X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr bole glowy
Odpowiedz

bole glowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Januszkowa Autorytet
    Postów: 1664 1888

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dwóch dni mam ból głowy, próbowałam łagodzić kawą, ale pomaga na jakąś godzinę. Ciśnienie też słabe, 106/70. Zawsze miałam co najmniej 120. Cały czas wzbraniam się przed tabletkami przeciwbólowymi.

    16.02.2015 Powitaliśmy na świecie Natalkę :)
    z789jaq.png
  • Hachette Koleżanka
    Postów: 31 40

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam niskie ciśnienie - 90/60, od zapachu i smaku kawy mam odrzut, a bardzo często boli mnie głowa.
    Moja pani doktor kazała mi dużo pić, bo to również z powodu małej ilości płynów w organizmie, ciśnienie jest kiepskie.
    I faktycznie, głowa zaczyna mnie boleć kiedy mało wypiję w ciągu dnia i często przechodzi po wypiciu duszkiem 2 szklanek wody.
    No i Paracetamol jest względnie bezpieczny, ale w rozsądnych ilościach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2014, 00:04

    Ewela87 lubi tę wiadomość

    0d1yvfxmcr72tspl.png
  • Karolkaaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was borykała się z nocnymi bólami głowy? Które ewidentnie przychodziły od pozycji leżącej?
    Ja jestem w 20 tyg. I od ponad miesiąca co noc mam takie bole I już zaczynam się martwić... :(

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam bardzo często ale nie w nocy a za dnia. Takie kucia jakby ktoś szpilkę mi wbijał w głowę jest to spowodowane zmianą pogody ale nie życzę nikomu. Zawsze miałam z tym problem ale odkąd jestem w ciąży bóle czasem są nie do zniesienia. Gdzieś czytałam że bóle w ciąży są bardzo częste szczególnie u kobiet które miewały migreny tyle że w ciąży te bóle są jeszcze bardziej nasilone. Przede wszystkim przy wizycie u gin powinnaś powiedzieć o tych migrenach. Ja nawet się zastanawiałam czy nie zasugerować mojej lekarce skierowanie do neurologa. Na razie tydzień cisza chociaż pogoda zmienna.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Pomarańczka Autorytet
    Postów: 596 214

    Wysłany: 24 kwietnia 2015, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czasie ciąży to normalny wręcz objaw i do tego normalne, że to się nasila.
    Ból bierze się przez ciśnienie (zbyt niskie, bądź zbyt wysokie) ale również z typowych zmian hormonalnych. Od 20 tyg powinny ustać :) przynajmniej u mnie tak było..

    Nie polecam jak już ktoś tu pisał - wypicia "lampki wina czerwonego" .. Nie wiem który lekarz "normalny" poleca takie rozwiązanie na ból głowy, ale jest to całkiem nie taktowne.. I mało trafne :]

    Ja z bólem wygrywałam dzięki kąpielą relaksacyjnym, plus żelowe okłady chłodzące Apap.. plus świeże powietrze w domu.. A uwierzcie mi bóle były tak silne, że często doprowadzały do płaczu.

    3jvzp07w7jmagt8p.png
  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała migreny z aurą podczas ciąży?Tzn.błyski światła przed oczami,migoczący zygzak,zaniewidzenie połowy obrazu a później ból głowy lub nie.Jestem w 4 miesiącu i taka migrena dopadła mnie już trzy razy w ciągu 1,5 tygodnia...Wcześniej cos takiego zdarzało mi się raz na dwa lata. Może,któraś z Was była w podobnej sytuacji?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria, koniecznie skontaktuj sie z neurologiem. Wiem co to ból migrenowy, ale na szczęście mi odpuszcza, ale migreny z aurą mają swoje podłoże przeważnie gdzie indziej. Skontaktuj się z lekarzem neurologiem- koniecznie.

  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym rzecz,że miałam konsultację i neurologa i okulisty ale nic konkretnego się nie dowiedziałam,tylko tyle że mam czekać do końca ciąży, bo w tym momencie nie mogę przyjmować żadnych leków..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no własnie, mój były mąż ma takie migreny ale on brał silne środki przeciwbólowe, nie pamiętam nazwy + hydroksyzyna Gdy wziol w chwili pierwszych obiawow przechodziło.
    No i miał zrobiony rezonans i wyszlo że ma zwężenie jakieś cieśni i to + uczulenie dawało taki rezultat.

  • Daria90 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 lipca 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w rezonansie tez mam zmiany tyle ze demielinizacyjne..byc moze od tych migren,bo pamietam ze mialam je tez jako dziecko i torbiela przysadki. Mnie nawet ten ból tak nie męczy bo nie zawsze on występuje tylko jestem zaniepokojona aurą,boje się,że może to być coś związane z mini zakrzepami,niestety lekarze zbywają moje teorie uśmiechem..dlatego pytam tutaj może któraj z Was miała podobnie.

  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 31 lipca 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo. Początek II trymestru to była masakra z bólem głowy. Też mam niskie ciśnienie i do tego zauważyłam, że zawsze mnie bolała głowa w pochmurny, deszczowy dzień (czyli chyba też związek z ciśnieniem). Mój ukochany gin Radzio powiedział, że mam pić bardzo dużo mineralnej niegazowanej wody. Ewentualnie słabą czarną herbatę. Powiem Wam, że staram się pić butelkę dziennie, ale czasami wymiękam. No i faktycznie... są efekty. Mówił, że moje serce musi teraz ostro pompować krew i piciem wody zwiększę jej objętość. Dziwne... bo działa...

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niestety tez dopadaja....sporadycznie wezme paracetamol i pomaga.Pogoda jest zmienna to tez jeden z czynnikow wplywajacych na nasze samopoczucie.A jesli chodzi o cisnienie to naleze akurat do tych co je musza leczyc w ciazy...biore Dopegyt i jest ok. Za niskie zle,za wysokie tez niedobrze hehe pozdrawiam dziewczyny!:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie dzisiaj ból... Na dworze słonecznie, ale ja czekam na opady deszczu...

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mareczkowa...to czekamy razem :)Jeszcze trzeba sierpień przetrwać a później już będzie lepiej :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Monika A Koleżanka
    Postów: 50 14

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja razem z Wami Rose, u mnie tez upaly=bol glowy.

    Rose123 lubi tę wiadomość

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda nie rozpieszcza a patrzac na prognozy to jeszcze troche trzeba sie pomeczyc :-/ paracetamol nawet pomaga ale nie chce go brac codziennie. Pozdrawiam!:-)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deszczu nie było, głowa bolała, aż do nocy. W końcu wzięłam apap, żeby w ogóle zasnąć. Dzisiaj opijam się wodą na maxa.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 5 lipca 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od jakiegoś czasu mam kilkanaście razy w miesiącu... Juz nie wiem co mam robić.

    Vienne lubi tę wiadomość

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 5 lipca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bolała głowa codziennie od lipca do września. Poszłam do neurologa i zalecił mi terapię przeciwmigrenową. Polega ona na braniu słabych leków przeciwdepresyjnych w celu osłabienia nerwów odpowiedzialnych za czucie bólu. Powiem szczerze że od początku terapii głowa bolała mnie raz. Może spróbuj w tym kierunku coś działać?
    Czesto ma to związek z ciśnieniem, dobrze jest sobie o tym poczytać.
    https://centrum-mk.pl/marihuana-a-cisnienie-srodki-na-nadcisnienie

    O tutaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2021, 10:19

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ