Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr zapalenie pęcherza
Odpowiedz

zapalenie pęcherza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 18 listopada 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jak przechodziłyście zapalenie pęcherza w ciąży? jakie miałyście objawy, czy brałyście jakiś antybiotyk i jak radzicie sobie na co dzień, stosując domowe sposoby ?

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 22 listopada 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żadna nic?

  • ladybag Autorytet
    Postów: 738 435

    Wysłany: 22 listopada 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się z tym zmagałam.. przerażona byłam strasznie bo przecież u mnie to sam począteczek, więc furagina niewskazana..
    Piłam sok z żurawiny, wodę z cytryną, witaminę c i ogólnie przyjmowałam dużo płynów.. pierwsze dwa dni były najgorsze, ale już jest lepiej :)

    Powodzenia

    Aniołki [*][*]

    8p3ougpjeaw2i60x.png
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 23 listopada 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też miałam to przez kilka dni, dr przepisała mi antybiotyk duomox, ponoc najbezpieczniejszy w ciąży i czekałam od soboty na wyniki posiewu. Jakież było moje zdziwienie,gdy okazało się w pon. ,że wcale nie mam żadnej bakterii i to najprawdopodobniej rozciągająca się macica dała takie bóle i parcie na pęcherz .. teraz żałuję,że wogóle brałam to świństwo :/ lekarz, u ktrego byłam wczoraj, przepisał mi Urosept na przyszłość, ziołowy i na pewno nie wpływający źle na dziecko.

  • marta1987 Autorytet
    Postów: 499 210

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w pierwszej ciązy też miałam nawracające infekcje układu moczowego i nikt nie wiedział czym to jest spoowodowane,leki pomagaly...Teraz w drugiej ciąży historia sie powtarza...Nie chcę już się z tym męczyć i ginekolog zaproponował wykonanie badania URO-Genital 11. Czy ktoś robił może takie badanie?

  • Kochająca Mama Ani Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 30 listopada 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam w 5 tyg, potem jeszcze raz, nie pamiętam, w którym, i od wczoraj znowu - 12 tydz. Wystarczyło, że wsiadłam do zimniego samochodu i siedzenia były zimne.

  • marta1987 Autorytet
    Postów: 499 210

    Wysłany: 30 listopada 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robilas jakies badania żeby znalezc przyczynę? JA zastanawiam się nad tym badaniem URO-GENITAL panel identyfikacji 11 patogenów układu moczowo-płciowego może to cos da...

  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta1987, nie słyszałam o takim badaniu.. myślałam,że po prostu pewne kobiety mają tendencje do nawracania takich infekcji, np. ja miałam już kiedyś przed ciążą, a w ciąży dzidziuś naciska na pęcherz często i zwężają się moczowody i chyba stąd częste siusianie, bo płynów i krwi jest więcej w trakcie ciąży w organizmie, dlatego ciężej i częściej się je wydala.. ale daj znać, co Ci te badania pokazały, aż sama jestem ciekawa, czy to coś powie . 3mam kciuki!

  • Nelsari Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam u ginekologa (8tydz 6 dz) z wynikami badań robionymi 2 dni wcześniej i powiedział że mam bakterie w moczu, przepisał mi antybiotyk w formie 1 saszetki którą kazał wypić na noc. A właśnie wczoraj zaczęłam czuć straszne parcie na siku bez efektów, też się zastanawiam skąd to się wzięło... ale fakt zimne siedzenie auta może być przyczyną...;/ Mam nadzieję że ta saszetka załatwiła sprawę i więcej się to nie pojawi.

    Marz jakbyś żył wiecznie... żyj jakbyś miał umrzeć dziś!

    https://www.maluchy.pl/ci-72897.png
  • Betka86 Koleżanka
    Postów: 68 5

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelsari, ja dostałam jak byłam w ciąży (bo niestety poroniłam w 8 tyg.,ale dzidzia zatrzymała się w 6) antybiotyk Duomox, z tym,że nie wiem jak było u Ciebie teraz, czy robiłaś badanie na posiew z moczu czy tylko ogólne badanie moczu? bo mi w posiewie nic nie wyszło, był jałowy, tylko na ogólnym był opis "liczna flora bakteryjna", a lekarka dała mi ten antybiotyk jeszcze zanim były wyniki. U mnie to przeziębienie pęcherza było dziwne, zaczęło mnie boleć mocno podbrzusze i czułam parcie na mocz, takie skurcze po sikaniu jakby, czułam,że coś jest nie tak :( i możliwe,że to wcale nie było typowe zapalenie pęcherza, tylko ciąża już obumarła i w ten sposób dawała o sobie znać. Z sikaniem mam do tej pory problemy, mimo,że dostałam po wyjściu ze szpitala i łyżeczkowaniu antybiotyk Doxycyclinum (ale w ciąży nie można go brać) i obecnie biorę jeszcze neofuraginę, która jest bez recepty. W ciąży z tego co zalecał mi potem inny lekarz, to powinno się unikać brania antybiotyków mimo wszystko, chyba,że nie ma już wyjścia. Lepiej brać np. takie ziołowe leki jak Urosept, a profilaktycznie przy częstych stanach zapalnych tam, warto wykupić sobie w aptecie np. taki sok w dużej butelce Żurawinę i wtedy bakterie nie mogą się przyklejać tak łatwo do pęcherza. Pamiętaj też o braniu probiotyków kobiecych najlepiej, np. trivagin albo lactacyd w tabetkach do łykania, bo różne leki na pęcherz itp.oraz antybiotyki wyjaławiają bardzo naszą florę i potem może pojawić się niepotrzebna grzybica pochwy jeszcze :/ eh, my kobiety to się mamy z tymi stanami co :( 3mam kciuki za Ciebie Nelsari i za wszystkie dziewczęta, które to przechodzą, życzę szybkiego powrotu do zdrówka i szczęśliwego rozwiązania potem! ściskam mocno

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 11:50

  • Nelsari Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja kolejną wizytę mam dopiero za 2 tygodnie i będę robiła badania przed więc zobaczymy co z tym moim pęcherzem, ale wydaje mi się że pomogła ta 1 saszetka. Ogólnie ja jestem przeciwna braniu jakichkolwiek leków w ciąży, ale po pierwsze nie wiedziałam że to co zapisał mi lekarz to antybiotyk, ale podobno czasem zapalenie jest gorsze dla dziecka niż antybiotyk... więc mam nadzieję że wszystko jest ok.

    Marz jakbyś żył wiecznie... żyj jakbyś miał umrzeć dziś!

    https://www.maluchy.pl/ci-72897.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów, które poznasz dzięki Kalendarzowi Ciąży!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jakie wartości i parametry rozwijającego się płodu wyglądają prawidłowo, a co warto skonsultować z lekarzem? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w Kalendarzu Ciąży BellyBestFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ