X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Czy coś czułyście w brzuchu zanim były pierwsze ruchy?
Odpowiedz

Czy coś czułyście w brzuchu zanim były pierwsze ruchy?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)czy zanim poczułyście pierwsze ruchy czułyście że coś się w brzuchu dzieje?Jestem w 15 tyg ciąży i nieraz czuje większy ucisk w jakimś miejscu, albo chwilowe większe parcie na pęcherz,jest to moja pierwsza długo oczekiwana ciąża i nie wiem czy to normalne.Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz:)Pozdrawiam

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja raczej nic nie czułam moze czasem lekkie mrowienie na brzuchu ale nie wiem czym bylo spowodowane. W 18 tyg poczułam kopniaki i wszystkie inne sygnały zignorowałam bo dopiero jak bylam pewna w 100% sie cieszylam ze to ruchy. U cb jeszcze troche czasu daj sobie msc a nie będziesz miała wątpliwości:)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 17 kwietnia 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz,czekam z niecierpliwość na te kopniaki:)zastanawiam się czy to nadal rozciaganie macicy?Lekarz powiedział ze to niby normalne,ale cały czas mnie to stresuje.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że to normalne :) w końcu maluch musi mieć miejsce do mieszkania :)
    Co do ruchów to 15 tc chyba za wcześnie na czucie :) ja poczułam ok 17 tc, to było takie mrowienie, jakby przelewanie się w jelitach... z dnia na dzień coraz wyraźniejsze aż zaczęłam czuć wyraźne mini kopniaki :) a teraz czasem aż brzuch faluje :)
    Myślę że musisz uzbroić się w cierpliwość i lada moment poczujesz - będziesz wiedziała że to TO :)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • bluszczynka Przyjaciółka
    Postów: 128 41

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja poczulam pierwsze konkretne ruchy w skończonym 18 tyg. wczesniej mialam wrażenie takiego bulgotania, mrowienia ale tylko jak leżalam na boku z brzuchem lekko do dołu. Generalnie pierwsze ruchy to takie smieszne uczucie ze na pewno je odróżnisz od jelit itp, zwłaszcza ze jelita się przesuwają ku górze a ja ruchy czulam na dole brzucha nad spojeniem łonowym :)

    Chwilka84 lubi tę wiadomość

    bluszczynka
  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo zależy od tego czy jesteś szczupła. Ja też wcześnie wyczekiwałam ruchów, głównie przed snem ale czułam tylko swoje jelita hehe a wiedziałam że 'te' ruchy muszą być inne(choć nie wiedziałam jakie dokładnie). I poczułam w 16+6, pierwsza ciąża a dlatego że miałam płaski brzuch i ogólnie nie byłam 'duża'. lekarze zazwyczaj mówią że 18-20tydz, gdy mu powiedziałam, co u mnie w 17tyg, zdziwił się i mówi że prawdziwe ruchy będą później. A wtedy to co, nieprawdziwe? Głupoty gadają czasem. Wiem, co czułam i wiem, że to co czuję obecnie w 20tyg jest tym samym- tyle że trochę mocniejsze:)od jakiegoś tygodnia oprócz kopniaczków co wieczór kładę się i obserwuje przeciąganie się dzieciątka- falowanie brzucha to tu i tam:))

    Pozdrawiam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 14:26

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • Magdalena 94 Koleżanka
    Postów: 58 27

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jutro zaczynam 17 tydzień ciąży:) i tu moje pytanie:) czy jest możliwe już w tym tygodniu poczuć ruchy dziecka? Jest to moja pierwsza ciąża i na spojeniu łonowyn czuję takie muśnięcie lub takie delikatne 'klepnięcie':)

  • ewelia Koleżanka
    Postów: 79 8

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiedź wyżej:)

    ex2b2n0az5d0t4z9.png
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 19 kwietnia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem ze na ruchy muszę jeszcze poczekać,a strasznie nie mogę się ich doczekać:)Ale ciekawi mnie czy długo przed ruchami coś czułyście?Ja nieraz mam wrażenie ze mam balon w brzuchu z woda, która się przelewa,albo ze nieraz po któreś stronie mnie uciska i zastanawiam się czy moja wyobraźnia już przesadza,czy jestem przewrażliwiona bo bardzo się martwię aby wszystko było dobrze.

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te bulgotania co czułam ja, były z dnia na dzień coraz mocniejsze :) myślę że z 2-3 tygodnie po pierwszych odczuciach zaczęłam czuć kopniecia :) pamiętam że też nie mogłam się tego doczekać także doskonale rozumiem :) ale czas szybko leci! Dopiero co bylam w 17tc i zastanawiałam się czy to TO, a juz 24tc :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ