X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Prolaktyna na samym początku
Odpowiedz

Prolaktyna na samym początku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć robiłam wczoraj bhcg wynik 30,20 zeby sie za bardzo nie nakręcić dzis powtórzyłam wynik 48,26 ładnie idzie w gore ale ze cierpię na hiperprolaktunemie to kazałam zbadać poziom prolaktyny a on wyniósł 55,60. Jak było u Was? Bardzo sie martwię dzwoniłam do kliniki której chodzę Ale lekarza dzis nie ma a Panie recepcjonistki nie mogą sie z nim skontaktować :( proszę o Wasze opinie i przejscia

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed zajściem w ciąże miałam stwierdzoną hiperprolaktynemię. Raz wynosiła ponad 50,raz poniżej 40-stu. Przez jakiś czas brałam bromergon i faktycznie prolaktyna spadła, ale źle się po nim czułam. Po zajściu w ciążę chciałam zbadać PRL, ale lekarz stwierdził, że szybuje w czasie ciąży w górę i nie ma to większego sensu. Ważniejszy jest progesteron, który u ciebie jest bardzo ładny (wysoka prolaktyna niestety może go obniżać). Gdyby zaczęły się plamienia, pędem po progesteron (LUTEINA, DUPHASTON) do lekarza. Nos do góry, trzymam kciuki żeby było dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2016, 09:39

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą miałam hiperprolaktynemię 1699 (102-496). To inne jednostki, chyba mlU. Dostałam pół tabletki Bromergonu i po miesiącu spadła mi do 541. Zaszłam w ciążę i w 6 lub 7 tygodniu miałam 1184 cały czas będąc na połówce Bromka. Po wizycie u endo zaczęłam go stopniowo odstawiać zmniejszając dawkę do ćwiartki. W 9 tygodniu odstawiłam go całkiem. Duphaston 2x brałam od 3dpo, a luteinę 100 dopochwowo od pozytywnego testu. I na tym temat prolaktyny w ciąży został zamknięty :)


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam takie normy dla ciężarnych.
    Kobiety ciężarne
    12 tygodni
    Jednostki tradycyjne 12-73 ng/ml
    Jednostki układu SI 290-1750 mU/l
    12-28 tygodni
    Jednostki tradycyjne 14-200 ng/ml
    Jednostki układu SI 330-4800 mU/l
    12-28 tygodni
    Jednostki tradycyjne 32-240 ng/ml
    Jednostki układu SI 770-5700 mU/l


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale one odnoszą się do kobiet które przed ciążą nie miały Hprl.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Ale one odnoszą się do kobiet które przed ciążą nie miały Hprl.
    To są normy DLA CIĘŻARNYCH. Nie ważne czy miały przed ciążą wysoką prolaktynę czy nie.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ