X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Pusty pęcherzyk
Odpowiedz

Pusty pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 8 stycznia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaxxk trzymaj się, dużo siły Ci życzę.
    Daj znać co Ci jutro powiedzą.

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 9 stycznia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiepsko że takie jest podejście do niepłodności w Twoim kraju :/ straszne wręcz.
    Postaraj się zadbać o komórki jajowej i nasienie partnera - polecam książkę it starts with an egg. Jeśli problemy są genetyczne, ale pierwotne, to można je w dużym stopniu ograniczyć.

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 9 stycznia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxie_eS wrote:
    Kiepsko że takie jest podejście do niepłodności w Twoim kraju :/ straszne wręcz.
    Postaraj się zadbać o komórki jajowej i nasienie partnera - polecam książkę it starts with an egg. Jeśli problemy są genetyczne, ale pierwotne, to można je w dużym stopniu ograniczyć.

    Tak, tu ogólnie cała służba zdrowia leży...
    Żeby zrobić podstawowe badania krwi trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego (któremu trzeba po prostu porządnie nakłamać, żeby w ogóle takie skierowanie dał), o hormonalnych to już nawet nie wspominam...

    Czy możesz polecić jakieś suplementy które poprawiają jakość komórek jajowych?

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 9 stycznia, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Olaxxk trzymaj się, dużo siły Ci życzę.
    Daj znać co Ci jutro powiedzą.
    Zaraz wizyta a ja normalnie cala się trzese ledwo powstrzymuje się od lez, taki mam stres

  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 9 stycznia, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaxxk wrote:
    Zaraz wizyta a ja normalnie cala się trzese ledwo powstrzymuje się od lez, taki mam stres

    Spokojnie, nie stresuj się (wiem, łatwo powiedzieć).
    Trzymam kciuki!

  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 9 stycznia, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Spokojnie, nie stresuj się (wiem, łatwo powiedzieć).
    Trzymam kciuki!
    Pojawił się pecherzyk żółciowy, zarodek 4mm i bicie serca. Więc dziewczyny wierzcie do samego końca

    Roxie_eS, Truskawka18 lubią tę wiadomość

  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 9 stycznia, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaxxk wrote:
    Pojawił się pecherzyk żółciowy, zarodek 4mm i bicie serca. Więc dziewczyny wierzcie do samego końca

    Cudownie!

    Czekałam na taką wiadomość od Ciebie 🙂
    Rośnijcie zdrowo!


    Ja czekam na poronienie. Mam nadzieję, że samo pójdzie. Odstawiłam luteinę. Nie chciałabym brać tabletek na wywołanie - straszny ból.

    W ogóle to emocje mi puściły i od wczoraj wieczora ciągle ryczę...
    Czuję straszną niemoc na to wszystko. Ehhh...

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 9 stycznia, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, jak wpiszesz w google nawet tytuł tej książki i odpiszesz suplementy to wyskoczy Ci cała lista :) generalnie duże dawki, z założenia trzeba uwzględnić:
    - suplementy pomagające energetycznie komórkom - np. Kwas alfa liponowy, koenzym q10,
    - przeciwutleniacze - wit c, e,
    - kwas foliowy i wit z grupy B
    - wit D

    Partner też powinien się suplementowac, po jego stronie też mogą wystąpić problemy z dna w plemnikach. Minimum to kwas foliowy, cynk, selen

    Trzymam kciuki :*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Olaxxk Koleżanka
    Postów: 73 9

    Wysłany: 9 stycznia, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz wrote:
    Cudownie!

    Czekałam na taką wiadomość od Ciebie 🙂
    Rośnijcie zdrowo!


    Ja czekam na poronienie. Mam nadzieję, że samo pójdzie. Odstawiłam luteinę. Nie chciałabym brać tabletek na wywołanie - straszny ból.

    W ogóle to emocje mi puściły i od wczoraj wieczora ciągle ryczę...
    Czuję straszną niemoc na to wszystko. Ehhh...
    Nastepnym razem się uda, jesteś silna dasz radę!

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 9 stycznia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annasz, my staraliśmy się 2 lata, jak mam PCOS i brak owulacji. Prze czas starań miałam wywoływaną owulację, ale nic z tego. takich suplementów zbadanych to jest mio-inozytol (ja brałam fertistim), on wpływa na jakość komórek jajowych, ale trzeba brać regularnie. Badania trwały 3 miesiące, bo tyle dojrzewa taka komórka, więc by od początku miała te składniki.
    Natomiast to, co mi pomogło, to w marcu zaczęłam brać acard, bo naczytałam się, że polepsza ukrwienie i jeszcze w tym samym cyklu była ciąża biochemiczna, a w trzecim cyklu szczęśliwie jestem do dziś:)

    PS: oczywiście potem spytałam się lekarza, czy mogę i powiedział, ze jak najbardziej.

    kleopatr4, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 9 stycznia, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam. Ja też biorę Acard i też brałam mio inozytol :) i orzechy tonami, w formie dodatku do zupy krem, pesto, domowych batonów itd :) polecam je jako element diety przeciwzapalnej, jeśli nie zna się przyczyny, warto też zadbać o aspekt immuno

    Krewetka04 lubi tę wiadomość

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • Annasz Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 10 stycznia, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za rady 🙂

    Kwas foliowy biorę cały czas.
    Acard od drugiego poronienia, czyli ... prawie roku.

    Od października brałam koenzym q10, no ale jak zaszłam w obecną ciążę, to przestałam.
    Wrócę do tego na pewno.

    Dodatkowo biorę wit.D, kompleks wit. z grupy B i magnez.

    W zasadzie męża faszeruję tym samym , oprócz Acardu i Q10.

    Sprawdzałam w aptekach czy sprzedają u mnie mio-inozytol - jest, ale Inozytol ( to to samo?)

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 951 832

    Wysłany: 10 stycznia, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inozytol ma dwienformy. Mio i hiro. W Polsce ja to brałam w formie koktajli z miovelii, nie wiem czy u Ciebie mogę to być dostępne. Ale generalnie to jest też jakaś forma witaminy B, pomaga w syntezie białek. Pewnie lepszy rydz niż nic :)

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ