X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zgaga/refluks w ciąży
Odpowiedz

Zgaga/refluks w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nietupska wrote:
    opóźniona a orientujesz się, czy omeprazol można też przyjmować w trakcie karmienia piersią?
    Cytat: "Ome­pra­zol prze­ni­ka do mleka matki, lecz nie ma za­gro­że­nia nie­ko­rzyst­nym od­dzia­ły­wa­niem na dziec­ko pod­czas sto­so­wa­nia leku w daw­kach te­ra­peu­tycz­nych."


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, super, dzięki :)

  • Ulisek1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 października 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jesteście tu jeszcze?
    Mam ten sam problem, zaszłam w ciążę i musiałam odstawić dexilant. Choruję na refluks w sumie od niedawna, ogólnie od 2 lat ale dopiero w tym roku w sierpniu dał mi porządnie w kość :( Od sierpnia brałam więc leki, byłam leczona na helicobacter i to leczenie spowodowało nasilenie refluksu.
    Czy wiecie czy będę w stanie się z tego wyleczyć? Jestem przez to zestresowana, nie cieszę się tylko martwię. Nie mam typowej zgagi a raczej takie duszenie w przełyku i suchy kaszel który nie łagodzi duszenia.
    Biorąc dexilant było lepiej, po odstawieniu niestety znów źle :(

  • usmiechnieta_m Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 31 października 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja brałam dexilant i odstawiłam. Na razie nic w zamian nie dostałam od gastroenterologa. A czy Ty bierzesz coś innego, bezpiecznego?

    qskyky9zrvr3ipou.png
    [*] 18.11.2013
  • Ulisek1 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 31 października 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej usmiechnieta, nie biorę! Ale cierpię z powodu tego refluksu :( Miałam go już jakiś czas temu, ale po leczeniu na helicobacter w lipcu strasznie mi się nasilił. Nie mam typowej zgagi w buzi ale ból i duszenie w klatce piesriowej. Okropnie nieprzyjemne, zamiast cieszyć się ciążą załamuję się tym refluksem.
    Jak jest z tym u Ciebie??? Masz jakieś sposoby na refluks? Czy tego w ogóle można się pozbyć/załagodzić tak aby nie przeszkadzał? Bo żyć się z takimi bólami i duszeniem nie da :(
    Cieszę się że się odezwałaś.

    W którym tygodniu jesteś? Na kiedy termin? :) U mnie 5 tydzień... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2017, 15:08

  • klarunia1978 Autorytet
    Postów: 757 428

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się męczę masakrycznie, gaviscon niestety u mnie nie pomaga, cały czas mam gulę w gardle i nie mogę nic jeść. A do końca ciąży daleko. Ja macie jakieś sposoby podzielcie się proszę.

    qq87krhmjgas4avj.png
    Aniołki:2016[*] 2016[*] 2017[*]
    Mama 4 kobietek:)
    Z. Ashermana, Mthfr, AMH 0.2, pai1, cukrzyca

    Córeńko kocham Cię nade wszystko.
  • black swallow Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 lutego 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W spawie zgagi w ciąży... nie wiem skąd przeświadczenie że omeprazol jest w grupie, A, na ulotce jest napisane że C, "Kategoria C. Podczas podawania dawki 80 mg/d w okresie porodu nie stwierdzono niekorzystnego działania na płód. Nie stwierdzono działania embriotoksycznego lub teratogennego. Ze względu na brak odpowiednich badań omeprazol można stosować w ciąży jedynie wówczas, gdy spodziewane korzyści z leczenia przewyższają potencjalne ryzyko. Lek jest wydzielany do pokarmu kobiecego; nie stwierdzono jego niekorzystnego wpływu na dziecko karmione piersią. " także koleżanka która wieszała psy na ginekologu troche mija sie z prawdą. Ginekolog miał prawo mieć watpliwosci odnoście stosowania leczenie omeprazolem, Aczkolwiek, jest to lek który stosuje sie w ciaży - ale w sytuacji koniecznosći. Nie ma tak naprawde leków dopuszczonych bez konieczności w ciąży, i nie ma leków z grupy, A gdyż nikt o zdrowych zmysłów od czasu hitlera nie bada kobiet w ciąży, określając działanie leków. Bada sie jedynie szczury króliki i małpy. ;) tak czy inaczej potwierdzam - bioprazol na zgage w ciaży - jak najbardziej, ale tylko po konsultacji lekarskiej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 15:42

  • black swallow Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poza tym chorób żołądka jest dużo, to nie tylko zgaga- to wręcz jedynie objaw choroby, a nie choroba, także jest reflux gerd, jest aktywne zapalenie bł żołądka, jest przepuklina rozworu przełyku, jest refluź żółciowy, mogą być być zaburzenia motoryki żołądka i opuszki dwunastnicy, odźwiernika wpustu, itp itd. Jest tez nieszczęsna bakteria która występuje u 30% ludzi, i jest jej przypisywana główna przyczyna choroby wrzodowej żołądka, - jest eradykowana, antybiotykami bezmyślnie, doprowadzając do wyjałowienie przewodu pokarmowego i często grzybicy przewodu pokarmowego. są tez zaburzenie o podłożu nerwicowym żołądka- (nerwica żołądka) oraz hormonalnym. Nie da sie tego tak poprostu jedną metodą... czy tabletką ogarnąć nawet u zdrowych, a co dopiero u kobiet w ciąży. wymaga to zawsze szerszego spojrzenia.

  • gwzd Koleżanka
    Postów: 151 4

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorąca woda zawsze przy mnie! Ciepłe mleko, migdały, napar z imbiru. Poza tym regularne posiłki i kładę się conajmniej 2 godziny po jedzeniu bo inaczej masakra. No i dieta...

    Od jakiegoś czasu piję równiez zioł Refluxoherbs, ich użycie konsultowałam z moim giinekologiem i są bezpieczne w ciązy. Również pomagają:
    https://kredensziolowy.pl/produkt/refluxoherbs/
    refluxoherbs.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2022, 12:46

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 nieoczywiste gadżety, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka

Słów kilka o ciekawych i przydatnych gadżetach, które warto dodać komponując wyprawkę dla niemowlaka. Nie są to przedmioty oczywiste na pierwszy rzut oka, jednak po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z ich używania, wiele świeżo upieczonych rodziców zmienia zdanie... 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ