X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Widoczny pęcherzyk a beta dodatnia dopiero po 5 dniach od USG
Odpowiedz

Widoczny pęcherzyk a beta dodatnia dopiero po 5 dniach od USG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po dwóch ciążach biochemicznych i usunięciu pustego jaja płodowego (zabieg w październiku). Trudno mi stwierdzić kiedy dokładnie rozpoczął się nowy cykl, ponieważ było to kilkudniowe plamienie. W środę byłam na kontrolnej wizycie u lekarza, Usg wykazało pęcherzyk o wielkości 2mm. Lekarka powiedziała, że może to być bardzo wczesna ciąża a równie dobrze mógł to być pęcherzyk wody, który chwilowo zatrzymał się w macicy. Ewentualną ciążę miała potwierdzić beta w czwartek wynik 0,9, piątek 4,9 a dziś 13,5. Czy to możliwe że pęcherzyk widoczny był już w 20 dc, a beta wyszła dodatnia dopiero dziś czyli 25dc?


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myslę, że nie byłoby szans na uwidocznienie pęcherzyka przy tak wczesniej ciąży i tak małej becie, więc mozliwe, ze to faktycznie był mały pecherzyk z wodą, ale też mozliwe, że woda zebrała się pod miejscem implantacji, dlatego za kilka dni w miejscu wczesniejszego pecherzyka bedzie pecherzyk ciążowy

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie powinnam się denerwować? Mam zamiar jeszcze w środę powtórzyć bete. Kolejne USG za 1,5 tygodnia może wtedy będzie widać już coś więcej


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyk ciązowy się uwidacznia gdy bhcg wynosi średnio, około 1000-1500, przy becie około 20 dopiero zaczyna się rozrost wszystkich struktur więc na tym etapie pecherzyk jest mikroskopijny, na pewno nie ma jeszcze milimetra :) Ale tak btw gratluje ciąży :)

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • NatiB Autorytet
    Postów: 797 551

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sie czym denerwowac, woda tak się czasem zbiera w roznych tkankach i nie ma wplywu na rozwoj

    D. lubi tę wiadomość

    Bartuś❤️
    09.05.2016 - 3640g, teraz już 4 lata i 21kg, strach podnosić
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 7 grudnia 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uspokoiłaś mnie bardzo :) juz się bałam, że znowu coś jest nie tak.


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ