X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr USG przez brzuch w 5tc
Odpowiedz

USG przez brzuch w 5tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 19ilonka87 Ekspertka
    Postów: 158 195

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    W 5 tyg. 4 dn. miałam robione USG przez brzuch, widoczny był tylko pęcherzyk, lekarz nie zdecydował się na USG dopochwowe, stwierdził że jest za wcześnie. Czy któraś z was miała robione USG przez brzuch w tak wczesnej ciąży, czy jest mniej dokładne niż dopochwowe? Czy nie powinno być już widoczne serduszko?

    III 2014 - 8tc; XII 2014 - ciąża biochemiczna; X 2015 IVF; XII 2015 transfer; I 2016 IVF transfer 2 zarodków c. biochemiczna; V 2016 IVF
    ckaivfxmnzhi9kva.png
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 21 marca 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pierwsze usg miałam robione w 7 tygodniu ciąży... i było robione dopochwowo...i wtedy było juz widać serce...
    Ale wiem że u wielu dziewczyn usg w 6 tygodniu, jak u Ciebie nic nie było widać, tzm sam pęcherzyk...

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 21 marca 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez brzuch?? To od 30 tyg chyba dopiero a wcześniej najlepiej jest robić dopochwowe bo jest dokłądniejsze :) u mnie w 6t2d(7 tydzień) było juz serduszko, ale u mnie to trochę skompilowane ;)

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 453

    Wysłany: 21 marca 2014, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja koleżanka pierwsze miała dopochwowe, ale drugie i kolejne już przez brzuch

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • mada_lena Autorytet
    Postów: 1501 2230

    Wysłany: 21 marca 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 5tyg5d był pecherzyk tylko, serduszko i zarodek dzis czyli 6t5d

    ex2bcwa1nmh8d1pb.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Przez brzuch?? To od 30 tyg chyba dopiero a wcześniej najlepiej jest robić dopochwowe bo jest dokłądniejsze :) u mnie w 6t2d(7 tydzień) było juz serduszko, ale u mnie to trochę skompilowane ;)

    Hehe, w 30 tygodniu? Bez przesady :). W 28 tygodniu raczej słabo byłoby zmierzyć dopochwowo kość udową, którą masz pod żebrami ;).

    U mnie pierwsze usg przez brzuch to było usg genetyczne w 12 tygodniu. Wcześniej tylko i wyłącznie dopochwowe, bo istotnie jest dokładniejsze, gdy maluszek to maciupka kropeczka. Nie rozumiem stwierdzenia "za wcześnie" na usg dopochwowe w 6 tygodniu. Za wcześnie może wtedy być na usg w ogóle, albo na usg przez brzuch właśnie...

    Jeżeli nie było widać serduszka - nie martw się, ma jeszcze czas, aby się pokazać.

    Nalka lubi tę wiadomość

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magic wrote:
    Przez brzuch?? To od 30 tyg chyba dopiero a wcześniej najlepiej jest robić dopochwowe bo jest dokłądniejsze :) u mnie w 6t2d(7 tydzień) było juz serduszko, ale u mnie to trochę skompilowane ;)
    Od 30 tygodnia?! Skąd kochana bierzesz takie informacje? :)

    Usg przez brzuch miałam robione pierwszy raz przy usg genetycznym w 13 tygodniu ciąży ( aczkolwiek najpierw sprawdził dopochwowo, a potem przez brzuch siedziałam w gabinecie 45 minut.:D). Na połówkowym już tylko przez brzuch i na najbliższym usg pewnie również tak będzie.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 22 marca 2014, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po genetycznym dopochwowo to się tylko szyjkę mierzy, ale nikomu do głowy nie przychodzi oglądać tak dziecka :).

  • Nalka Autorytet
    Postów: 1349 3321

    Wysłany: 22 marca 2014, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Po genetycznym dopochwowo to się tylko szyjkę mierzy, ale nikomu do głowy nie przychodzi oglądać tak dziecka :).
    Co prawda to prawda. Zgadzam się. Wszystkie pomiary przy genetycznym robione przez usg brzuszne.

    20120810580117.png

    26ympwo.png
  • Magic Autorytet
    Postów: 3887 3148

    Wysłany: 22 marca 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam. Wiekszosc postow pisze z telefonu i zdarzaja mi sie.literowki. Ja pierwszy raz slysze o usg przez brzuch we wczesnycj fazach ciazy ale jestem pierwszorodka takze wiele jeazczd nie wiem :)

    Martynika lubi tę wiadomość

    Lilianka 1.05.2015
    Oliwierek 17.08 2016
    Kornel 23.06.2018
  • Nutella Autorytet
    Postów: 287 203

    Wysłany: 23 marca 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam usg przezbrzuszne juz w 7 tygodniu i wszystko bylo ladnie widac, zarowno fasolinke jak i dudniace szybko serduszko.

    16udyx8duu58l84q.png
    klz9df9hjdsy5hjy.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 31 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój lekarz zawsze ustawia pierwszą wizytę zawsze tak, żeby już serduszko było widać, więc USG zawsze na pierwszej wizycie dopochwowo :) i tak przez pierwsze dwie wizyty :) a potem już brzuszne :)

    qbxwkvq.png
  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 9 tyg ciazy miałam robione usg przez brzuch i było widać dużo lepiej niż dopochwowo

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ