X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Toksoplazmoza - pomoc w interpretacji wyników
Odpowiedz

Toksoplazmoza - pomoc w interpretacji wyników

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry. Dziś odebrałam wyniki na toksoplazmozę. Przedstawiają się one następująco:
    Toksoplazmoza IGG - 67.00 nmol/l wynik dodatni
    Toksoplazmoza IGM - 0.11 Indeks ujemny
    Czy któraś z Was Dziewczęta potrafi zinterpretować te wartości? To, że przebyłam toksoplazmozę to już wiem, ale nie wiem co oznaczają liczby przy wynikach... :(

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twój wynik świadczy o przebytej juz dawno toksoplazmozie, która nie zagraża w tej chwili Tobie ani dziecku (jesli jesteś lub planujesz ciaże). O Tym że przebyłaś toksoplazmoze świadczy IGG + oraz IGM -. O tym ze było to juz spory czas temu świadczy wartosć IGG (niska) w przypadku niedawno przebytych zakażeń wartość IGG wynosi zwykle powyzej 500 i należy wtedy sprawdzic awidnosć przeciwciał. Moim zdaniem u Ciebie nie ma takiej potrzeby. Toksoplazmozą nie musisz sie martwić :)

    Eowina, Anna255 lubią tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 21 sierpnia 2015, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja serdeczne dzięki. Jestem w 9 tygodniu ciąży i trapiły mnie liczby. Jeszcze raz dzięki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toxo IgG 85.00 U/ml

    ujemny < 4.00
    watpliwy 4.00-8.00
    dodatni > 8.00

    Toxo IgM 0,12

    ujemny < 0.55
    watpliwy 0.55-0.65
    dodatni > 0.65

    tez na poczatku myslalam, ze jestem chora, ale na szczescie okazalo sie inaczej. Czasami idzie sie wystraszyc tych wynikow :P

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ