X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zwolnienie L4
Odpowiedz

Zwolnienie L4

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dagus1988 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 października 2021, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę z taką sprawa. Właśnie zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Według moich obliczeń do lekarza powinnam się zgłosić około 11 listopada. Jestem na urlopie wychowawczym który kończy mi się 22 listopada. Następnie złożyłam wniosek o urlop wychowawczy i chce go cofnąć ale muszę to zrobić 7 dni wcześniej. Czy jest szansa u jakiegoś lekarza z Wrocławia dostać L4 czy to za wcześnie? Nie mogę wrócić do pracy bo mam małe dziecko w domu.

  • Serengeti Przyjaciółka
    Postów: 76 48

    Wysłany: 29 października 2021, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak powiesz, że źle się czujesz, wymiotujesz, masz zawroty głowy, to myślę, że nie będzie problemu.

  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się trochę interesowałam tematem ewentualnej ciąży na urlopie wychowawczym i z tego co wyczytałam to sprawa wygląda tak , że na urlopie wychowawczym i tak nie przysługuje zasiłek chorobowy.W Twoim przypadku chyba musiałoby to wyglądać tak, że 22 listopada kończy Ci się wychowawczy a 23 listopada przedstawiasz w pracy zwolnienie lekarskie. Nawet jeżeli lekarz wystawiłby Ci zwolnienie lekarskie wcześniej to i tak nikt za to zwolnienie nie zapłaci do momentu aż urlop wychowawczy się nie skończy - zwolnienie w tym przypadku nie jest równoznaczne z automatycznym przerwaniem urlopu wychowawczego.

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 1 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba, że jest inaczej to też się chętnie dowiem 😉

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Taka_tam_ja Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    W 7 tyg dostałam plamien i lekarz wypisał mi L4 leżące. Teraz jest już wszystko dobrze i dlatego przy przedłużeniu zwolnienia poprosiłam o zmiane na chodzące, żeby choć moc iść na króciutki spacer, przewietrzyć sie. Lekarz nie zgodził się i powiedział mi że albo leżące albo do pracy. Czy też miałyście problemy z lekarzami na NFZ? Czy jak mam na początku leżące to muszę je mieć do końca ciąży nawet jak już jest wszystko dobrze? Nie wyobrażam sobie totalnie nie wychodzić z domu do porodu.

  • ola1 Koleżanka
    Postów: 83 18

    Wysłany: 25 kwietnia 2022, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L4 mozesz dostac zawsze w kazdej chwili, kobiety w ciąży są "pod ochroną" i lekarz nie dyskutuje czy się dobrze czujesz,tylko dla dobra dziecka idziesz na L4

    ubranka dla niemowląt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ