X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Torbiel na jajniku
Odpowiedz

Torbiel na jajniku

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po pierwszym usg w 7tc. jest fasolka i bijące serduszko, ale jest też torbiel na jajniku ;( 4cmx2cm. Czy któraś z Was tak miała? Czy on sam się wchłonie, czy faktycznie może pęknąć lub się skręcić? Czy zagraża to ciąży? Jestem przerażona, biorąc po uwagę że od wczorajszego usg ten torbiel mnie boli ;(

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 3 września 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piatym tyg ciazy bieglam juz do lekarza bo mialam potworny bol brzucha ale oczywiscie nie bylo jeszcze nawet nic widac. Nic oprocz wielkiej torbieli na prawym jajniku. Byla wielkosci duzej brzoskwini. Lekarz powiedzial ze macica rozpulchniona co moze wskazywac na ciaze oraz torbiel lutealna ktora rowniez wskazuje na ciaze. Powiedzial ze takie torbiele zdarzaja sie bardzo czesto i wchlaniaja sie samoistnie do 10 tyg ciazy. Dostalam duphaston i no spe i rzeczywiscie co wizyte byla coraz mniejsza i chyba w 9 tyg juz nie bylo po niej sladu:) takze uszy do gory bedzie dobrze:)

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za pocieszenie ;)
    Mi niestety Pani Dr.nic nie kazala brać, ale jeżeli ten bol nie ustąpi to na pewno siegne po nospe. Mam nadzieje ze i totorbiel i bol szybko minie.

  • Tunia.a Ekspertka
    Postów: 141 353

    Wysłany: 4 września 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila nic się nie martw - Torbiel powinna się sama wchłonąć. Tak było w moim przypadku najpierw 5cm, potem 3,7cm a po poniedziałkowej wizycie czyli w 11tyg ciąży okazało się, że nie ma po niej ani śladu :) czego Tobie również życzę.

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    l22ndf9hrctve4c9.png
    f2w3rjjgx3viqgmj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw na zapas:)
    U mnie zaczęło się od torbieli krwotocznej ciałka żółtego-lekarz mówił wtedy,że może pęknąć(wtedy od razu do szpitala,jeśli będzie ból brzucha lub krwawienie) lub może się wchłonąć.
    Tak więc przeleżałam do nast.wizyty,a miałam naprawdę sporą torbiel,bo 8cm na 10cm...coś koło tego...
    Leżałam i nie robiłam praktycznie NIC przez dwa czy trzy tygodnie i...WCHŁONĘŁA SIĘ :)
    zwykle własnie się wchłaniają...wystarczy dużo odpoczywać.
    Dbaj o siebie i zobaczysz-torbiel się wchłonie:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny ;) Teraz jestem spokojniejsza. Dziś już mnie mniej boli, ale mam nadzieję, ze leżenie po pracy wystarczy, bo niestety na razie muszę przychodzić do roboty.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MUSISZ???
    Ja tam od razu poszłam na zwolnienie-bylam po poronieniu i uważam,ze nie ma co ryzykować..No chyba,ze lekka praca...

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 9 września 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylas po poronieniu,ok. Jesli ciezsza praca ok. Jesli jakies komplikacje,ok. Ale dddodiii nie kazdy moze pozwolic sobie na to by od razu rzucic wszystko i pedzic na zwolnienie jesli nie ma ku temu powaznych podstaw,jeszcze jak praca nie nalezy do najciezszych itp.to tymbardziej. Ja tez mialam torbiel wielkosci piesci lub duzej brzoskwini jak kto woli. Lekarz zalecil spokojniejszy tryb zycia i wiecej odpoczynku po pracy itd.. pewnie mnie tu zaraz niektore kolezanki zjedza ale uwazam ze ciaza nie zagrozona i postepujaca w prawidlowy sposob ( nawet po poronieniu) nie musi byc od razu rozpatrywana tylko pod wzgledem zwolnienia i lezenia plackiem. Tymbardziej ze takich wskazan nie otrzymalysmy bo nie bylo ku temu podstaw.Ale ile kobietek tyle opinii i zdan:) i oczywiscie jesli ktos nie czuje sie na silach i ma za soba jakies zle,tragiczne doswiadczenia lub powody ku zwolnieniu to rozumiem i jego sprawa. Tak samo jak i praca podczas ciazy to sprawa tylko i wylacznie ciezarnej ktora podjela taka decyzje:) sama pracuje i mam zamiar chodzic do pracy do poki dam rade utargac brzuch:) a moja torbiel jak i inne komplikacje ktore takze nastepowaly wcale nie musialy temu przeszkadzac bo i tak nie mialabym na nic wplywu. Takze pozdrawiam kobietki i te dzielnie pracujace i te dzielnie kurujace sie sie :)

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 października 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest 11 TC a torbiel nadal jest :( na dodatek większą 6cmx5cm łącznie bo to dwukomorowa. Czy komuś w późniejszym okresie ciąży tez się wchlonela ? Mi póki co nic a nic, boli a na dodatek żyje jak na szpilkach. . boje się tego pęknięcia.. co będzie z ciąża i czy faktycznie musi peknac.
    Jestem na zwolnieniu prawie od miesiąca ale lezenie nie pomogło :(

  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 7 października 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila- ja jestem dopiero w 9tc, ale torbiel rosła 2mm codziennie! Więc byłam mocno wystraszona, lekarz powiedział, żebym nie panikowała, bo ta torbiel jest tam dla podtrzymania równowagi gospodarki hormonalnej- torbiel lutealna. Rosła, rosła i nagle w 8tc jej nie było... Możliwe, że pękła, u mnie torbiele dorastały spokojnie do 6 cm i znikały nagle- w 1-2 dni, wiec przypuszczam, że u mnie pękają.
    Nie stresuj się, moja torbiel miała podobne wymiary, i z dnia na dzień znikła :)

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 7 października 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://bellybestfriend.pl/forum/problemy-i-komplikacje/torbiel-na-jajniku-a-ciaza,6234.html :)

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ