X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Detektor tętna
Odpowiedz

Detektor tętna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 września 2024, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam detektor tętna Jumper 100E. Czytałam że jest dobry. Jednak od 2dni próbuje coś znaleźć i nic. Zaznaczę, że mam nadwagę. Zaczął mi się już 18tc. A tu nic nie pokazuje. Trochę się zaczęłam martwić. We wtorek byłam u lekarza i wszystko było dobrze. Podpowiedzcie proszę co ja źle robię.

  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 września 2024, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliz wrote:
    A który tydzień? U mnie 16+6 i bąbel znajduje się na samym dole właśnie przy Lini majtek
    I jest centralnie po środku albo po prawej stronie bliżej środka. 😀

  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 września 2024, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbowałam i nic. Lekarz za 2tyg. A ja zwariuje. U mnie 17+1 dzisiaj.

  • eliz Autorytet
    Postów: 1188 1600

    Wysłany: 27 września 2024, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia2801 wrote:
    Próbowałam i nic. Lekarz za 2tyg. A ja zwariuje. U mnie 17+1 dzisiaj.
    Spróbuj jutro rano po przebudzeniu. :) ja zawsze rano sprawdzam ☺️
    Też mam sporo nadwagę...
    Szukaj bardzo nisko. I powoli przesuwaj mam nadzieję,że jutro Ci się uda 🫂

    Moje najwieksze szczęście Jakub urodzony 19.02.2025 o 14:36 , 3180g i 55cm. 💙💙💙

    age.png
  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 września 2024, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Teraz jeszcze Próbowałam I nic. Dziękuję za odpowiedź:)

  • kisiek Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 27 września 2024, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia2801 wrote:
    Ok. Teraz jeszcze Próbowałam I nic. Dziękuję za odpowiedź:)

    Hej,
    Jeśli chodzi o znalezienie tętna w 17 tygodniu to powinnaś dać radę. Pamiętam, że jak byłam w ciąży właśnie w 17 tygodniu to tętna szukałam bardzo bardzo nisko, tuż nad wzgórkiem łonowym. Z resztą nawet dokladmoe w tym poście się wypowiadalam kiedyś :)
    U mnie dzidziuś znajdował się po prawej stronie. Łatwiej było mi znaleźć przepływy pępowinowe, ale jak już to znalazłam to wiedziałam, że gdzieś obok będzie serduszko.
    Jeśli masz troszkę więcej kilogramów (z resztą tak jak ja, mam sporą nadwagę) to spróbuj mocno nacisnąć detektor do skóry - nie obawiaj się o maluszka, bo nic się złego nie stanie.
    No i daj nieco więcej żelu.
    Musisz mocniej docisnąć, czasami pamiętam że naprawdę mocno przyciskałam. Miałam dokładnie ten sam detektor.
    Moja córeczka ma już 3 miesiące, urodziłam w czerwcu ale pamiętam jak dziś jak codziennie, kilka razy dziennie sprawdzałam tętno małej, bo tak bardzo się o nią bałam.
    Na szczęście ani razu nie miałam problemu ze znalezieniem tętna, ale to uwierz że na początku była metoda prób i błędów. Ale się udało!
    Trzymam kciuki żebyś znalazła tętno maluszka.
    No i pamiętaj, żeby dobrze zinterpretować to co słyszysz, bo możesz słyszeć :
    - swoje tętno, które jest dość łatwo znaleźć szczególnie po prawej stronie tuż przy żyle głównej
    - przepływy pępowinowe, które tak dosyć świszczą i są dość specyficzne
    - tętno maluszka, będzie około 140-160 uderzeń na minutę, to brzmi mniej więcej jak taki galop koni patataj patataj patataj

    Powodzenia! <3

    Przeżywam najwspanialszy okres w życiu - macierzyństwo <3
    Droga była długa, kręta i wyboista, ale teraz jestem szczęśliwa
    😭Marzec 2022- pierwsze poronienie, ciąża biochemiczna
    😭Sierpień 2022- drugie poronienie, ciąża biochemiczna
    🥰Czerwiec 2023- pierwsza wizyta u naprotechnologa, ustalenie planu leczenia, badania
    🥰Lipiec 2023- druga wizyta u naprotechnologa, analiza wyników badań. Wszystkie badania książkowe. Problem tylko z progesteronem. Wdrożenie odpowiedniego leczenia.
    🥳Wrzesień 2023 - ostatnia miesiączka
    🥳Październik 2023- pozytywny test ciążowy
    🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷Czerwiec 2024- na świat 12.06.2024 przyszła nasza ukochana córeczka Maja.
  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 28 września 2024, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za wszystkie wskazówki:* nie znalazłam i nie znajdę jakiś czas. Byłam dziś u gin (spanikowalam) i mam łożysko na ścianie przedniej. Więc mi blokuje. Powiedziała, że dopiero ok 30tc mogę spróbować na detektorze.

  • Pola9793 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 września 2024, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie obecnie 14+0 i też mam problem ze znalezieniem tętna dzidzi. Przepływy bez problemu i bardzo wyraźnie słychać, ale tylko to. Też mam łożysko na przedniej ścianie, to może być powód?

  • Ewcia2801 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 1 października 2024, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog mi powiedziała, że przez łożysko na przedniej ścianie. I ono blokuje niestety. Ok 30tc mogę spróbować dopiero

  • Monika91 Przyjaciółka
    Postów: 64 43

    Wysłany: 13 listopada 2024, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie podobnie :/ obecnie 16+5 a od tygodnia probuje złapać małe serduszko. Przyznam szczerze, że już świruje, bo wizyta u lekarza za 1,5 tygodnia:/ a jak Wasze "poszukiwania"?

    Starania od 2019
    🙋‍♀️IO, PCOS, kir AA,
    🙋‍♂️oligozoospermia, teratozoospermia, HLA-C C1C2
    02.2021 8tc 👼 ciąża naturalna 💔
    12.2023 ❄ 4bb ❄3bb ❄4ba ❄4bb
    Walczymy! 💪
    02.02.2024 transfer ❄ 4bb
    11 dpt beta 22,61
    13 dpt beta 54,01
    15 dpt beta 98,97 💔
    20 dpt ❌ 😭🩸🩸🩸

    05.08.2024 transfer ❄ 3bb
    12 dpt beta 708,3
    14 dpt beta 1541,5
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zadbać o spokój i relaks w czasie ciąży. Praktyczne porady dla przyszłych mam.

Bycie matką to jedno z najważniejszych i najwspanialszych przeżyć, jakie doświadcza każda kobieta, która rodzi dziecko. Przyjemne i sielskie chwile spędzone z pociechą poprzedza czas nie zawsze spokojnego oczekiwania na poród. W czasie ciąży często jesteśmy tak samo szczęśliwe, jak i zestresowane, a to sprawia, że warto pomyśleć o sobie w kontekście relaksu i odpoczynku. W jaki sposób uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na dziecko? Czy ciążowe dolegliwości można jakoś zminimalizować i poddać się domowemu SPA? Oczywiście, że tak. Za chwilę podpowiemy Ci, jak to zrobić skutecznie i bez wielkich przygotowań!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ