X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Za wysoka beta- HCG
Odpowiedz

Za wysoka beta- HCG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 27 maja 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam problem, niestety ze względów na dług weekend mój lekarz nie jest w stanie mnie przyjąć :( mam nieregularne cykle, do zapłodnienia doszło około 8 maja, testy płytkowe wyszły pozytywnie, we wtorek 24 maja odbyłam wizytę u ginekologa- zauważył małą kropkę, jednak stwierdził, że może to być bardzo wczesna ciąża i zalecił badanie Beta- HCG. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki- 1129,00 mIU/ml, gdzie norma dla 3/4 tygodnia wynosi do 750. I stąd moje pytanie, te normy liczy się od dnia owulacji, dnia zapłodnienia czy dnia ostatniej miesiączki?

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mnie beta o normalnej wartości, wcale nie za duża. Na początku rośnie bardzo, bardzo szybko, więc dla mnie jest OK jak na ten etap. A może bliźniaki? ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BTW, normy zazwyczaj liczą się wg OM.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 28 maja 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź, uspokoiłaś mnie :) Choruję na tarczycę,a ciąża jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, wszyscy lekarze twierdzili, że jestem bezpłodna z takimi wynikami jak moje, a tu masz, dlatego boję się 3 razy bardziej. Przeraża mnie też to, że na USG nie było niczego widać, a tu takie wartości.

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 28 maja 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.M wrote:
    Witam, mam problem, niestety ze względów na dług weekend mój lekarz nie jest w stanie mnie przyjąć :( mam nieregularne cykle, do zapłodnienia doszło około 8 maja, testy płytkowe wyszły pozytywnie, we wtorek 24 maja odbyłam wizytę u ginekologa- zauważył małą kropkę, jednak stwierdził, że może to być bardzo wczesna ciąża i zalecił badanie Beta- HCG. W dniu dzisiejszym odebrałam wyniki- 1129,00 mIU/ml, gdzie norma dla 3/4 tygodnia wynosi do 750. I stąd moje pytanie, te normy liczy się od dnia owulacji, dnia zapłodnienia czy dnia ostatniej miesiączki?

    Witaj M.M. Po pierwsze, jesteś w 100% pewna, że do zapłodnienia doszło ok. 8 maja? Może jednak wcześniej była owulacja. Po drugie, to nie aż taki wysokie Beta-HCG. Mók lekarz mi mówił, że na usg coś zobaczy dopiero jak mój wynik będzie w okolicach 10.000. I faktycznie tak było. Dopiero wtedy zobaczyłam małego kropka i bijące serduszko. Po trzecie, może to bliźniaki :) A po czwartek, Beta-HCG bardzo szybko rośnie na samym początku. Moim zdaniem wszystko jest w porządku.

    Aa no i dodatkowo radzę Ci zrobić ponownie Beta-HCG po 48 godzinach w tym samym laboratorium bo tak naprawdę nie liczy się sam wynik tylko przyrost. Jeśli będzie w okolicach 80%-150% to wszystko jest ok. Trzymaj się.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2016, 10:15

    l54t4dr.png
  • M.M Znajoma
    Postów: 20 2

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Trochę przesadzam, ale wiecie, jak to czasami sobie człowiek nawkręca :) Jestem totalnie nieprzygotowana psychicznie na bycie w ciąży. Zawsze myślałam, że to będzie decyzja świadoma, będę się przygotowywała odpowiednią dietą, kwasem foliowym, a tu masz. Stąd też strach, czy przez swój styl życia nie zaszkodzę dziecku. Co lepsza byłam pewna, że w moim przypadku ciążą jest niemożliwa- pomimo uregulowanej (no prawie) tarczycy, miałam bardzo wysoki progesteron, brałam luteinę ze względu na plamienia i długie cykle. W tym cyklu odstawiłam luteinę, żeby zobaczyć, czy okres się unormował... no i się chyba unormował na 9 miesięcy :)

  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 28 maja 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwierz mi, czasami lepiej, że to nie jest świadoma decyzja. Oczywiście nie chcę generalizować bo nie wiem w jakiej sytuacji jesteś, ale tak czuję po Twoich wpisach, że cieszysz się z tej ciąży :) U mnie to była bardzo świadoma decyzja i niestety starałam się o ten mały cud prawie 1,5 roku. Ten czas był bardzo trudny dla mnie i męża. Więc może dobrze się stało, że nie musiałaś tego przeżywać zwłaszcza, że piszesz, że masz problemy hormonalne. Wszystko będzie dobrze, trzymam kciuki :)

    l54t4dr.png
  • sikorka@ Koleżanka
    Postów: 61 14

    Wysłany: 28 maja 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mialam wysoka bete na poczatku i podejrzewali blizniaki ale urodzila sie corcia i jest ok, czasami tak bywa..nie martw sie, lepiej wyzsza niz za niska

    sikorka_
    m3sxskjoe9kewgnp.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ