X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Detektor tętna
Odpowiedz

Detektor tętna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 13 września 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak posiadałyście detektor, to jak często używałyście ?

  • gosik79 Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 21 września 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kupiłam i wyglada na to ze jestem trupem:))
    Wogole nie działa a trochę kosztował, wyrzuciłam go do śmieci.
    Jak zadziała (może komuś się udało, a ja bubel trafiałam) trzeba wiedzieć czy to Twoij puls czy dziecka serducho:), ciśnienie tez jest ważne za niskie lub za wysokie . Trzeba umieć to odczytać .

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 22 września 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam i używam. Już teraz, jak kopie trochę rzadziej, ale ma początku tak 2-3 ray w tygodniu, z ciekawości. Ja mam detektor z wyświetlaczem, ale zauważyłam, że na wyświetlaczu nie zawsze odnotowuje to, co słychać, więc ja liczyłam tętno przez 15s i mnożyłam razy 4 (60s). Ja mam trochę nadwagi, ale nie miałam problemu ze znalezieniem tętna dziecka. Moje tętno zauważyłam, ze jest po bokach i brzmi raczej tak świszcząco, gdy tętno dziecko słychać jako takie uderzenia, a poza tym tętno dziecka jest o wiele szybsze - nie da się pomylić.
    Ale największą zaletą jest to, że mogłam dać posłuchać tacie i dziadkom i małej siostrzenicy, jak bile serce maluszka :)
    Za swój zapłaciłam 40zł na vinted.

    preg.png
  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 26 września 2023, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krewetka04 wrote:
    Ja mam i używam. Już teraz, jak kopie trochę rzadziej, ale ma początku tak 2-3 ray w tygodniu, z ciekawości. Ja mam detektor z wyświetlaczem, ale zauważyłam, że na wyświetlaczu nie zawsze odnotowuje to, co słychać, więc ja liczyłam tętno przez 15s i mnożyłam razy 4 (60s). Ja mam trochę nadwagi, ale nie miałam problemu ze znalezieniem tętna dziecka. Moje tętno zauważyłam, ze jest po bokach i brzmi raczej tak świszcząco, gdy tętno dziecko słychać jako takie uderzenia, a poza tym tętno dziecka jest o wiele szybsze - nie da się pomylić.
    Ale największą zaletą jest to, że mogłam dać posłuchać tacie i dziadkom i małej siostrzenicy, jak bile serce maluszka :)
    Za swój zapłaciłam 40zł na vinted.
    Dziękuje za odpowiedź:).

    IssGreen lubi tę wiadomość

  • Megson1996 Koleżanka
    Postów: 44 3

    Wysłany: 26 września 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosik79 wrote:
    Mam kupiłam i wyglada na to ze jestem trupem:))
    Wogole nie działa a trochę kosztował, wyrzuciłam go do śmieci.
    Jak zadziała (może komuś się udało, a ja bubel trafiałam) trzeba wiedzieć czy to Twoij puls czy dziecka serducho:), ciśnienie tez jest ważne za niskie lub za wysokie . Trzeba umieć to odczytać .
    Puls dziecka w późniejszych tygodniach łatwo jest wyłapać już :). Tzn ja nie mam problemu z tym obecnie.

  • Patisonek Koleżanka
    Postów: 47 14

    Wysłany: 7 stycznia, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Około 1 w tygodniu. Po raz pierwszy, jak udało mi się na chwilę złapać tętno w 9 tygodniu, to siedziałam codziennie jak wariatka, próbując je znów odszukać. :D Teraz używam rzadziej i znajduję nbez problemu. Mam AngelSounds.

    Starania od kwietnia 2023 r.

    26.05.2023 r. 💔 6 tydz.

    07.07.2024 r. czekamy na Gniewka 😍
  • Hel Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 11 stycznia, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Który detektor tętna macie/ polecacie? :) Myślicie, że zakup używanego, to dobry pomysł?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia, 09:59

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 685 412

    Wysłany: 11 stycznia, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    Cześć Dziewczyny! Który detektor tętna macie/ polecacie? :) Myślicie, że zakup używanego, to dobry pomysł?
    Ja kupiłam Jumper i jestem zadowolona. Nabyłam używany, przejrzałam wiele ofert - nie żałuję. Był ponad połowę tańszy.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • Hel Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 11 stycznia, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Ja kupiłam Jumper i jestem zadowolona. Nabyłam używany, przejrzałam wiele ofert - nie żałuję. Był ponad połowę tańszy.
    Dziękuję :) a który dokładnie model, JPD-100E?
    Trudno jest odróżnić tętno od innych dźwięków? 😅

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 685 412

    Wysłany: 11 stycznia, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    Dziękuję :) a który dokładnie model, JPD-100E?
    Trudno jest odróżnić tętno od innych dźwięków? 😅
    Tak, właśnie ten.
    Czy trudno? Chwilę zajmuje nam wyszukanie tętna, ale z każdym tygodniem jest to coraz łatwiejsze. Myślę, że istotne, żeby chyba nie zacząć zbyt wcześnie i się nie zrazić. My zaczęliśmy dokonywanie pomiarów ok. 14/15 tyg. Gdybym miała go kupić jeszcze raz to na pewno bym to zrobiła - detektor jednak mnie uspokaja.

    Hel lubi tę wiadomość

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • kisiek Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 11 stycznia, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hel wrote:
    Dziękuję :) a który dokładnie model, JPD-100E?
    Trudno jest odróżnić tętno od innych dźwięków? 😅


    Ja używam właśnie tego detektora od 9tc. Na początku ciężko było znaleźć. Bywały dni że szukałam nawet 40 minut.
    Teraz mam 17tc i od kilku tygodni znajduje bez problemu.
    Aktualnie tętno wyszukuje już na większym obszarze, więc jest o wiele wiele łatwiej.

    Ja akurat z racji mojego ogromnego strachu i paniki, używam go codziennie i sprawdzam ile było uderzeń na minutę.

    Ze swojej strony uważam, że zakup detektora był najlepszą rzeczą, jaka mogłam zrobić.

    Hel, kleopatr4 lubią tę wiadomość

  • Hel Koleżanka
    Postów: 33 11

    Wysłany: 11 stycznia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny!
    Zdecydowałam się i u mnie ZA przeważyły. Patrząc też na Wasze doświadczenia, jest szansa, że szukanie tętna na tym etapie będzie już mniejszym wyczynem, ale na wszelki wypadek nastawię się na dłuższe poszukiwania :)
    Kisiek, 40 min brawa za determinację!

    IssGreen, kisiek lubią tę wiadomość

  • MamaOlka2021 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 20 stycznia, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja kupiłam jumper JPD-100E używany dość tanio za 65zl i jestem dokładnie w 16+3 tyg i nie wiem czy znalazłam tętno bo taki dźwięk jest dość dziwny ale pokazuje tętno nawet do 145 . Jestem bardzo przewrażliwiona ponieważ dwa razy poroniłam a teraz aktualnie jestem w ciąży w której obumarło mi jedno z bliźniąt i oszaleje jak nie znajdę tego tętna 😔 w którym miejscu szukacie ?może źle głowice przykładałam 😔

  • Roxie_eS Autorytet
    Postów: 948 831

    Wysłany: 20 stycznia, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwsze sporo żelu i sporo cierpliwości :)

    Ja nie mam malucha obecnie wysoko (14+2) - max na linii majtek, a większość dni ponizej. Najpierw była po prawej, teraz jest wyraźnie po lewej, wiec nie ma co się nastawiac że jest tam gdzie była. :) poszukaj sobie na spokojnie, jak znajdziesz takie hmmm bardziej szumiących jak wiatr miejsca, to chyba jest coś z łożyska, i trzeba szukać trochę nizej. Cyframi się nie sugeruj, tylko dzwiekiem. Serduszko jest charakterystyczne, a jak dziecko się odwróci, to czasem detektor w ogóle nie pokazuje cyfr, albo pokazuje znacznie mniej, niż w rzeczywistości, bo nie wyłapuje cichszych uderzeń, które ja słyszę bez problemu. Czasem jak będzie dwa w jednym z pępowina, to mam 230 :) także cyfry zostaw sobie na deser jak znajdziesz na pewno, to poszukaj stabilnego miejsca, gdzie będzie to wyraźne, włącz sobie tryb 2 i potrzymaj Killa sekund, wtedy sprawdź il uderzeń. Powodzenia :*

    Kir AA, MTHFR, wysokie NK maciczne i we krwi obwodowej, rozjechane cytokiny.

    W latach 2022-2023 - 7 ciąż biochemicznych.
    03.23 - 8+6 poronienie chybione na etapie 6+1- synuś z trisomią chromosomu 3 🥺

    Nowe rozdanie:
    18dpo - beta 1084
    20dpo - beta 2297
    22dpo (5+0) - GS 7,4mm
    27.11 (6+0) - CRL 2,4mm - serduszko 105ud/min (5+5 z USG)
    07.12 (7+3) - CRL 1,39cm - serduszko 157ud./min (7+5 z USG)
    21.12 (9+3) - CRL 2,73cm - serduszko 184ud./min (9+4 z USG)
    05.01 (11+4) - CRL 5,89cm - USG prenatalne prawidłowe. Chyba dziewczynka 😍 (12+3 z USG)

    Acard, Accofil, Hydroxychloroquine, Intralipidy
  • kisiek Znajoma
    Postów: 27 5

    Wysłany: 20 stycznia, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaOlka2021 wrote:
    Hej, ja kupiłam jumper JPD-100E używany dość tanio za 65zl i jestem dokładnie w 16+3 tyg i nie wiem czy znalazłam tętno bo taki dźwięk jest dość dziwny ale pokazuje tętno nawet do 145 . Jestem bardzo przewrażliwiona ponieważ dwa razy poroniłam a teraz aktualnie jestem w ciąży w której obumarło mi jedno z bliźniąt i oszaleje jak nie znajdę tego tętna 😔 w którym miejscu szukacie ?może źle głowice przykładałam 😔


    Mam dokładnie ten sam detektor.
    Musisz szukać bardzo nisko, najlepiej tuż nad linią włosów. Dodatkowo najprawdopodobniej będziesz musiała nieco mocniej przycisnąć ( nie bój się, nic się nie stanie).

    Szukaj powoli, próbuj sondę dawać w jednym miejscu pod różnymi kątami. I tak w każdym miejscu

    Moja dzidzia najpierw była po prawej stronie brzuszka, a teraz tętno znajduje też oo lewej.

    Dzisiaj mam 18+0.

    Nie sugeruj się cyframi na detektorze, bo on pokazuje bardzo niedokładnie.

    Ja nagrywam dźwięk na dyktafon i później liczę sobie ile uderzeń miałam na minutę.

    U mnie córeczka ma mniej więcej 143-152 w zależności od pory dnia.

    Jak pojeździsz sobie po brzuchu detektorem to usłyszysz różne dźwięki. Takie piszczące, spokojniejsze to najprawdopodobniej pępowina.
    Bez problemu powinnaś też usłyszeć swoje przepływy, które będą brzmiały jak Twoje serce.

    Tętno dziecka jest takie specyficzne.

    Czasami nałożą się różne dźwięki, i ten dźwięk nie jest zawsze taki sam, ale naprawdę można go odróżnic..

    Pisałaś o swojej stracie. Wiem dokładnie co masz na myśli, wiem też jaki to stres i jaka to ogromną chęć usłyszenia tego tętna.

    Sama jestem po 2 stratach ciąż biochemicznych.

    Aktualnie tętno córeczki sprawdzam nawet kilka razy dziennie, prowadzę wykresy gdzie zapisuje sobie ile i o której miała. Też jestem na maksa przewrażliwiona. Ale to z miłości i troski.

    Jestem z Tobą kochana i trzymam kciuki, żeby udało Ci się znaleźć tętno dzidziusia :)


    Powodzenia!

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • MamaOlka2021 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 20 stycznia, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skonsultowałam swoje nagranie z położną twierdzi że to jest tętno lecz niewyraźne możliwe że to dlatego że to nie pierwsza ciąża i to jednak jeszcze mały płód i moje dzidzi jest ułożone na przedniej ścianie macicy co wszystko utrudnia na razie sobie dam spokój bo nie będę mogła spać po nocach w czwartek mam wizytę więc jakoś to przetrwam. Dodam że po dwóch poronieniach udało nam się dotrzymać ciążę na duphastonie i zastrzykach przeciw zakrzepowych i mam już syna w tym roku skończy 3 latka z nim szybko poczułam ruchy więc się nie martwiłam i on był właśnie na tylnej ścianie macicy. Po wizycie na pewno się odezwę. Dziękuję bardzo za rady troszkę po waszych słowach mi się lepiej zrobiło . Pozdrawiam cieplutko 🙂

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 25 stycznia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja już prawie rozpakowana i reczywiście detektor pomaga mi aż do teraz. Nie wiem, jak inne dzieci, ale moja potrafi mieć jeden dzień ruchliwy, a drugi np. odpoczywa. Chciałam się z Wami tylko podzielić, że czasami, jak długo nie czuję ruchów albo są jakieś takie elniwe, to właśnie używałam detektora, ALE próbowaliśmy wypić wody, zjeść coś słodkiego, trochę ją poszturchać i mały efekt, natomiast jak tylko włączałam detektor, to zaczynała się ruszać. A to znaczy, że doskonale czuła te fale! Może i to nie szkodzi, ale dzici raczej tego nie lubią - moja położna też tak mówi, ze na KTG często uciekają od źródła, więc myślę, że jednak trzeba zachować rozwagę.

    Hel, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ