X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Bóle po środku i u góry brzucha
Odpowiedz

Bóle po środku i u góry brzucha

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pytająca Koleżanka
    Postów: 75 7

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni miewam bóle na wysokości pępka i nieco poniżej. Jest to ból rozlany, który często pojawia się rano po obudzeniu. Boli mnie wtedy zmiana pozycji, a gdy zmienię na dogodną, nic nie odczuwam. W trakcie dnia raczej mi nie dokucza, bardziej przy wstawaniu czy kładzeniu się. Ginekolog zawsze pyta mnie o bóle podbrzusza i informacje głównie o takich bólach w ciąży znajduję w necie. Czy któraś z Was miała takie bóle? Czy mogę założyć, że to normalne rozciąganie macicy? Raz miałam porządny atak takich bóli, pojechałam na IP i było wszystko ok. Więc teraz gdy znowu się pojawiły w lżejszej odmianie, nie jadę nigdzie, ale byście mnie uspokoiły, gdybyście potwierdziły, że macie/miałyście podobne doświadczenia.

    dqprj44jms8c8veb.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez kilka dni miałam bóle pępka i okolic, jesteśmy na podobnym etapie ciąży, myślę, że jest to kwestia wypychania samego pępka i rozciągania się nie tylko macicy, ale i mięśni. Moje bóle miały charakter kłujący i występowały przy zmianie pozycji. Na pewno nie bolała mnie macica. Jeśli byłaś badana i jest ok. to głowa do góry. Niestety ciąża nie jest bezbolesna, ale twoja czujność jest jak najbardziej ok.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Ooola Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z kolei w 16tc okropne zakwasy, tak jakby zrobiła milion brzuszków. Wspomnę, że aktywna fizycznie nigdy nie byłam. Zaobserwowałam jednak, że gwałtownie zaczął rosnąć mi brzuch, więc może tu tkwi problem

  • magda94 Przyjaciółka
    Postów: 76 61

    Wysłany: 6 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez miewam bole brzucha, bardziej kłucie, gdy leze na boku lub na brzuchu (brzucha jeszcze nie widac w ogóle). Dopiero, gdy poloze sie na plecach przechodzi.

    34bw43r8x3c08pa7.png

    mhsvx1hpg0g6h8qo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ