X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Progesteron - badanie
Odpowiedz

Progesteron - badanie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gosiulla Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    Czy badałyście sobie progesteron na początku ciąży?
    I jeśli tak to czy ten zwykły (progesteron) czy 17 OH Progesteron ??
    Wiecie może jaka jest różnica? Który wynik jest ważniejszy?

    Ewentualnie, sprawdzałyście inne hormony?

    3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiulla wrote:
    Kochane,
    Czy badałyście sobie progesteron na początku ciąży?
    I jeśli tak to czy ten zwykły (progesteron) czy 17 OH Progesteron ??
    Wiecie może jaka jest różnica? Który wynik jest ważniejszy?

    Ewentualnie, sprawdzałyście inne hormony?

    Ja sprawdzałam. Przy każdym badaniu bety-hCG robiłam ten zwykły progesteron. Tak też dla świetego spokoju i uciszenia moich wewnętrznych demonów.
    Wiedziałam też z wcześniejszych cykli i wizyt u lekarza (miałam cykle stymulowane) że po owulacji mój progesteron nie zachwycał wysokością więc chciałabym być spokojna i sobie go zbadać.

    Za pierwszym razem wyszedł 22,22 przy becie 1178, potem spadł po dwóch dniach do 19,76 (przy becie 3151), a po kolejnych dwóch do 18,32 (beta 6188) więc w panice pobiegłam do lekarza (bolał mnie też brzuch). No i nie do końca dobre było ciałko żółte w jajniku na obrazie usg

    i dostałam duphaston 2x1 i luteinę dowciapną 2x1. Teraz progesteron (wiem że dzięki lekom ale zawsze) trzyma się na poziomie 35 :)

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • gosiulla Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Ja sprawdzałam. Przy każdym badaniu bety-hCG robiłam ten zwykły progesteron. Tak też dla świetego spokoju i uciszenia moich wewnętrznych demonów.
    Wiedziałam też z wcześniejszych cykli i wizyt u lekarza (miałam cykle stymulowane) że po owulacji mój progesteron nie zachwycał wysokością więc chciałabym być spokojna i sobie go zbadać.

    Za pierwszym razem wyszedł 22,22 przy becie 1178, potem spadł po dwóch dniach do 19,76 (przy becie 3151), a po kolejnych dwóch do 18,32 (beta 6188) więc w panice pobiegłam do lekarza (bolał mnie też brzuch). No i nie do końca dobre było ciałko żółte w jajniku na obrazie usg

    i dostałam duphaston 2x1 i luteinę dowciapną 2x1. Teraz progesteron (wiem że dzięki lekom ale zawsze) trzyma się na poziomie 35 :)


    A czy jak bierzesz teraz luteine i badasz poziom progesteronu czy ten wynik nie jest zaburzony? Czy po prostu przez to że bierzesz cały czas luteine to jest on miarodajny?
    tez dostałam luteine do wciśnięcia i zastanawiam się czy jeśli chciałabym zrobić badanie to czy powinnam ją wziąć normalnie rano przed badaniem czy nie?

    Mam nadzieję że teraz na USG wszystko dobrze u Ciebie wychodzi !:)

    3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiulla wrote:
    A czy jak bierzesz teraz luteine i badasz poziom progesteronu czy ten wynik nie jest zaburzony? Czy po prostu przez to że bierzesz cały czas luteine to jest on miarodajny?
    tez dostałam luteine do wciśnięcia i zastanawiam się czy jeśli chciałabym zrobić badanie to czy powinnam ją wziąć normalnie rano przed badaniem czy nie?

    Mam nadzieję że teraz na USG wszystko dobrze u Ciebie wychodzi !:)

    oczywiście że jest zaburzony. Mam na myśli że ta wartość progesteronu jest podciągnięta przez zarzywany progesteron w tabletkach. Luteina to progesteron w tabletkach o dokładnie takiej samej budowie wiec wychodzi w badaniach.
    Po rozpoczęciu brania luteiny chciałam sprawdzić czy poziom progesteronu skoczył z tych 18 czy coś dalej się dzieje nie tak.
    Ale skoczył do 35. :)
    30/05 widziałam już zarodek z bijacym serduszkiem. Więc wszystko w porządku.

    Dzisiaj odbieram wyniki badań krwi i moczu zleconych na I trymestr i trochę się stresuje czy aby napewno wszystko będzie dobrze. A za 6dni wizyta i USG - znowu zobaczę kropka <3

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • gosiulla Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    oczywiście że jest zaburzony. Mam na myśli że ta wartość progesteronu jest podciągnięta przez zarzywany progesteron w tabletkach. Luteina to progesteron w tabletkach o dokładnie takiej samej budowie wiec wychodzi w badaniach.
    Po rozpoczęciu brania luteiny chciałam sprawdzić czy poziom progesteronu skoczył z tych 18 czy coś dalej się dzieje nie tak.
    Ale skoczył do 35. :)
    30/05 widziałam już zarodek z bijacym serduszkiem. Więc wszystko w porządku.

    Dzisiaj odbieram wyniki badań krwi i moczu zleconych na I trymestr i trochę się stresuje czy aby napewno wszystko będzie dobrze. A za 6dni wizyta i USG - znowu zobaczę kropka <3

    Ok, to ja chyba też się przejdę i zrobię jutro betę po 48h + progesteron. dla własnej satysfakcji że jakiś tam poziom trzymam z tą luteiną. (chociaż nie miałam badanego progesteronu przed przepisaniem go)

    Brawo! zazdroszczę USG, ja mam dopiero 5.07 - za 3 tygodnie a to wydaje mi się całą wiecznością. I bardzo się stresuję.

    Na pewno jest wszystko dobrze, jeśli czujesz się dobrze to i wyniki będa odpowiednie (:

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 13:52

    3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiulla wrote:
    Ok, to ja chyba też się przejdę i zrobię jutro betę po 48h + progesteron. dla własnej satysfakcji że jakiś tam poziom trzymam z tą luteiną. (chociaż nie miałam badanego progesteronu przed przepisaniem go)

    Brawo! zazdroszczę USG, ja mam dopiero 5.07 - za 3 tygodnie a to wydaje mi się całą wiecznością. I bardzo się stresuję.

    Na pewno jest wszystko dobrze, jeśli czujesz się dobrze to i wyniki będa odpowiednie (:

    ja wolę właśnie dla świętego spokoju zrobić :)
    a na badaniu zobaczysz poziom. Jeśli będzie ładny to nie ma sie czym martwić. Możesz później, po jakimś czasie, zrobic raz jeszcze żeby porównać :)

    mnie to uspokaja i wiem że jest dobrze, leki zadziałały ;) <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 14:27

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • gosiulla Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a pytanie: czy progesteronu może być ZA DUŻO?
    Czy to jest groźne w ciązy?

    3jgx43r8qli4y3zm.png
  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem na luteinie 2 razy dziennie a wynik mam dalej 20ng/ml tylko. Dodatkowo biorę Duphaston. Czy ten wynik nie jest za niski na leki ?

  • gosiulla Znajoma
    Postów: 21 4

    Wysłany: 3 lipca 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biore 2 x dawka 100.
    Jak robiłam w 4tc+6 i miałam wynik 65,3ng/ml - ale rozmawiałam z lekarzem i mówi że zbyt wysoki poziom nic nie zaszkodzi u mnie.

    Chyba bym się nie martwiła, bo na badaniach mam normy dla zdrowych kobiet ciężarnych:
    I trymestr: 11,0 - 44,3 ng/ml

    3jgx43r8qli4y3zm.png
  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 4 lipca 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    Ja jestem na luteinie 2 razy dziennie a wynik mam dalej 20ng/ml tylko. Dodatkowo biorę Duphaston. Czy ten wynik nie jest za niski na leki ?

    Ja miałam wynik 14 ng w 4 tyg i lekarz powiedział, że jest ok. Biore luteine i duphaston, - to jest sztuczny progesteron i on nie wychodzi we krwi. Wiec wynik nie jest realny.

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ