X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pusty pęcherzyk
Odpowiedz

Pusty pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Byłam dziś na USG potwierdzić ciążę. Wg OM to 7t+1d, jednak mam nieregularne i długie cykle - między 30 a 35 dni.
    Na USG widoczny pęcherzyk 11 mm , pusty. Wielkością odpowiadałoby to 6 tc.
    Następną wizytę mam dopiero 8 stycznia. Czy jest szansa, że ciąża jest młodsza i zarodek się rozwinie?
    Niestety tu gdzie mieszkam nie ma szansy na zrobienie bety, czy dobrze przyrasta.
    Nie wiem czy mam odstawić luteinę i czekać na samoistne poronienie? Co robić?

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Byłam dziś na USG potwierdzić ciążę. Wg OM to 7t+1d, jednak mam nieregularne i długie cykle - między 30 a 35 dni.
    Na USG widoczny pęcherzyk 11 mm , pusty. Wielkością odpowiadałoby to 6 tc.
    Następną wizytę mam dopiero 8 stycznia. Czy jest szansa, że ciąża jest młodsza i zarodek się rozwinie?
    Niestety tu gdzie mieszkam nie ma szansy na zrobienie bety, czy dobrze przyrasta.
    Nie wiem czy mam odstawić luteinę i czekać na samoistne poronienie? Co robić?

    Skoro masz nieregularne cykle to może jeszcze coś się pojawić.
    Co lekarz Ci powiedział? Ja bym się sama nie decydowała na odstawienie luteiny.

  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedział, że pęcherzyk jest mały i może coś się pojawić, ale nie musi. O luteinie nic nie mówił.
    Dodam, że poprzednie dwie ciąże poroniłam...

  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Powiedział, że pęcherzyk jest mały i może coś się pojawić, ale nie musi. O luteinie nic nie mówił.
    Dodam, że poprzednie dwie ciąże poroniłam...

    No to skoro sam lekarz Ci powiedział, że coś się może pojawić, to czemu rozważasz odstawić luteinę?
    Nie zaszkodzi, a może pomóc, jeśli zarodek się jednak pojawia do kolejnej wizyty.

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Ja osobiście Sama luteiny bym nie odstawiała. Zawsze istnieje szansa,ze ciaza może okazać się młodsza I zarodek się pojawi,było już tu kilka takich historii, jednak na tym etapie wydaje Mi się,że powinien pojawić się już choć pecherzyk żółtkowy... Ja Sama przeszłam przez ciążę bezzarodkową,byłam u kilku lekarzy,jednak diagnoza postawiona na pierwszej wizycie okazała się trafna. Ostatniej wizyty nie doczekałam,poroniłam samoistnie...

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli 7+1 to Twój wiek ciąży z om, natomiast masz cykle 30-35 to moim zdaniem jests po prostu w 6 tygodniu ciąży. Od kiedy o niej wiesz? Badalas betę? Jeśli tak to kiedy i jaka była?
    Żeby stwierdzić puste jajo to on musi mieć pow. 2-2, 5cm i jeszcze do tego Ci daleko. Wydaje się, że jest dużą szansa, że coś się pojawi niebawem :) cierpliwosci

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Jeśli 7+1 to Twój wiek ciąży z om, natomiast masz cykle 30-35 to moim zdaniem jests po prostu w 6 tygodniu ciąży. Od kiedy o niej wiesz? Badalas betę? Jeśli tak to kiedy i jaka była?
    Żeby stwierdzić puste jajo to on musi mieć pow. 2-2, 5cm i jeszcze do tego Ci daleko. Wydaje się, że jest dużą szansa, że coś się pojawi niebawem :) cierpliwosci

    Pozytywny test ciążowy - 01.12.2023

    Ostatnia miesiączka - 29.10.2023

    Nie mam możliwości zrobienia bety, bo tu gdzie mieszkam jej nie robią.
    Poza tym tu ciążę uznają od 12 t.c., więc lekarze zbyt nie przejmują się tym etapem ciąży- na zasadzie: co ma być to będzie.

  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Mnie podejrzenie pustego jaja było już przy wielkości pęcherzyka 0,76, u lekarza byłam w połowie sierpnia a ostatnie długie krwawienie( specjalnie tak pisze bo nie wiem czy 14 dniowe krwawienie można nazwać miesiączka) miałam na koniec czerwca,owulacje miałam w okolicach 20 lipca, byłam akurat u ginekologa. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale u Mnie testy ciążowe wychodziły z drugą blada kreską,tzn kreska nie ciemniała. Finalnie pęcherzyk nie doszedł do wielkości 2,5 cm, tylko zatrzymał się na 1,4 i zaczął się zapadać.

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywny test ok 31 dni po ostatniej miesiączce - przy Twoich długich cyklach to wygląda jak koniec 4 tygodnia, może środek czwartego tygodnia.

    Więc to USG jako początek szóstego nie jest więc czymś nieprawdopodobnym :)
    Niestety trzeba poczekac, nie ma lepszego sposobu. Poza tym powiem tak.

    Ja miałam USG w podobnym okresie. Miałam plamienia. Byłam przekonana, że poronie. Lekarz po paru minutach badania powiedział że pusty pęcherzyk. Mnie już opadły wszystkie nadzieję w tym momencie. Powiedział, że ostatni raz sprawdzi od góry do dołu
    I nagle u góry mignął mu pęcherzyk żółtkowy i zarodek z serduszkiem, jeszcze malutki. W dodat
    ko przykryty dużą warstwa kosmówki i obraz był mniej wyrazisty przez to.
    W poprzedniej ciąży też dłuuuugo szukaliśmy ok 6 tygodnia tego zarodka. chyba z 15 minut. A mój lekarz ma certyfikat FMF z USG i świetny sprzęt.

    Wydaje mi się, że na tym etapie ciazy wiele dziewczyn słyszy, że pusty pęcherzyk, proszę wrócić kiedyś tam. Bo ciężko łoże być go dostrzec, a nie każdy lekarz ma dobry sprzęt, czas i chęci. Ilu jest lekarzy, ktorzy po 15 minutach z zegarkiem w ręku wyganiają z gabinetu :/

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jestem po rozmowie z lekarzem i błaganiu go o badanie bety. I lipa. Powiedział, że badanie bety robią tylko przy podejrzeniu ciąży pozamacicznej 🫤 Co za kraj !

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :( masakra. Współczuję bardzo, bo brak kontroli jest najgorszy. Niemniej, na tym etapie ta beta już niewiele by powiedziała - tak czy siak pewnie będzie dość wysoka, przyrost może nie być juz jakiś bardzo szalony. Niestety na tym etapie i tak decyduje tylko USG, jakąkolwiek ta beta by nie była.
    Kiedy masz kolejna wizytę?

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    :( masakra. Współczuję bardzo, bo brak kontroli jest najgorszy. Niemniej, na tym etapie ta beta już niewiele by powiedziała - tak czy siak pewnie będzie dość wysoka, przyrost może nie być juz jakiś bardzo szalony. Niestety na tym etapie i tak decyduje tylko USG, jakąkolwiek ta beta by nie była.
    Kiedy masz kolejna wizytę?


    8 stycznia.

    Teraz tak sobie analizuję tą wczorajszą wizytę i w zasadzie to lekarz sugerował poronienie w ciągu tych kolejnych 3 tygodni do następnej wizyty. I jakby nastąpiło krwawienie, to mam mu napisać maila i on odwoła wizytę 🙄

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam nadzieję że się zdziwi :) trzymam za Ciebie mocno kciuki :)

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    No to mam nadzieję że się zdziwi :) trzymam za Ciebie mocno kciuki :)

    Dziękuję 😊

  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 8 stycznia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po wizycie i niestety nie otrzymałam dobrych wieści.
    Jest pęcherzyk ciążowy i za duże ciałko żółte. Nic więcej.
    Jestem wściekła, bo lekarz robił badanie w takim pośpiechu, że nawet nie znam wymiarów ...
    Stwierdził, że nie wygląda to dobrze, ale żeby się upewnić ,mam przyjść za 2 tygodnie.
    Zwariuję...


  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 8 stycznia, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Jestem już po wizycie i niestety nie otrzymałam dobrych wieści.
    Jest pęcherzyk ciążowy i za duże ciałko żółte. Nic więcej.
    Jestem wściekła, bo lekarz robił badanie w takim pośpiechu, że nawet nie znam wymiarów ...
    Stwierdził, że nie wygląda to dobrze, ale żeby się upewnić ,mam przyjść za 2 tygodnie.
    Zwariuję...
    Zmieniłabym lekarza na twoim miejscu. Jestem w podobnej sytuacji, jutro mam ginekologa który ma stwierdzić czy coś się zmieniło. Ja już nie mam nadzeji pecherzyk był 15mm i beta 38tys. Teraz tylko czekać aż na prawe powiedzą mi co mam robić czy czekać na samoustne czy skierowanie do szpitala. Ten tydzień mnie wykończył strasznie psychicznie I zyje w ogromnym lęku i stresie.

  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 8 stycznia, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaxxk wrote:
    Zmieniłabym lekarza na twoim miejscu. Jestem w podobnej sytuacji, jutro mam ginekologa który ma stwierdzić czy coś się zmieniło. Ja już nie mam nadzeji pecherzyk był 15mm i beta 38tys. Teraz tylko czekać aż na prawe powiedzą mi co mam robić czy czekać na samoustne czy skierowanie do szpitala. Ten tydzień mnie wykończył strasznie psychicznie I zyje w ogromnym lęku i stresie.


    Olaxxk puste jajo diagnozuje się, kiedy pęcherzyk ciążowy osiągnie wielkość 25 mm. U Ciebie jest mniej, więc może jest jeszcze szansa.

    U mnie to 3 niepowodzenie.
    1 raz w 9tc poronienie wywołane tabletkami (poronienie zatrzymane, ciąża przestała się rozwijać w 6t+4d)
    2 raz - poronienie samoistne w 7 tc+2d

    No i teraz znów, bo wątpię żeby coś się zmieniło...

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 8 stycznia, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz badalas kariotypy?!za ryżu pęcherzyk żółtkowy najczęściej wskazuje na wadę genetyczna. Wcześniejsze poronienia też mogły o tym świadczyć. Badalas wcześniej materiał z poronienia?

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 8 stycznia, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Annasz badalas kariotypy?!za ryżu pęcherzyk żółtkowy najczęściej wskazuje na wadę genetyczna. Wcześniejsze poronienia też mogły o tym świadczyć. Badalas wcześniej materiał z poronienia?

    Tutaj bety nie chcą badać, a co dopiero kariotypy 🙄

    Wg ich polityki, to natura decyduje o ciąży do 12 tc.

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 8 stycznia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Olaxxk puste jajo diagnozuje się, kiedy pęcherzyk ciążowy osiągnie wielkość 25 mm. U Ciebie jest mniej, więc może jest jeszcze szansa.

    U mnie to 3 niepowodzenie.
    1 raz w 9tc poronienie wywołane tabletkami (poronienie zatrzymane, ciąża przestała się rozwijać w 6t+4d)
    2 raz - poronienie samoistne w 7 tc+2d

    No i teraz znów, bo wątpię żeby coś się zmieniło...
    Tylko ze u mnie nawet pęcherzyka żółtkowego nie ma. A przy badaniu był to 6t 4d beta wysoka też 38tys. Lekarz też wątpił że się co kolwiek pojawi bo już który tydzień i pecherzyk spory i beta wysoka. Byłam pozytywnie nastawiona ale jego ton i mina dała duzo do zrozumienia, sam zasugierowal ze za tydzien skierowanie od lekarza badz mam sie stawic odrazu jakby byl silny bol i krwawienie. Powinien być zarodek przy becie 10000. Dodatkowo od samego początku bolał mnie brzuch zaczynało się od mocnych ukuc, skurczy, a teraz od 5 dni mam bóle jak bym zaraz miala dostac okres. Dodatkowo ból krzyża taki sam jak zawsze przed miesiączką. 3 cykle temu biochemiczna więc U mnie też nie jest kolorowo. Jeżeli się okaże jutro ze nadal puste. To narazie odpuszczam starania, bo mocno popsuły mi głowę. Ale same samopoczucie i objawy strasznie mnie wykończyły, nie wstałam z łóżka od tygodnia taka jestem słaba, nie mogę jesc i ciągle albo mdlosci, odruchy wymiotne bądź wymioty.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ