X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr witamina A w ciazy
Odpowiedz

witamina A w ciazy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gosia-WK Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy poprzedniej ciąży lekarz nakazał mi brać tran i kwas foliowy. Po poronieniu cały czas brałam obydwa a w czerwcu br dowiedzieliśmy się o radosnej nowinie. Teraz maleństwo ma 8,5 tygodnia. Tydzień temu słychać było bicie serduszka :)) niestety zorientowałam się w tym tygodniu ze od ok miesiąca przyjmuje tran niezgodnie z zaleceniami z opakowania - brałam 2 kapsułki zamiast 1 wiec tym samym podwajalam ilość przyjmowanej wit a (retinol) od razu odstawiłam i stosuje tylko kwas. Do lekarza idę za tydzień...ale okropnie się denerwuje czy nie zaszkodziłam maleństwu... czy któraś z was miała albo slyszala podobna historie???

  • Żania Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana spokojnie jestem pewna ze nic się nie stało... I wszystko jest ok

    Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...
    f2w33e3k4eitcb0h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też jestem tego pewna.
    Ja miałam inną historie, gorszą, na początku ciąży, gdy test płytkowy był ujemny ,a nie zrobiłam bety miałam robioną scyntygrafie tarczycy po podaniu radioaktywnego jodu!!!
    Dziś moja 12letnia córa oprócz krnąbrności nastolatki nie ma wad. Więc co tam taka wit A. :)

  • Gosia-WK Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczęta :*

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze że odstawilas. Ja mam zakaz brania Wit a.
    Powodzenia!


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • MadzikForever Przyjaciółka
    Postów: 105 105

    Wysłany: 11 września 2015, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny! A dlaczego nie można brać witaminy A?

    e5e0711e60433cce3cfb1fb777f1eb4d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • BlopBlop Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo wykazuje działanie teratogenne dla płodu.

    8p3o0tc778rk2rra.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ