X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża a tomografia komputerowa zatok
Odpowiedz

Wczesna ciąża a tomografia komputerowa zatok

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Laskotka Koleżanka
    Postów: 98 12

    Wysłany: 12 lipca 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Od prawie dwóch lat staraliśmy się z mężem o drugiego dzidziusia, w końcu daliśmy sobie spokój na 3msc bym odpoczela od leków. Tydzień temu doczekałam się tomografii po pół roku. W ankiecie zaznaczyłam, że ciążę podejrzewam ale pewna nie jestem(2dni po domniemanym terminie okresu) gdyż miesiączki miałam czasem nie regularne. Oslonieto mi brzuch fartuchem lecz poinformowano że to na moją odpowiedzialność... Dziś zrobiłam test i ku mojemu zdziwieniu wyszedł pozytywny..okazuje się że to ok 6tc,więc TK zatok było robione w 5tc. Strasznie się martwię tym teraz że zaszkodziłam dziecku,mimo że potrzebowałam wyniku z tego badania. Czy któraś z Pań miała podobny przypadek? Zapytam oczywiście ginekologa ale pierw muszę dowiedzieć się kiedy wizyta..

    Starania od września 2014r.
    Mama 7letniej Magdalenki.
    PCOS,niski progesteron, brak rosnących pęcherzyków, cienkie endo
    2.02.2015r- ciąża biochemiczna..
    Stymulacja i walka, w lipcu cud! 2 kreski!
    Oczekujemy naszej Iskierki Nadzieji - marzec 2017
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 13 lipca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli jesteś juz po badaniu to nie ma sensu myśleć i się zamartwiać bo to tylko dodatkowy stres który na pewno maleństwu nie sprzyja. Miałaś osłonięty brzuch, To zredukowało promieniowanie i tyle mogłaś zrobić. Na pocieszenie pomyśl sobie ile kobiet pracuje na TK lub rendgenie, one też zachodzą w ciąże o której na początku nie wiedza bo przecież co miesiąc zapobiegawczo nie biorą zwolnien a przecież te kobiety rodzą zdrowe dzieci :)

    Laskotka lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ