X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Zwolnienie l4 na początku ciąży
Odpowiedz

Zwolnienie l4 na początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nina777 Przyjaciółka
    Postów: 69 93

    Wysłany: 18 stycznia, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Opiszę Wam pokrótce moją sytuację, może coś możecie doradzić :)
    Obecnie jestem na początku ciąży. Za trzy tygodnie mam planowane przyjęcie do szpitala z zupełnie innego powodu niż ciąża. Czy szpital wystawiając mi l4 na ten czas pobytu w szpitalu wystawi zwykłe l4 czy ciążowe? Jest do tego jakaś reguła?
    Nie wiem czy uprzedzać pracodawcę o ciąży przed szpitalem, żeby później nie było "dziwnie" gdy z automatu przyjdzie l4 z kodem b.

    Starania od marca 2023r.

    08/23 poronienie zatrzymane 9 tc
    ponowne starania od listopada zakończone II w grudniu <3
    30.12 beta 136,8
    02.01 beta 534,9
    16.01 pierwsza wizyta CRL 5,6mm i FHR + <3
    13.02 wizyta

    Dodatkowo: mięśniak podsurowicówkowy, mutacja hetero MTHFR , diagnostyka nadpłytkowości samoistnej
  • Blue1991 Przyjaciółka
    Postów: 115 20

    Wysłany: 18 stycznia, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, z tego co Ja wiem l4 z kodem B oprócz ginekologa może wystawić również lekarz rodzinny lub innej specjalizacji. Nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku ale czytalam gdzieś, że na wniosek ciężarnej lekarz może nie wpisywać kodu B na zwolnieniu. Z drugiej zaś strony l4 ciężarne uprawnia Cie do 100% zasiłku chorobowego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ