X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Puste jajo płodowe, za mały pęcherzyk
Odpowiedz

Puste jajo płodowe, za mały pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ko_mar Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 września 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg w 6 tc +4 dniu lekarz stwierdził u mnie puste jajo płodowe, w dodatku za małe o rozmiarze 6,5 mm. W dodatku pojawiło się plamienie, które wg ginekologa miało się przekształcać w poronienie samoistne, niestety plamienie jako takie utrzymuje się na tym samym poziomie. Czy możliwe jest, że ciąża jest zwyczajnie młodsza niż faktycznie? Jakie macie doświadczenia? Oczywiście będzie wizyta kontrolna...

  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 10 września 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ko_mar wrote:
    Na usg w 6 tc +4 dniu lekarz stwierdził u mnie puste jajo płodowe, w dodatku za małe o rozmiarze 6,5 mm. W dodatku pojawiło się plamienie, które wg ginekologa miało się przekształcać w poronienie samoistne, niestety plamienie jako takie utrzymuje się na tym samym poziomie. Czy możliwe jest, że ciąża jest zwyczajnie młodsza niż faktycznie? Jakie macie doświadczenia? Oczywiście będzie wizyta kontrolna...

    Co dokładnie świadczy o pustym jaju?

  • ko_mar Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 września 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @mother_to_be: brak pęcherzyka żółtkowego i zarodka w obrazie usg

  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 10 września 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ko_mar wrote:
    @mother_to_be: brak pęcherzyka żółtkowego i zarodka w obrazie usg

    W miniony czwartek byłam u lekarza i widział tylko pęcherzyk 7mm... Czyli czekam do 18 wrzesnia na kolejną wizytę i wszystko powinno być jasne już.

  • ko_mar Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 10 września 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym tc i dniu miałaś robione usg?

  • mother_to_be Koleżanka
    Postów: 221 10

    Wysłany: 10 września 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ko_mar wrote:
    A w którym tc i dniu miałaś robione usg?
    Ciężko to u mnie określić, bo nie wiem kiedy powinnam miec kolejną @.
    Ostatnią miałam 27 lipca więc to był 5/6 tydzień (tak wpisał na zaświadczeniu ;elarz) jednak mówił, że może to być również i 4.

    beta z poniedziałku zeszłego była 2200 Ul/ml

  • Slonko92 Przyjaciółka
    Postów: 93 21

    Wysłany: 11 września 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ko_mar wrote:
    Na usg w 6 tc +4 dniu lekarz stwierdził u mnie puste jajo płodowe, w dodatku za małe o rozmiarze 6,5 mm. W dodatku pojawiło się plamienie, które wg ginekologa miało się przekształcać w poronienie samoistne, niestety plamienie jako takie utrzymuje się na tym samym poziomie. Czy możliwe jest, że ciąża jest zwyczajnie młodsza niż faktycznie? Jakie macie doświadczenia? Oczywiście będzie wizyta kontrolna...
    W pierwszej ciazy plamienie pojawiło sie w 5 tc + 4, było to w sobote rano, lekarz stwierdził w macicy o wiele za mały pęcherzyk, juz nie pamietam jego wielkości, beta wynosiła z tego co pamietam niewiele ponad 150. Odrazu nie był nastawiony optymistycznie, ale dostałam Duphaston gdyby jednak okazało sie ze owulacja wystąpiła pozniej i ciaza jest po prostu młodsza. Plamienie nadal sie utrzymywało, nie było ani silniejsze ani słabsze. W czwartek jednak przybrało na sile i wieczorem na wizycie u lekarza nie było juz pęcherzyka w jamie macicy, nastąpiło samoistne poronienie. Dostałam jeszcze jeden lek który miał pomoc w oczyszczaniu macicy i antybiotyk przeciwzapalny. Niestety tak zakończyła sie moja pierwsza ciaza, druga w bardzo podobny sposób, ale czytałam o rożnych przypadkach kiedy ciaza po prostu była młodsza i pęcherzyk zoltkowy pokazał sie pozniej niz wskazywałyby na to jakies ogólnie przyjęte „ramy”. Zawsze jest nadzieja póki nie ma ostatecznej diagnozy!

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 września 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6,5 mm to zdecydowanie za mało, żeby stwierdzić puste jajo. Puste jajo można diagnozować przy 20 mm w górę, ale i to nie jest regułą. Ile przypadków już było na tym forum, że puste jajo, a tydzień czy dwa później jajo 13-18 mm z zarodkiem i akcją serca. Poza tym każda ciąża jest idnywidualna - może być młodsza niż wskazuje OM, albo po prostu ma wolniejszy rozbieg.

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    6,5 mm to zdecydowanie za mało, żeby stwierdzić puste jajo. Puste jajo można diagnozować przy 20 mm w górę, ale i to nie jest regułą. Ile przypadków już było na tym forum, że puste jajo, a tydzień czy dwa później jajo 13-18 mm z zarodkiem i akcją serca. Poza tym każda ciąża jest idnywidualna - może być młodsza niż wskazuje OM, albo po prostu ma wolniejszy rozbieg.

    Pocieszę Was dziewczyny :) U mnie w 7 tyg też było jak nic puste jajo 1.5 cm lekarz mnie nastawiał na najgorsze jeszcze 2 dni później wylądowałam na IP z krwawieniem, myślałam że to koniec (1 ciąża poroniona ;() a okazało się że serduszko bije :) i że to był krwiak. A teraz czekam na grudzień żeby przytulić córeczkę :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ