X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wbc leukocyty w ciązy
Odpowiedz

Wbc leukocyty w ciązy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odebralam wyniki i niepokoi mnie wynik moczu ..

    leukocyty +25WBC/ul
    Erytrocyty - neg
    Ketony - neg
    OSAD MOCZU
    nabłonki płaskie - dość liczne w prep
    Leukocyty 4-6 wpw
    Bakterie pojedyncze w prep
    myslicie ze sa Ok? bo juz nie wiem co myslec?

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest prawdopodobnie jakas infekcja pęcherza, bardzo powszechne w ciązy. Musisz z wynikami do lekarza:) (Masz podany odczyn PH?)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NAti myslisz ze to nic poważnego ?Bardzo sie MArtwie:(
    taki mam jak nizej

    badanie moczu
    odczyn (ph) 5,5
    ciężar wlaściey (g/ml) > 1.025
    białko (mg/dl) - neg
    cukier (g/dl) - neg
    Urobilinogen - norm 0,1mg/dl
    Bilirubina - neg
    Nitrite - neg
    leukocyty +25WBC/ul
    Erytrocyty - neg
    Ketony - neg
    OSAD MOCZU
    nabłonki płaskie - dość liczne w prep
    Leukocyty 4-6 wpw
    Bakterie pojedyncze w prep

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 00:28

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    * Obecność leukocytów w moczu - świadczy to o tym, że organizm "wysyła" te krwinki do walki z infekcją, skoro są w moczu, tzn że ta infekcja jest gdzieś w pęcherzu moczowym
    * Nabłonki płaskie w osadzie, dość liczne - podwyzszona ilosc sugeruje, że nabłonek się złuszcza podrażniony przez infekcję pęcherza, nabłonek płaski występuje w dolnych drogach moczowych, czyli infekcja jest w pęcherzu a nie np. w nerkach (czyli luz, jest ok)
    * Bakterie - infekcja wywołana bakteriami

    Wniosek jest taki, że jest to infekcja bakteryjna, nie jest jakaś bardzo ostra, nie ma sie czym martwić, to mega częsty i typowy objaw, trzeba wyleczyć, wszystko bedzie dobrze:) Boli Cię pecherz przy oddawaniu moczu albo czujesz jakis dyskomfort?

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIe własnie nic mnie nie boli ani nie szczypie ...

    Wysłałam Ci zapro na pw
    Coś ci tam napisze

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz sie czym martwić, serio. W ciąży ten pęcherz jest mocno scisniety przez macice i niekiedy bakterie wszystkie się nie wydalają i się robi taki stan zapalny, ale naprawdę, absolutnie nie ma się czym martwić. Ale musisz skonsultować z lekarzem. Na pewno możesz jesc owoce z wit C, żurawine, kiwi etc :))

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no Ale ogolnie jest za wysoki jedna pisała w necie ze przez tak wysoki straciła ciąże..
    Nie wiem kochana ale nie umiem przez to spać jutro ide do lekarza pierwszego kontaktu i mam nadzieje ze jest tak jak piszesz

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde wlasnie nie pamietam ile tych leukocytow dokladnie moze byc, na pewno ciąża też podnosi ilosc leukocytow, moim zdaniem nie ma co panikowac... (Gdzie sie akceptuje zaproszenie na prv bo nie ogarniam na tel :|)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w wiadmosciach :)
    norma jest max 11 ......ja mam 25

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przez ten stan zapalny, leukocyty automatycznie idą w gore... A ona mogla stracic ciąże z innych przyczyn, miala leukocyty w moczu ale przy okazji np stan zapalny w innych miejscach, nie ma co porownywac. Jedna pacjentka przyszla na wizyte bo "od dwoch miesiecy boli ją jak sika" - miała tak ostry stan zapalny, że serio, do teraz nie wiem jakim cudem mogla siedziec, bakterii w moczu miala tak duzo ze chyba sikala samymi bakteriami. Była chyba w 5 miesiacu wtedy. Dostala antybiotyk i po problemie. Dziecko urodzila ważące coś kolo 4,5 kg

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 00:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO a mnie nic nie boli nic nie szczypie... Nie wiem być może ze przechodze wysypkę ..W piatek wróciłam z szpitala bo krwawilam po stosunku i teraz juz ok Biore dupka i nie plamie a mialam tez krwiaka 12mm ktory sie wchłonoł i wypisali mnie do domciu ale niestety mam wysypke moze tym to tez spowodowane sama juz nie wiem mam nadzieje ze to nic strasznego.
    Dzieki Troszke mnie uspokoilas

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie od wysypki, leukocyt zbiera się tam gdzie jest jakas infekcja żeby ją zwalczyć, czyli jesli wydalany jest z moczem to infekcja jest w tym pęcherzu. Ale to jest naprawdę powszechne zjawisko, ponad 50% kobiet w ciąży przynajmniej raz będzie miała taką infekcję, dlatego zaleca się robić badanie moczu przynajmniej 7 razy w czasie ciązy. No jest ten pęcherz podatny przez ten ucisk i się nic nie poradzi. PH masz w normie, nic Cię nie boli ani nie piecze więc infekcja jest "swieza", pewnie sie dopiero zaczęła, więc teraz trzeba działać żeby to zwalczyć i tyle ;p Bedzie dobrze, jest dobrze ;p Pierś do przodu;D!

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec to cos w moczu...i nie zagraża to ciąży?

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ale trzeba to wyleczyć, bo cholerstwo męczy gdy zacznie piec i szczypać. Nie no, każdą infekcje w ciąży trzeba leczyć, żadnej infekcji nie można olać i powiedzieć "nie zagraża". Jak by się chciało uprzeć to i katar może być zagrażający bo może przekształcić się w powazne przeziebienie itd. I tak musisz pogadać z lekarzem, może powie, że gadam bzdury i zadnego zapalenia nie ma.
    Tak czy siak spij spokojnie.

    tu poczytaj np.
    https://parenting.pl/portal/zapalenie-pecherza-w-ciazy


    A ja kurde musialam wstać i wpierdzielić kiwi bo sobie smaka narobiłam jak napisalam, że ma duzo wit C

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah mam nadzieje ze to bedzie tylko to co Ty piszesz bo tak mnie nastarszyla tym tamta kobieta ze nie doczekam chyba do 16 na wizyte....:(
    Zawsze jest tak jelsi zapalenie pecherza to boli szczypie a mnie nic...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 09:55

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem nie ma objawów + szczypie głównie jak podwyższa się PH

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oby to bylo tylko to ;/ dzis o 16 ide do gin trzymaj kciuki.

    szkoda ze wiecej dziewczyn nie napisze czy mialo taki przypadek ....ale coż
    Dziekuje NAti

    ale jak widzisz nie powinno byc wcale leuko a ja mam az +25

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2015, 11:37

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem właśnie, ale uwazam, że nie ma się czym stresować. Zobaczysz co powie lekarz:)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to się tylko tak mówi kochana a rzeczywistość jest inna wiem próbujesz mnie uspokoić ale to co czytam w necie to mnie przeraża bo mam aż ich za dużo jeśli istnieje prawodpodobieństwo ze cos z pęcherem moim zdaniem powinno byc gdzies 15 ale az 25 nigdzie nie wyczytalam by ktos tyle mial w ciąży a jak mieli to pisali za wysokie i niestety poronili...:(:(:(

    Ollaala lubi tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello Nati ja juz po wizycie ogolnie jest wszystko w porządku tak jak pisałas lekkie bakterie ktore wzieły sie z wirusa (wysypki) i one powoduja lekkie bakterie co nie jest powodem do obaw . Całe wyniki ocenił na 6 z plusem :)

    Dzieki Raz jeszcze NAti za wsparcie :*

    Ollaala lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ