Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zakopane, Tatry w ciąży
Odpowiedz

Zakopane, Tatry w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobietki, szukam porady odnośnie wyjechania w góry w pierwszym trymestrze. Dokładniej chodzi mi o Zakopane - podobno to najbardziej poronne miejsce ze względu na zmianę ciśnienia, zastanawia mnie to ponieważ pochodzę ze śląska, okolice gór, myślicie że jestem równie podatna na nieprawidłowości w ciazy, tak jak np. osoby z terenów nizinnych? Może jakaś mamusia ma już doświadczenie z takim wyjazdem i sie nim podzieli? Dodam, że badania u ginekologa wychodzą w porządku a ciąża rokuje dobrze :)

  • Cordy Autorytet
    Postów: 385 369

    Wysłany: 16 lutego 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My pojechaliśmy na Święta do Zakopanego (jestem ze Świętokrzyskiego) i już byłam w bardzo początkowej ciąży, bo tam właśnie się dowiedzieliśmy. I nic mi nam się nie stało. Ale wiesz, nikt ci gwarancji nie da. Swoją drogą - będzie co ma być, nie ważne czy nad morzem, w górach czy na Mazurach ;)

    Już razem <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje wyjazd na początku 12tc, jest wiele za i przeciw dlatego nadal się zastanawiam :) po konsultacji z lekarka dostalam pozwolenie, jednak nie jestem do końca przekonana.
    dziękuję za odpowiedź Cordy i gratuluję ciąży oczywiście :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w żaden sposób naukowo nie potrafię uzasadnić, ale byłam w pierwszym trymestrze na krótkich wypadach w Sudetach, potem też w Alpach (ale na wysokości do 800 m npm) i jedynie wtedy nie miałam nudności i nie wymiotowałam... po prostu czułam się dużo lepiej. Nie wiem, czy to kwestia gór (ciśnienia) czy bardziej psychiki, ale wyraźnie lepiej czułam się w górach.
    Może ktoś tak też miał?

    Oczywiście nagłe zmiany ciśnienia (np wjechanie kolejką na górę (Kasprowy)) odpada! Może być niebezpieczne.
    Ale spacery po dolinkach w Tatrach - czemu nie?

  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 19 lutego 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będac w ciąży byłam w Tatrach był to juz jakoś 24 lub 25 tydzień ciązy ale wcale się nie oszczędzałam jakoś szczególnie (był i wyjazd na kasprowy kolejką - miałam niewielkie obawy ale jak sie okazało niepotrzebne i wyszlismy na Sarnią Skałę - 1377m.n.p.m). Cały czas czułam sie bardzo dobrze, ciaża nie miała żadnych komplikacji, pozatym jestem dosć aktywną osobą więc dla mnie nie był to jakiś bardzo duży wysiłek. KKażda ciaza jest inna, myśle że trzeba ocenić swoje mozliwości i słuchac rady lekarza.

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    generalna zasada jest ponoć taka, że jeśli coś się robiło (uprawiało sport, biegało, pływało itp.) to można to robić dalej. ale jeśli to by miała być pierwsza wyprawa górska to lepiej nie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2016, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w Zakopanym dzień przed pozytywnym testem i później w 12tc. Nic się nie działo, wcześniej na wszelki wypadek ewentualna trasa do szpitala została zbadana :P :D
    Jestem z okolic Wadowic, więc też dosyć górzyście już.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadecydowałam, ze pojadę ale postaram sie jak najwięcej oszczędzac (odwiedzę Morskie Oko ale Kasprowy raczej odpuszczę) podzielę sie jak było, gdy tylko wrócę :)

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kathrina daj znać koniecznie bo mam dokładnie ten sam problem - wybieramy się na majówkę w Tatry i ogólnie co roku jesteśmy 2-3 razy w roku w Tatrach i chodzimy dużo ale zawsze jak przyjeżdżamy do ja po paru dniach dostaję okres niezależnie od tego w którym dniu cyklu byłam i teraz się boję, że jak pojadę to znowu mi się coś zepsuje hormonalnie. Także podbijam wątek i czekam na info od Kathriny :)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam w Tatrach na Święta Bożego Narodzenia. To był 8 tydzień ciąży. Po szlakach normalnie chodziłam, nic złego się nie wydarzyło. Jestem z okolic Warszawy i zmiana klimatu była konkretna.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 23 marca 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź! No ja jestem znad morza także zmiany ciśnienia niby większe ale z drugiej strony kobiety w ciąży przecież latają samolotami więc chyba nie ma jakiś naukowych dowodów żeby to mogło coś zmienić...mam nadzieję:))

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ