X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zawartość kofeiny
Odpowiedz

Zawartość kofeiny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 6 maja 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam na różnych forach jaka jest dopuszczalna ilość kofeiny dla kobiet w ciąży. Gdzieś wyczytałam, że ok 200mg dziennie jest spoko. No i zaczęłam się zastanawiać - no dobrze, ale ile to właściwie jest w przeliczeniu na filiżanki kawy, no i co znaczy filiżanka?!

    W końcu znalazłam takie opracowanie:
    Zawartość kofeiny w produktach spożywczych

    Baaardzo fajne i wynika z niego, że w sumie lepiej pić kawę sypaną niż rozpuszczalną, bo ma mniej kofeiny!!!

    Mam nadzieję, że to się komuś przyda, bo dla mnie było bardzo pouczające :)!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2015, 10:36

    Anna255 lubi tę wiadomość

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bardzo fajne opracowanie, ja dzis wlasnie wypilam 200 ml coca coli w takiej malej puszce i zastanawialam sie ile to moze byc kofeiny... teraz juz wiem :D

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 2 października 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że w końcu się komuś to przydało, bo miałam wrażenie, że tylko mnie to interesuje :P!

    Anna255 lubi tę wiadomość

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milo, ze zajrzalas, bo dosc dawno post dodalas :P skopiowalam sobie ta tabelke, teraz wiem, ze moge bezpiecznie pic nawet 1 kawe rozpuszczalna (nie jakas mega mocna, tylko np z 1 lyzeczki) i nie przekraczam dziennej dawki kofeiny... bo niby slyszalam od dziewczyn ze filizanka dziennie to jest ok, ale jednak nie wiedzialam dokladnie ile moze byc mg w tej filizance :P

    co do kawy po turecku - kiedys, jeszcze przed ciaza probowalam sie przerzucic na nia, ale za cholere smak mi nie podchodzil... co jak co, nalogow nie mam jako tako (chyba ze slodycze to tez nalog hehe) ale uwielbiam kawe i ciezko bylo mi ja odstawic...

    a teraz nie musze!!! :D

    ps fajnie, ze znasz juz plec dziecka, ja dopiero zaczynam tak naprawde swoja przygode z ciaza i jakos tak mi sie dluuuzyyyy ten czas... <3 pozdrawiam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije rozpuszczalna Jacobs-ta złotą :-) z jednej lyzeczki-raz mniejszej,raz większej i jedna taka dziennie i wystarczy:-)
    Na poczatku pamiętam,ze odstawiłam na kilka tygodni,bo pierdoly sie naczytalam w tym internecie,ale potem normalnie pilam(do dzis:-) ) i wszystko jest w porządku :-)
    Ktos mi powiedzial,ze kawa rozpuszczalna to sama chemia,ze lepiej mieloną...
    Nie wiem...
    Ja po rozpuszczalnej super się czuje,a po mielonej żołądek mi szwankuje,wiec pierdziele tą mielonkę :-)
    Aaa...pamietajcie,ze w czarnej herbatce tez jest kofeinka:-) ja teraz jak czasem wypiję czarna,to takiego speeda dostaje,ze aż nie wierze...
    A przed ciaza dwie kawki z dwóch łyżeczek piłam,wiec moze dlatego teraz dla mnie herbatka to taka siekiera :D

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 2 października 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz mówił że nie więcej niż 2 filiżanki kawy dziennie najlepiej z 1 łyżeczki.
    Koleżanka dietetyczka sugerowała ze najlepiej z expresu albo kawa parzona przez bibułki.

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 filiżanki kawy dopuszczalne i najlepsza (najzdrowsza) z ekspresu :) Taka ma też mniej kofeiny niż rozpuszczalna ;) ale pamiętajcie, ze kofeina jest też w herbacie, czekoladzie czy coli.. ja ograniczyłam kawę do jednej dziennie a czarną herbatę staram się zastąpić zieloną, albo popić kakao :)

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • Kolia Przyjaciółka
    Postów: 115 37

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pierwsze pytanie w ciąży było do lekarza o kawkę i lekarz zezwolił na max 2 dziennie. Ja pijam kawkę z mlekiem prawie pół na pół wiec jest ona bardziej łagodna. Tez sie przerzuciłam ze sztucznych skarpet na kawkę z expresu :)

  • Reni1982 Autorytet
    Postów: 815 656

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co powiedzie o kawie bezkofeinowej?

    Reni1982

    09.04.2017 r. Miłoszek jest z nami :)
    dqpr2n0a86al9imd.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ