X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Sposoby na mdłości
Odpowiedz

Sposoby na mdłości

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asiekk Koleżanka
    Postów: 72 3

    Wysłany: 2 września 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 7tc. Do 5tygodnia nie mialam żadnych objawów ale od tygodnia praktycznie nie mogę nic zjeść bo tak czuje żołądek. Mam nudności i mdłości, czasem wymiotuje. Może macie coś poleconego, co pomaga? Domowe sposoby, leki?

  • Mas Autorytet
    Postów: 3991 2767

    Wysłany: 2 września 2023, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiekk wrote:
    Jestem w 7tc. Do 5tygodnia nie mialam żadnych objawów ale od tygodnia praktycznie nie mogę nic zjeść bo tak czuje żołądek. Mam nudności i mdłości, czasem wymiotuje. Może macie coś poleconego, co pomaga? Domowe sposoby, leki?

    Mi lekarka radziła coś zjeść co 2-3 godziny. Jest też jakiś lek na receptę. Poza tym imbir i woda gazowana, ale pita małymi łyczkami.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 2 września 2023, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz próbować. Mówią, ze migdały, ale mnie na samą myśl odrzucało i jak kiedyś zrobiłam koktajl to nie mogłam ich przełknąć i haftowałam dalej niż widziałam...
    Ja miała takie średnie wymioty (bo niektóre naprawdę przezywają to okropnie) i zauważyłam u siebie takie prawidłowości:
    1) nie mogłam być ani głodna, ani najedzona -to co pisała Mas:częste drobne posiłki albo pogryzanie czegoś.
    2) organizm sam mówił, co zaakceptuje - nie można dyskutować :P To nie są żadne zachcianki - to walka o życie :) Ja do tej pory na obiad jem lekkie zupy - wszystko co smażone, ciężkostrawne (chyba, ze chipsy ;) ) odpada, choć już teraz jak czuję zapach schabowego to mi się bardzo podoba, ale wiem, że potem będzie mi źle, więc nie jadam.
    3) dieta lekkostrawna, choć nie jest za zdrowa, jednak ja stwierdziłam, ze jak mam do wyboru nie zjeść nic i wymiotować, to zjem bułkę z masłem - w razie wymiotów przynajmniej będzie czym ;) a trochę strawi
    4) nie wiem, jak u innych, ale ja musiałam po posiłku swoje odleżeć i jak niemowlakowi musiało mi się odbić - wtedy było ok. JAk wyszłam ostatnio do lekarza zaraz po śniadaniu, to wybiegłam od położnej bo nie dałam rady wytrzymać (plus był taki, że przyjęli mnie poza kolejnością ;) )

    Jest taki lek, XONVEA, dziewczyny piszą, że skuteczny, ale mi lekarka powiedziała, ze z nim jest tak, ze trzeba go brać już do 16tygodnia (80zł na 10 dni) i jest problem z odstawieniem, tzn wymioty wracają ze zdwojoną siłą, co też przewijało się na forach, więc przy samych mdłościach i sporadycznych wymiotach ja bym się nie zdecydowała...

    A, i mnie osobiście pomagała woda z kwaśnym sokiem (miałam akurat własnej roboty z czarnego bzu i czarnej porzeczki). Piłam małymi łyczkami i wtedy było mi trochę lepiej. Pewnie woda z cytryną też by dała radę. Lekarka mówiła, że jej osobiście pomagał sok z kiszonych ogórków, ale ja się brzydzę ;)

    No i ponoć ten imbir - ja różnicy nie widziałam, ale tak asekuracyjnie jak wychodziłam to brałam tabletki imbirowe lub gumę, ale to ponoć działa jak się bierze regularnie. Piłam też herbatę z herbapolu z imbirem pomarańczą i pigwą. Była ok i być może pomagała bo mi wchodziła, a teraz już nie smakuje ;)

    Powodzenia i gratuluję Przyczyny całego tego zamieszania ;)

    Asiekk lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 3 września 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chwilowo pomogły suple ciążowe z imbirem prenatal uno, ale teraz już nie pomagają niestety i męczę się dalej. Zamierzam testować sok z imbiru i cytryny który jedna z dziewczyn polecała na wątku kwietniowym.
    Tak jak Mas napisała u mnie tak samo - częste nie za duże posiłki. Wczoraj jadłam dosłownie co 2 godziny.
    Ja zauważyłam że robi mi się gorzej po sokach owocowych i np. po jabłku (które często jest w sokach), więc preferuję zwykłą wodę lub wodę z cytryną.
    Mi lekarz nie chciał przepisać zadnego leku może z uwagi na działanie które opisała Krewetka, teraz już rozumiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2023, 20:19

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Mimisia Autorytet
    Postów: 486 129

    Wysłany: 4 września 2023, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie osobiście mdlosci nie męczyły, ale wiele dziewczyn poleca imbir w różnych postaciach np. cukierki imbirowe, herbata itp.
    A z leków to mi lekarz przepisał Xonvea tak „w razie wu”, jakby mdłości się pojawiły.

  • Gitasia Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 4 kwietnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny A jak psychicznie dajecie radę? już od 3 tygodni mdłości, teraz się nasiliły 10 tydzień ciąży... wiem, że to mija ale ja już nie daję rady, 16 miesięczny syn w domu, mąż zaczyna mieć dosyć, ja wykończona po prostu

  • Nejt Ekspertka
    Postów: 140 198

    Wysłany: 4 kwietnia, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gitasia wrote:
    Dziewczyny A jak psychicznie dajecie radę? już od 3 tygodni mdłości, teraz się nasiliły 10 tydzień ciąży... wiem, że to mija ale ja już nie daję rady, 16 miesięczny syn w domu, mąż zaczyna mieć dosyć, ja wykończona po prostu
    Może warto poprosić lekarza, aby przepisał receptę na lek na nudności i wymioty, który jest bezpieczny w ciąży, bo jak polepszy się Twój stan fizyczny to i z psychicznym będzie lepiej :)

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ