X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zastrzyki z heparyny
Odpowiedz

Zastrzyki z heparyny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 4 kwietnia, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które przyjmują zastrzyki z heparyny w brzuch. Pominę to, że mam już mape świata na brzuchu, siniak robi się za siniakiem. Dzisiaj zrobiłam iniekcje ok g. 9. Do teraz sączy mi się krew po wkłuciu. Czy miałyście tak? Jest się czym martwić? Pozdrawiam

  • Nejt Ekspertka
    Postów: 140 198

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj na parę minut przed podaniem zastrzyku przyłożyć lod w miejsce wkłucia (zimne obkurcza naczynia krwionośne i powinno niwelować powstawanie siniaków), krew może się sączyć (co prawda 5 godzin to sporo, na wszelki wypadek sprawdziłabym w morfologii jak wygląda stan płytek krwi), bo heparyna działa przeciwzakrzepowo. Jeszcze pytanie techniczne, czy jak podajesz sobie zastrzyk to naciskasz tłok do końca tak, aby ten pecherzyk powietrza też się tam dostał?

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 4 kwietnia, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nejt wrote:
    Spróbuj na parę minut przed podaniem zastrzyku przyłożyć lod w miejsce wkłucia (zimne obkurcza naczynia krwionośne i powinno niwelować powstawanie siniaków), krew może się sączyć (co prawda 5 godzin to sporo, na wszelki wypadek sprawdziłabym w morfologii jak wygląda stan płytek krwi), bo heparyna działa przeciwzakrzepowo. Jeszcze pytanie techniczne, czy jak podajesz sobie zastrzyk to naciskasz tłok do końca tak, aby ten pecherzyk powietrza też się tam dostał?
    Właśnie dzisiaj schlodzilam skórę, także jak na razie siniaka dużego nie mam, tylko taka większa kropka z której sączy się krew. Za kazdym razem wpuszczam całą zawartość strzykawki, ale dzisiaj nie wpuscilam powietrza do końca bo czułam duzy opór i spanikowałam. Myślisz że to może być przyczyną?

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 495 407

    Wysłany: 4 kwietnia, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może zostaw to w spokoju, w końcu będzie strupek

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Lolq Znajoma
    Postów: 21 1

    Wysłany: 4 kwietnia, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta.R. wrote:
    Może zostaw to w spokoju, w końcu będzie strupek
    Nakleilam plasterka ale muszę zmieniać co jakiś czas bo leci ciągle także czkema na ten strupek od 9.

  • Nejt Ekspertka
    Postów: 140 198

    Wysłany: 4 kwietnia, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolq wrote:
    Właśnie dzisiaj schlodzilam skórę, także jak na razie siniaka dużego nie mam, tylko taka większa kropka z której sączy się krew. Za kazdym razem wpuszczam całą zawartość strzykawki, ale dzisiaj nie wpuscilam powietrza do końca bo czułam duzy opór i spanikowałam. Myślisz że to może być przyczyną?
    Bardziej skłaniam się do tego, żebyś sprawdziła aptt, inr i płytki krwi i skonsultowała to ze swoim lekarzem, bo może dawka heparyny jest za duża, przy takim delikatnym krwawieniu nic Ci nie grozi, więc luzik. Ten pecherzyk powietrza na końcu służy takiemu uszczelnieniu, żeby lek nie wyciekł i trochę zapobiega robieniu się siniaków

    👠'89 🍬🫄👞'86
    13.02.23r. ✅
    03.03.23r. 💔
    29.01.24r. ✅🥺31 d.c
    🩺31.01.24r. 4+4 jest 🫧
    🩺20.02.24r. 7+3 jest💗!!! CRL 1,31 cm glutka
    🩺12.03.24r. 10+3 CRL 3,81 cm żelusia
    🧬27.03.24r. 12+4 USG genetyczne 👶💙
    🩺09.04.24r. wg OM 14+3, wg USG 15+2 HR 154 ud./min. 112g syneczka 🩵
    25.04.24r. I ruchy małej 🐠 16+5
    🩺07.05.24r. 18+3
    🧬28.05.24r. 21+4

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ