Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Cukier w moczu!
Odpowiedz

Cukier w moczu!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam w UK. Właśnie byłam u położnej która robiła mi test moczu ( W Anglii nie wysyła się do laboratorium tylko mocz sprawdzają na paskach odczynowych) Wyszło że mam cukier w moczu nie wiadomo w jakim stężeniu ! Położna nic z tym nie zrobiła tylko kazała zrobić znowu taki test za 2 tygodnie. Martwię się ze moge miec cukrzyce a ona się tym nie przejmuje !

    klz9h371w1o7q62n.png
  • KotCzarownicy Przyjaciółka
    Postów: 210 25

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałaś robioną krzywą cukrową z krwi? Bo to jest najlepsze badanie na cukrzycę ciążową. Ja miałam tak, że miałam badanie krzywej cukrowej i z tego samego dnia mocz do badań (pierwszy poranny). Krzywa cukrowa wyszła bardzo dobrze, nie mam cukrzycy, za to pierwszy i ostatni raz wyszła glukoza w moczu. Moja lekarka to (nomen omen :P) olała mówiąc, że to pewnie błąd laboratorium; ja w to wątpię, ale faktycznie nie było czym się przejmować. Więc jeśli masz dobre wyniki krwi, to się nie martw. Jeśli nie miałaś badań to też się nie martw (trochę glukozy w moczu może się zdarzyć w ciąży), tylko postaraj się o tą krzywą cukrową w miarę możliwości, albo zapytaj, kiedy będą robić.

    I nie panikuj, wszystko będzie dobrze :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2018, 19:32

    4.04.17, 9 tc [*]
    Podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego
    Niedoczynność tarczycy
    Leszek jest z nami! 29.05.2018
  • klaudia382 Przyjaciółka
    Postów: 362 22

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie miałam robionej krwi bo oni chcą czekać czy cukier w moczu będzie się powtarzać więc czekają na zbawienie a ja się boję że tym czelaniem to zaszkodzimy dziecku :( za 2 tygodnie będę mieć dopiero robiony drugi raz test z moczu i jak wyjdzie znowu to za kolejne 2 tygodnie krew czyli ogólnie miesiąc oczekiwań paranoja

    klz9h371w1o7q62n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przejdź na wszelki wypadek na dietę ograniczająą cukry.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Fotelik samochodowy - jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica. Jednym z takich obszarów, gdzie jest ono szczególnie ważne jest zakup, montaż i korzystanie z fotelika samochodowego. Co zatem zrobić, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie rodzinnych podróży z noworodkiem i niemowlakiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ