X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr wczesna ciąża (5 tydzień), a lot samolotem
Odpowiedz

wczesna ciąża (5 tydzień), a lot samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • IZOSTAR Przyjaciółka
    Postów: 100 38

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od 2 dni wiem, że jestem w ciąży. Staraliśmy się półtora roku... w międzyczasie kupiliśmy loty i pobyt w USA, który przypada na przyszłą niedzielę.
    Co sądzicie na temat latania samolotem (lot 8h) w tak wczesnej ciąży? Macie jakieś doświadczenia? Rekomendujecie czy stanowczo odradzacie?
    Zastanawiam się co robić. Oczywiście jeśli i lekarz (mam wizytę w środę) stwierdzi, że lepiej nie lecieć to nie polecę, ale chciałam poznać Waszą opinię.

    Pozdrawiam.

    6sutdqk3wg6v2a8v.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam ten sam problem, lot krótszy bo do Barcelony i też w 5 tyg ciazy. Lekarz powiedzial, ze decyzja nalezy do nas, nie zabraniala. Zdecydowalismy sie nie leciec.

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 18 czerwca 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izostar, ja ostatnio leciałam na Cypr (lot 3h). Jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Dowiedziałam się dopiero 3 dni po powrocie, po zrobieniu testu. Na szczęście u lekarza okazało się, że wszystko jest ok - 5 tydzień. Dwa tygodnie później na USG było widać pięknie bijące serducho.

    Jednak najlepiej zapytaj swojego gin, czy nie ma przeciwwskazań. Jeśli da zielone światło, będziesz spokojniejsza :-)

    x8qc98p.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz powiedział zeby w I trymestrze nie latac, to nie latałam

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • IZOSTAR Przyjaciółka
    Postów: 100 38

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczymy, nie lecę, dziś przebookowałam bilety... gin stanowczo odradził lotu. Powiedział, że w pierwszych 2-3 miesiącach wykształca się łożysko i organy wewnętrzne, a ciśnienie na dużej wysokości potrafi niestety uposledzić te procesy.

    6sutdqk3wg6v2a8v.png
  • Zuza91 Autorytet
    Postów: 793 290

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZOSTAR wrote:
    Dziewczyny, od 2 dni wiem, że jestem w ciąży. Staraliśmy się półtora roku... w międzyczasie kupiliśmy loty i pobyt w USA, który przypada na przyszłą niedzielę.
    Co sądzicie na temat latania samolotem (lot 8h) w tak wczesnej ciąży? Macie jakieś doświadczenia? Rekomendujecie czy stanowczo odradzacie?
    Zastanawiam się co robić. Oczywiście jeśli i lekarz (mam wizytę w środę) stwierdzi, że lepiej nie lecieć to nie polecę, ale chciałam poznać Waszą opinię.

    Pozdrawiam.

    Moja znajoma poleciała do USA w 4 tygodniu - poroniła godzinę po starcie samolotu. Zmiana ciśnienia może spowodować poronienie w pierwszym trymestrze. Ja bym nie leciała, ale decyzja jest Wasza :)

    klz9hdgefsr87l0p.png
  • Mraugosia Ekspertka
    Postów: 159 68

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZOSTAR, skoro lekarz odradził, to dobrze zrobiłaś.
    Kurczę, to teraz trochę się zmartwiłam :( o ciąży dowiedziałam się już po fakcie :(

    x8qc98p.png
  • IZOSTAR Przyjaciółka
    Postów: 100 38

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mraugosia wrote:
    IZOSTAR, skoro lekarz odradził, to dobrze zrobiłaś.
    Kurczę, to teraz trochę się zmartwiłam :( o ciąży dowiedziałam się już po fakcie :(

    Nic się nie martw, skoro byłaś na kontroli i jest ok to nie ma co się przejmować

    6sutdqk3wg6v2a8v.png
  • Olaaaa Debiutantka
    Postów: 12 15

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiedzialam ze jestem w ciazy, mialam jedynie przeczucie i lecialam. W czasie lotu czulam bolesne uklucia w brzuchu, nie wiem czym spowodowane. Nastepnego dnia faktycznie potwierdzilam ciaze testem. Tydzien pózniej stracilam. Nie wiem czy to moglo byc spowodowane lotem ale teraz juz napewno nie odwaze sie poleciec az do rozwiazania.

    3 lata staran, oby sie uchowal mój malutki Cud <3
    3jgx3e3k8acgzp1k.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ