyższym poziomie. W końcu odpowiada za utrzymanie ciąży i prawidłowy jej rozwój. Nie martw się, bardzo dużo kobiet jest obecnie na lekach potrzymujących ciążę, z różnych powodów. Najważniejsze, żebyś teraz jak najszybciej trafiła do lekarza i wyszła od niego z receptą! Przez ten czas polecam się oszczędzać. 3mam kciuki, żeby wszystko było dobrze!! :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 10 września 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja też dziś dostałam zalecenie od lekarza, żebym brała luteinę. Najpierw się wystraszyłam, że ciąża zagrożona (oczywiście naczytałam się w internecie różnych rzeczy), ale teraz widzę, że ona mi jedynie może pomóc, niż zaszkodzić.

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • alciak Autorytet
    Postów: 1073 441

    Wysłany: 12 września 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wrażenie, że obecnie mało, która ciąża rośnie bez wspomagania :)

    JULIA - godz. 7:27; 19.12.2016 r.
    57 cm, 3750 g szczęścia <3
    TYMON - godz. 9:16; 19.02.2020 r.
    57 cm, 3700 g szczęścia <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ