X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Wyniki badań prenatalnych interpretacja
Odpowiedz

Wyniki badań prenatalnych interpretacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 25 września 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dostałam dzisiaj wyniki biochemii do badań prenatalnych i trochę się zmartwilam
    Ryzyko trisomii 21 podstawowe: 1:982, skorygowane 1:729
    Ryzyko trisomii 18 podstawowe: 1:2543, skorygowane <1:20000,
    Ryzyko trisomii 13 podstawowe: 1:7935, skorygowane <1:20000.
    Wolne bHCG 71,7 IU/I,
    PAPP-A 3,230 IU/I.
    Jest się czym martwić? Najbardziej martwię się o trisomie 21.
    Proszę Was bardzo o pomoc :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 września 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki nie są złe. Aczkolwiek nie sugerowałabym się PAPP-A, bo to tyko ogólna statystyka. Powiedz lepiej jak wyszło samo USG? To jest najważniejsze bo USG dotyczy nie ogólnej statystyki tylko tego konkretnego malucha, którego masz w brzuchu :) Jak NT i kość nosowa? Ogólna ocena stanu dziecka? - To jest najważniejsze, a PAPP-A to sobie można między bajki wsadzić ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 25 września 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Wyniki nie są złe. Aczkolwiek nie sugerowałabym się PAPP-A, bo to tyko ogólna statystyka. Powiedz lepiej jak wyszło samo USG? To jest najważniejsze bo USG dotyczy nie ogólnej statystyki tylko tego konkretnego malucha, którego masz w brzuchu :) Jak NT i kość nosowa? Ogólna ocena stanu dziecka? - To jest najważniejsze, a PAPP-A to sobie można między bajki wsadzić ;)
    USG wyszło w porządku, NT i kość nosowa w normie, brak jakichkolwiek uwag :)
    Czyli nie ma się co sugerować tymi badaniami z krwi?
    Tak sobie teraz myślę, że niepotrzebnie je chyba robiliśmy z mężem, tylko stracha napędzają :)
    Dziękuję za odpowiedź :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2018, 16:02

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 września 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werka93 wrote:
    USG wyszło w porządku, NT i kość nosowa w normie, brak jakichkolwiek uwag :)
    Czyli nie ma się co sugerować tymi badaniami z krwi?
    Tak sobie teraz myślę, że niepotrzebnie je chyba robiliśmy z mężem, tylko stracha napędzają :)
    Dziękuję za odpowiedź :)

    Jak USG w porządku to tylko się cieszyć. PAPP-A to ogólna statystyka, która mówi jaką (teoretycznie) masz szansę na urodzenie dziecka z daną wadą. Teoretycznie jedno na każde 729 dzieci, które urodzisz będzie mieć trisomię 21, ale i tu bym nie płakała, bo jeśli rzucasz monetą i masz 50% szans na wyrzucenie orła to nie oznacza, że jak rzucisz monetą dwa razy to przynajmniej razy wypadnie orzeł, prawda? ;)

    Lekarze zlecają dodatkowe badania przy ryzyku większym niż 1:250. Na tym forum jest wiele wątków na ten temat, ale nie spotkałam się z żadnym, że USG prawidłowe a dziecko ma wadę :)

    Ja w kolejnej ciąży też odpuszczę PAPP-A bo to niepotrzebny stres.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • werka93 Autorytet
    Postów: 831 243

    Wysłany: 25 września 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Jak USG w porządku to tylko się cieszyć. PAPP-A to ogólna statystyka, która mówi jaką (teoretycznie) masz szansę na urodzenie dziecka z daną wadą. Teoretycznie jedno na każde 729 dzieci, które urodzisz będzie mieć trisomię 21, ale i tu bym nie płakała, bo jeśli rzucasz monetą i masz 50% szans na wyrzucenie orła to nie oznacza, że jak rzucisz monetą dwa razy to przynajmniej razy wypadnie orzeł, prawda? ;)

    Lekarze zlecają dodatkowe badania przy ryzyku większym niż 1:250. Na tym forum jest wiele wątków na ten temat, ale nie spotkałam się z żadnym, że USG prawidłowe a dziecko ma wadę :)

    Ja w kolejnej ciąży też odpuszczę PAPP-A bo to niepotrzebny stres.
    Też chyba drugi raz bym się nie zdecydowała na to badanie z krwi :D
    Nie mniej jednak bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

    qb3c9vvjanos7puq.png
    ckaidqk3a2bynsca.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ