X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wczesna ciąża a wyjazd na wakacje w PL- proszę o OPINIĘ
Odpowiedz

Wczesna ciąża a wyjazd na wakacje w PL- proszę o OPINIĘ

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudiaxoxo Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem po crio 2-och zarodkow i jestem w ciąży (wg mnie 4 tydzien). W przyszłym tygodniu mamy jechać na wakacje w kraju (autobusem ok 8-9 h jazdy).
    Borykam się z dylematem czy jechać czy rezygnować... W sumie lekarz gin pozwolił na wyjazd żebym wypoczela, ale ja się zastanawiam czy warto ryzykować... Nie wiem czy coś się stanie, czy podróż może źle wpłynąć na ciążę i nie daj boże dojdzie do poronienia...
    Cierpię na niepłodność immunologiczna, pare razy już poronilam. Ostatnio w 8 tc (ciaza zasniadowa po ivf).
    Czy mogłabym prosić o opinię osób, które przerabialy taki problem?

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w poprzedniej ciąży w 9t mężowi się zachciało do Chochołowskiej; pendolino 3h + bus z Krakowa do Zakopanego (w korkach, bo długi weekend, nie pamiętam ile czasu, mnóstwo); po przyjeździe stwierdziłam, że coś jest nie tak; następnego dnia poszłam na USG i okazało się, że serduszko przestało bić;

    tak naprawdę nie znamy przyczyny, nie szaleliśmy po górach, tylko krótkie spacerki, przyczyn mogło być mnóstwo, ale teraz za chiny ludowe nikt mnie nie namówi na żaden potencjalnie męczący wyjazd;

    jeśli sie zdecydujesz, to pamiętaj co 2 h mała gimnastyka i ruszaj się na siedzeniu co jakiś czas

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 23 czerwca 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia, jeśli Twój lekarz zezwolił na wyjazd, to myślę, że nie powinnaś się bać. Zdrowa ciąża na pewno nie obumrze od jazdy autobusem. A jeśli tak - to znaczy, że raczej nie była zdrowa... Gwarancji, że wszystko będzie dobrze nikt Ci oczywiście nie da, ale i siedząc w domu też nie masz przecież pewności, że nic się nie stanie.

    KasiaQ lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • KasiaQ Znajoma
    Postów: 22 13

    Wysłany: 26 lipca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam na wizycie. Wybieramy się na początku sierpnia do Paryża.lot 2,5 godziny w jedną stronę. Moja gin powiedziala że nie ma się co stresować tylko mamy jechać i dobrze się bawić. Wiem, pytałaś o wakacje w Polsce. Ale ja usłyszałam,że jeśli podróż jest krótka, w miarę komfortowa i nie chodzi o kraj egzotyczny to nie mam się czego obawiać. Ufam mojej gin. Staram się podejść do kwestii na spokojnie

    f2w3ol2adqogtcff.png

  • lostdestionation Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 26 lipca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w drugiej połowie lecę na wakacje na Kretę, mój gin powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań, jedyne co to, żebym zrezygnowała z opalania się w pełnym słońcu i ograniczyła kąpiele. Długo się wahałam czy odwołać wakacje czy nie, ale co ma być to będzie, obojętnie czy w domu, czy w górach, czy nad morzem czy zagranicą- grunt to nie dać się zwariować ! :)

    KasiaQ lubi tę wiadomość

    34bws65ghpknfmup.png
  • KasiaQ Znajoma
    Postów: 22 13

    Wysłany: 26 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak- grunt to nie zwariować:)

    f2w3ol2adqogtcff.png

  • KasiaQ Znajoma
    Postów: 22 13

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam wczoraj- wszystko jest ok.za tydzień pierwsze USG.lot w porządku,zwiedzanie dość intensywne, ale dopasowane do moich możliwości :)

    f2w3ol2adqogtcff.png

  • lostdestionation Koleżanka
    Postów: 43 41

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się ciesze KasiaQ, ja dam znać pod koniec sierpnia jak wrócę ;)

    KasiaQ lubi tę wiadomość

    34bws65ghpknfmup.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam we Włoszech w 18tc i nigdy w życiu bym się na to ponownie nie zdecydowała. 2 dni po przyjeździe miałam plamienie, niewielkie i miałam detektor więc wiedziałam, że serduszko bije ale cały tydzień się martwilam, chodziłam jak struta a chodziłam niewiele bo starałam się leżeć. Może i ja jestem panikara ale nie było to tego warte. Plamilam 2 dni po powrocie już nie było po tym śladu. Z przemęczenia podróżą, zmiany klimatu. Ale gdyby nie ten detektor wracałabym do Polski.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • clair Ekspertka
    Postów: 151 84

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 4 tygodniu i 6 dniu ciąży. Dokładnie za miesiąc mam swój ślub i wesele - to już jest dla mnie mega stres jak to wytrzymam, a po ślubie planowalismy jechać na tydzień w góry jako zagorzali tatromaniacy. W góry mamy ponad 12 godzin jazdy w jedną stronę. Zastanawiam się czy takie wakacje mają sens, czy lepiej zmienić na coś innego

    f2w33e3kvrxi2e75.png

    4apfdcimz0vm65th.png

    Clair
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ