X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Torecan czopki na wymioty
Odpowiedz

Torecan czopki na wymioty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z was brała Torecan na wymioty w czasie ciąży dostałam recepte na ten lek od lekarza ponieważ bardzo wymiotuje ale po przeczytaniu ulotki nie jestem pewna czy powinnam go brać ? może któraś z was wie coś na ten temat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o to kawałek treści ulotki : " Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży. Lek przenika do pokarmu kobiecego i nie należy go stosować w okresie karmienia piersią. "

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam tego typu informacja jest obowiązkową częścią ulotki i na każdym leku znajdziesz taką informację. Myślę, że spokojnie możesz zaufać lekarzowi i brać lek zgodnie z zaleceniami, miał świadomość, że jesteś w ciąży, więc wie co przepisuje, a z drugiej strony nadmierne wymiotowanie może bardziej zaszkodzić dziecku niż sam lek.

    Miriam lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje za odpowiedz :)

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 17 sierpnia 2013, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam te czopki w szpitalu po 2 dniach okropnych wymiotów kiedy nic zupełnie nie pomagało, costam pomogło bo niby przestałam wymiotować co 10 minut ale tak na prawdę i tak sporo zwracałam. Dostałam receptę przy wypisie z zaleceniem ze mam brać tylko w ostateczności nie regularnie 2 razy dziennie jak dawkowano mi w szpitalu. Po wyjściu w ciągu tygodnia zgłosiłam się do ginekologa który powiedział ze to lek na granicy ryzyka ciąży i ze najlepiej jakbym próbowała dawać rade bez niego. Teraz jestem w 12 tyg moja ciąża rozwija się prawidłowo , mam mdlosci i wymiotuje 1-2 razy dziennie a nie jak w 7 tygodniu bywały dni ze nie miałam siły wyjść nawet z toalety... Moja rada? Uwierz mi wiem co czujesz i ja z bezsilności nie raz płakałam bo juz kompletnie nie miałam czym wymiotować a cisnelo mnie nadal. Myślę powinnas sięgać po torecan juz w ostateczności bo on wcale nie wyeliminuje zupełnie wymiotów a bedziesz miała ciągle obawy ze możesz zaszkodzić dziecku. Trzeba to niestety przetrwać, nie ma innej rady. Bardzo lekkostrawna dieta i praktycznie bez smaku. Można próbować jakistam herbatek imbirowych itp. Choć mi bynajmniej nic takiego nie pomagało...

    Miriam lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam w ciazy na silne wymioty orecan ale tylko jak niczym niecszlo powstrzymac wymiotow czyli doraznie. Bardziej regularnue bralam metoclopramidon ba trawienie. Javwymiotowalam do 21 tygodnia mialam wztret do jedzenie i picia. Wymiotowalam nawt woda w tym najgorszym okresie bez czopkow nie dalabym rady. Takie wymioty.moga bardziej zaszkodzic niz lek. A z lekami jest tak ze nikt ich nie testuje na kobietach w ciazy. Jak lekarz zalecil doraznie to bierz. Ja dzieki temu uniknelam szpitalu i kropliwek. A dzieciatko ma sie bardzo dobrze i jak na razie jest zdrowe. Wszystkie wyniki mamy dobre:)

    A co do diety jedz to co mozesz i nie patrz czy Drowe tylko czy zostahe w zoloadku. Ja zylam na zelkach np. A lekka praktycznie bezsmakowa kuchnia do dzis prowokuje mdlosci i wymiotym. Kazda musi dostosowac diete do siebie. A dopoki wymiotujesz jedz to co jests w stanie zjsc. Jak ci die sknczy to wtedy mysl o zdrowej kuchni.

    Miriam lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) staram na razie nie brać tych czopkow jem ziemniaki ze śmietaną i pomidory tyle narazie jestem wstanie przełknąć dziś tylko raz wymiotowalam więc nie jest źle :)

  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ważne ze próbujesz cokolwiek :) w moim przypadku ziemniaki ze smietana tez się sprawdzaly na początku, kalafior i serki Danii waniliowe no i suche białe pieczywo. A propo tego ze wymioty mogą zaszkodzić jestem trochę zaskoczona, bo mój ginekolog przekonywał mnie ze to normalna fizjologia ciąży, ze to nawet bardzo pozytywny objaw bo oznacza bezpieczniejsza do utrzymania ciążę ze względu na poziom produkowanych hormonów ja podtrzymujących. Mówił jeszcze ze nawet kiedy wszystko zwracam to szkodze sobie ale nie dziecku bo w pierwszych tygodniach ciąży ono korzysta z zapasow wszystkich składników odżywczych i na pewno niczego nie powinno mu zabraknąć.ja odwodnilam się po kilku dniach intensywnych wymiotów kiedy trafiłam na oddział od razu usg a tam zdrowo plasajaca moja fasolk, aż dziw bo ja nie miałam siły ręką ruszyć :D 3mam kciuki i wspieram bardzo mocno bo na prawdę wiem co czujesz ;)

    Miriam, Miriam lubią tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i moze to dziwne ale mi na wymioty też pomaga cola lub pepsi oczywiscie w racjonalnych dawkach;) puszka lub szklanka co kilka dni jak mam kryzys :)

    Miriam lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 18 sierpnia 2013, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i moze to dziwne ale mi na wymioty też pomaga cola lub pepsi oczywiscie w racjonalnych dawkach;) puszka lub szklanka co kilka dni jak mam kryzys :)

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wymioty dla samego malenstwa nievsa grozne ale dla ciebie jesli nie mozesz normalnue funkcjnowac to tak. A jak fojdzie do zaburzen elektrolitow itd to tylko szpital. Jest tez cos takego jak niepohamowane wymioty w ciazy i to juz jest niebezpuecznei die leczy. Normalne wymioty sa do wytrzymania. Ale te drugie juz nie szczegolniegdy.nie mozesz jesc i pic.

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amcizia oczywiście zgadzam się z Tobą napisałam, że mój ginekolog mówił mi tylko o tym, że nie są szkodliwe dla dziecka, a że są szkodliwe dla matek, to wiem bo przeżyłam to na własnej skórze. Przed 4 dni podawano mi właśnie elektrolity w kroplówkach w szpitalu a wymiotowałam w najgorszych chwilach co 10 minut śliną i żółcią i nawet niczym a miałam normalne odruchy wymiotne, więc na prawdę wiem co to znaczy kiedy człowiek, który czeka na dziecko, kiedy już jest w ciąży płacze nad zlewem czy toaletą mówiąc, że nie ma siły na to wszystko, nie je , nie pije i nie ma mocy by wstać z łóżka.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocur wszystko sie zgadza :) ogolnie wszystko jest do przejscia. Ja wiem, ze bez lekow nie dlalabym rady, inni sa silniejsi i daja rade obejsc sie bez nich. ale jesli lekarza cos pozwala brac, to tez nei ma co sie na sile sie meczyc i katowac. Bo tak na prawde dziecku bardzije niz lelki czasem moze zaszkodzic nasz stres, nerwy, itd. jesttyle rzeczy ktore moga zaszkodzic, ze gdybysmy mialy sie wszystkim zadreczac i przejmowac, tomusialabysmy chodzic przez te 9 miesiecy w jakims kloszu ochronnym, ktory ochronilby dsziecko nawet przed nami samymi :D

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Kocur Autorytet
    Postów: 1321 1217

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ten torecan przecież podawali mi w szpitalu, więc chyba wiedzieli, że na tamtym etapie był niezbędny. Pewnie też nie ma co przesadzać. Mi położna np w kółko mówi o tym, że nie można pić słodzonych napojów gazowanych, że cukrzyca ciążowa itp. a nie wiem co bym zrobiła bez coli raz na jakiś czas, bo jak pisałam na prawdę świetnie sprawdza się hamując wymioty w moim przypadku. Wszystko z umiarem i z głową oczywiście z tym się zgadzam absolutnie. A życie zna przypadki matek palących i pijących w ciąży , które rodzą śliczne zdrowe dzieci (sama znam taką osobę- urodziła jedenaścioro- wszystkie okazy zdrowia) i matek które robiły wszystko jak należy i ich maluszki rodziły się chore ... życie nie jest ani sprawiedliwe ani przewidywalne niestety , nic z tym nie zrobimy ;)

    Miriam lubi tę wiadomość

    2014- synek
    2016- adopcja córeczki
    2019- poronienie zatrzymane 10 tc 💔
    2020- ciąża w bliźnie po cc 8/9tc 💔
    2024- czekamy na córeczkę

    f2w3rjjgrlktxsoc.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 19 sierpnia 2013, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coli nie moge za tood 4 miesiaca pepsi tak i jem duzo czekolady w tozbej wrrsji i niby nie powinnam bo moze nyc cukrzyca i.co? Jakos jej nie mam. Mysle ze nasz organizm wie co mu.kiedy jest potrzebne :)

    Kocur, Limerikowo lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2013, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam czopki torecan jak byłam ciężarna bardzo pomocne i plasterek cytryny w ustach wcześniej brałam tabletki torecan okazały się za silne aż wylądowałam w szpitalu!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez pierwsze miesiące tak wymiotowałam że schudłam zamiast przytyć tabletki torecan okazały się za silne miałam problemy ze wzrokiem zabrała mnie karetka !!!! w szpitalu usłyszałam od pielęgniarki, że ktoś z jej rodziny miał podobne objawy po tych lekach!!!! wymiotowałam 16 razy w ciągu dnia!!!! pierwsze 4 miesiące ciąży wspominam fatalnie!!! potem tak jak napisałam wcześniej cytrynka i torecan w czopkach rewelacja!!!!! jadłam wszystko Adriank urodził się zdrowy waga 3700 ja przytyłam 13kg dzisiaj moje dziecko ma 6 lat i teraz poszukuję dla niego lekarstwa jak złapie jelitówkę i ma wymioty albo się czymś zatruje... w 5 miesiącu jadłam wszystko nawet jadłam wieczorem na kolację spageti po którym raz miałam zgagę UWAGA!!! spałam na siedząco ale przeszło!!! potem już na noc zwracałam uwagę co jem!!! raczej lekko strawnie ale jadłam wszystko ogólne samopoczucie było ok pozdrawiam wszystkie ciężarne mamuśki

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Tolik123 Koleżanka
    Postów: 39 20

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Watek stary ale tez cos napisze, moze komus sie przyda. Wymiotowalam w ciazy od poczatku 8 tygodnia kilkanascie razy dziennie, woda, zolcia, slina, czym sie dalo. Dostalam skierowanie do szpitala, nie pojechalam za pierwszym razem bo myslalam ze dam rade, pozniej bylo tylko gorzej i ostatecznie lezalam na patologii wczesnej ciazy ok tygodnia, dostawalam Torecan 2x plus NoSpe, elektrolity i jakis inny lek- POMOGLO. Lekarz stwierdzil ze szkodliwosc Torecanu jest mniejsza niz sktajne odwodnienie wiec dostalam przy wypisie recepte. Dziecko jeszcze w brzuchu ale wyglada na to ze zdrowe. Moj apel- nie czekajcie do duzego odwodnienia tylko jedzcie do szpitala w razie potrzeby, u mnie gdybym wczesniej zareagowala nie schudlabym 6kg

    PCOS, tylozgiecie, wysoka insulina, MTHFR++
    rfxgqqmztlcuyju7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ