X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Radosna ciąża
Odpowiedz

Radosna ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, chciałabym stworzyć ten nowy temat abyśmy mogły się dzielić tu pomysłami na radosne chwile, albo dzieliły miłymi wiadomościami, żartami... cokolwiek byle nie zadręczać się tylko badaniami, wynikami, lękami etc. Nie chodzi mi o to aby nie pisać, że coś jest nie tak. Ale jak już piszemy to z nastawiem=niem jak to pozytywnie rozwiązać, ze wsparciem dla innych potrzebujących. Ciąża jak dla mnie to trudny czas. Mam problemy i łatwo przychodzi mi przygnębienie. Dlatego nie chcę się poddawać temu bo to moja druga ciąża i chcę być w niej prze szczęśliwa mimo przeszkód - bo przecież to zależy od nas samych. Prawda?

    Camilia lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • Szumidełko Koleżanka
    Postów: 60 38

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawda :)
    pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu!
    Nie lubię udzielać się na forum, ale tu chętnie zajrzę.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    50ab7ab902d71d0326eb7d1b5793ec8e.png

    27 lat
    1 cykl starań
    04.2016 - pierwsza ciąża - wpadeczka i od razu biochem!
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma jednak nic lepszego od spaceru. Przyznam, że zazwyczaj mi się nie chce ale kiedy już wydostanę się z mieszkania z małym na plecach, wezmę ten pierwszy głębszy wdech świeżego powietrza - to zaczynam czuć, że żyję. I gdyby nie prozaiczne problemy jak kupa, jeść (Staśka - co by ktoś nie pomyślał... to bym mogła tak na tej trawce leżeć i leżeć. Wracam do książek. Mało mam na nie czasu ale postanowiłam obstawić się nimi w strategicznych miejscach aby móc po nie sięgnąć bez problemu. Co za ulga dla zbolałej rozmyślaniami głowy.

    Ktoś coś ćwiczy? Dziś widziałam trenujące dziewczyny Tai Chi. Oj... mogłabym... chciałabym...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szumidełko wrote:
    Prawda :)
    pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu!
    Nie lubię udzielać się na forum, ale tu chętnie zajrzę.
    Pisz jak u Ciebie, co porabiasz, może jakies techniki... Uściski!!!


    Z radosnych kwestii dodam, że widziałam dziś pęcherzyk. Cudny. Na nic więcej na tym etapie nie mogę liczyć. ALE JEST! I jak mi podpowiada przeczucie - ma taki kobiecy kształt :P W dobrym miejscu sobie pływa i ot. A ja oczami wyobraźni słyszę już bicie tego małego serduszka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 22:23

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj jak ja bym chciała ćwiczyć w ciąży!! Przed ciążą ćwiczyłam 2 lata na siłowni ale ciąża jest niestety zagrożona cały czas więc zabroniono.
    Moje jak na razie najpiękniejsze chwile? Myślę, że to jak widzę jak mój mężczyzna mi obiera, kroi i robi frytki własnej roboty (hoho, musze się napatrzeć na taki obrazek), czytanie książek, i w takie gorączki jak ten weekend to siedzieć w basenie pod parasolką. <3
    Ogółem coś bardzo dziwnego ale i za razem fajnego przydarzyło mi się wczoraj wieczorem. Mój mężczyzna przyłożył dość mocno głowę do brzucha, i albo to moje i jego urojenia albo czuliśmy delikatne kopniaczki. Tak wiem że to nie możliwe, ale jak czytałam, że podczas słuchania przez partnera maleństwa, poprzez przykładania głowy do brzuszka, zbliżamy się do macicy w której maluszek siedzi, a nóż a widelec akurat było to na tyle blisko, że się wkurzył i uderzył o ściankę macicy, gdzie partner miał policzek. Haha! Może urojenia, ale jakie szczęśliwe :D !!

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja Ci wierzę. Jejku - to najpiękniejsze chwile tak stukać do siebie z dwóch stron. Ja tak teraz ze swoim Staśkiem się bawię. On jest po jednej stronie drzwi a ja po drugiej i tak sobie stukamy. Mój mąż dziś zachwycał się powstawaniem człowieka. A zwłaszcza układu nerwowego. Zadziwiające absolutnie, że z tej małej kuleczki taki piękny człowiek się rodzi. Domyślam się, że leżenie daje w kość... Ale pamiętam że przy swojej udało mi się nadrobić część zaległych filmów, książek, nauczyłam się szydełkować...
    Wszystko ma swoje plusy. W końcu okazja aby bezkarnie "leżeć i pachnieć" (tak się sama z siebie w tedy śmiałam).
    No i bezcenne badania usg... Za każdym razem wychodziłam tak naładowana radością... coś nie do wysłowienia :)
    ale masz super z facetem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 23:23

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak! Masz sto procent racji, jak się wychodzi od lekarza, widzi się maleństwo - słyszy się serduszko to jest człowiek tak naładowany energią, jakbym nie wiem ile napoi typu TIGER wypiła :)
    Oj no nie mogę powiedzieć na faceta złego słowa, bo jest zawsze tam gdzie trzeba :)
    Jak my kobiety jesteśmy zbudowane, że z takiego malutkiego pęcherzyka powstaje takie cudo <3
    Ahh, nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u lekarza :)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wizyta już z oglądaniem serduszka w październiku :)
    znalezione w sieci (może się komuś przyda) :
    Samospełniająca się przepowiednia

    Samospełniająca się przepowiednia (lub inaczej samospełniające się proroctwo), to zjawisko polegające na tym, że pewne oczekiwania skutkują ich rzeczywistym, nieświadomym spełnieniem przez osobę, w stosunku do której są one kierowane. Badania pokazują, że ludzie nazywani grubymi jedzą więcej, w wyniku czego jeszcze bardziej tyją. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości często odnoszą porażki z uwagi na brak wiary we własne możliwości. Są to przykłady negatywnego efektu samospełniającej się przepowiedni. W tym poście wyjaśnię Ci, w jaki sposób możesz pozytywnie korzystać z tego psychologicznego zjawiska.

    Proroctwo wobec innych
    Zjawisko samospełniającej się przepowiedni zostało zbadane w latach 60. przez Roberta Rosenthala i Kermita Fode z Uniwersytetu Harvarda. Efekt Rosenthala, podobnie jak efekt Pigmaliona, wskazują, że im wyższe masz oczekiwania w stosunku do ludzi, tym lepsze wyniki udaje im się osiągnąć. To niezwykle ważne w edukacji. Eksperyment przeprowadzony w San Francisco dowiódł, że dzieci uważane przez nauczycieli za „zdolne” osiągają lepsze wyniki w nauce niż te, uznane za mniej utalentowane. Dzieje się tak niezależnie od IQ badanych uczniów.

    Przepowiednia dla siebie
    Samospełniającą się przepowiednię serwujemy sobie często sami. Badanie norweskich naukowców, opublikowane w 2012 roku w „Journal of Obesity”, dowodzi, że postrzeganie siebie jako osoby o nadmiernej masie ciała w okresie adolescencji może doprowadzić do wystąpienia otyłości w okresie wczesnej dorosłości. Przebadano 1196 osób o prawidłowej masie ciała w wieku od 13 do 19 lat. Po 11 latach okazało się, że osoby postrzegające się jako grube lub pulchne, w większym stopniu zwiększyły swoją wagę. Podobny mechanizm dotyka osób o niskim poczuciu własnej wartości, które same nieświadomie podcinają sobie skrzydła. Działa to następująco: nie wierzysz w swoje możliwości, więc poświęcasz mniej energii i pracy na postawione przed sobą zadania, a w efekcie uzyskujesz gorsze rezultaty. To dowiedzione, że wysoka samoocena zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.

    Motywuj pozytywnie
    Możesz wykorzystać mechanizm samospełniającej się przepowiedni do wprowadzania pozytywnych zachowań u siebie i innych. W stosunku do bliskich Ci osób stosuj etykietowanie, czyli motywowanie ich poprzez nadawanie etykiet zgodnych z pozytywnymi oczekiwaniami, jakie wobec nich żywisz. Nazywaj swoje dziecko mądrym, jeżeli chcesz, aby uczyło się więcej. Stosuj wobec partnera przymiotnik aktywny, jeśli zależy Ci na jego kondycji i zdrowiu.

    Buduj również swoją pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Rób to, eliminując lęk, który stoi za brakiem pewności. Pewność siebie to obok kwestii umysłu również kwestia ciała. Badania na Uniwersytecie Harvarda udowodniły, że utrzymywanie przez ludzi określonych pozycji ciała wpływa na produkcję takich, a nie innych hormonów. Utrzymuj zatem tzw. power poses, czyli pozycje mocy, które obniżają w Twoim organizmie produkcję kortyzolu (stres) i podwyższają poziom testosteronu (dominacja).

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ