X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Dodatkowo kwasy DHA?
Odpowiedz

Dodatkowo kwasy DHA?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pannaniedzwiedzia wrote:
    Bo nadmiar kwasu foliowego , czyli przyjmowanie go po 1 trymestrze może zaszkodzić w prawidłowym rozwoju maluszka. To jak z witaminami. Nadmiar szkodzi.

    ja mam mutacje MTHFR - wiec problem z przyswajaniem przez organizm m.in. kwasu foliowego. Mam zalecone 5 mg kwasu (gdzie w standardowych dawkach jest on na poziomie 0,4 mg - to tak jakbym brala 12 tabletek zwyklego kwasu). Robilam badanie na poziom kwasu w moim organizmie no i wyszedl grubo ponad norme. Wynik 80, a norma do 18. W adnotacji na wyniku badan mialam napisane, ze dla potwierdzenia wyniku bylo wykonywane 2 razy (pewnie sie dziwili z laboratorium dlaczego taki nadmiar mam). Pomijajac ten fakt, znal z forum troche dziewczyn, ktore braly 5 mg kwasu, a niektore nawet i 15 mg kwasu na dobe i to przez cala ciaze i dzieci urodzily sie zdrowe. Mysle, ze kwas warto brac, bo jak robilam badania na mutacje, w interpretacji bylo napisane, ze posiada ja ok 50% spoleczenstwa, tylko czesto ludzie o tym nie wiedza.

    Dlatego sadze, ze warto zaczac suplementacje kwasem foliowym juz na min. 3 miesiace przed planowana ciaza :)

  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 1 lipca 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Lekarz zalecił mi dodatkową suplementację dha ale nie wiem teraz w sumie czy brać te kwasy osobno czy w jakimś multi suplemencie. Co jest lepszą opcją? Niby jem jakieś tam ryby, ale nie aż tak dużo, bo tuńczyk jest niewskazany ze względu na rtęć a wędzone ryby ze względu na dużą zawartość soli. I tak źle i tak niedobrze

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 2 lipca 2016, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam omega med optima forte. Tam juz jest wszystko Dha kwas foliowy żelazo itd. Kosztuje nie mało ale dla mnie warto biorę od dnia kiedy lekarz potwierdził ciaze i bede brac do tąd aż przestane karmić piersią.

  • ulola Autorytet
    Postów: 409 129

    Wysłany: 7 lipca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 13 tc bralam 600 mg dha. Od 25 Tc 750 - 900 ponieważ bylo zagrożenie porodem przedwczesnym. Co do kwasu foliowego spotkałam sie z opinia ze nadmiar może zwiekszac ryzyko alergii u dziecka ale z drugiej strony wpływa na prawidlowa prace lozyska

    Córcia Zosieńka 09.08.2016 <3 <3 <3 2680 g
    bl9ce6ydm80fo1bi.png

    19.03.2015 - Tęsknię Adasiu [*]
  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 7 lipca 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też omega med optima forte. Jakoś od 4 miesiąca lekarz zaleciła. Tylko teraz zaczęłam jeszcze dodatkowe żelazo, bo wyszła mi anemia.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • karinaa Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 11 lipca 2016, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a póki co bierzesz jakieś inne witaminy? Który to tc?

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 11 lipca 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem do kogo to pytanie.. ja brałam z pół roku przed ciążą i jakoś do końca 1 trym kwas foliowy Folik, potem od 4 miesiąca lekarz przepisała Omega med optima forte, a od tygodnia muszę jeszcze brać żelazo na anemię. Biorę je z wit. C.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 13 lipca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam 8 tc. Póki co biorę kwas foliowy i magnez, bo mam straszne skurcze. Lekarz wspomniał też o tym dha ale nie wiem teraz jak dokładnie powinnam je przyjmować

  • sznurowka Ekspertka
    Postów: 1232 52

    Wysłany: 13 lipca 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej byłoby zapytać lekarza, mi gin. poleciła konkretny. Np. w tym omega forte jest kwas foliowy (więc przestałam brać osobno) + dha + wit. D + jod + żelazo. Nie wiem czy są jakieś leki z samym DHA, to też będą wiedzieć w aptece.

    klz915nmy2gfnr76.png

    30.09.2016 3240g 52cm 39tc
  • salamini Znajoma
    Postów: 16 6

    Wysłany: 15 lipca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba najlepiej bedzie jakos zbiorczo z innymi witaminami, bo widze ze nie dostarczasz sobie wszystkiego co powinnas. Moge Ci zaproponowac albo taki zlozony preparat prenatal duo, ktory ma bardzo fajny sklad, bo i witamine d3, i b6 i b12, a do tego jeszcze choline i jod. Albo ewentualnie prenatal dha ale wtedy suplementujesz tylko ten konkretny skladnik

    Tysiak lubi tę wiadomość

  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 19 lipca 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki. Ten bardziej złożony mi chyba rzeczywiście lepiej pasuje. Poczytałam sobie trochę o tych witaminach i wypadałoby by je jednak wprowadzić do diety

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 31 lipca 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy wiecie ale dha wystepuje również w oleju lnianym ;) 500 ml kupicie w aptec za około 25 zł. Wystarczą dwiełyżki dziennie brane dodatkowo do witamin ;)

    AgaMiNo21 lubi tę wiadomość

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • alabasterrka Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 31 stycznia 2018, 18:55

  • keroina Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powinnam brać kwas DHA jeśli chcę zajść w ciążę czy dopiero jak zajdę? Widziałam ostatnio w aptece, że pregna ma taki kwas dla kobiet w ciąży i zastanawiam się czy powinnam go brać

  • dronek20 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 sierpnia 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam
    mam pelno sprzecznych informacji z internetu i tego co mi mowi mamal u niej to wystarczyło, żeby jeść duzo ryb, ja uważam natomiast, że trzeba suplementować nawet jak sie planuje ciażę, bo potem wychodzą niedobory, a to nie jest takie chop siup, żeby to uzupełnić. Ja się zastanawiam jedynie, czy tutaj https://zdrowiejemytutaj.pl/jaki-kwas-dha-w-ciazy/ nie przegieli troche z ta dawka, jak myślicie???

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 7 sierpnia 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przegieli,600mg to jest zalecenie polskiego towarzystwa ginekologicznego i empirycznie udowodnione jest działanie właśnie takiej dawki. Wadą jest oczywiście cena. Ja polecam pregna dha, łykasz jedna rano druga po południu i masz z głowy.

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 13 grudnia 2022, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wam też lekarze odradzali jedzenie ryb? Mi ginekolog zaleciła kapsułki Pregna DHA i całkowite odstawienie ryb ze względu na metale ciężkie które one zawierają. Moim koleżankom wręcz przeciwnie, zalecano jedzenie ryb. Zaczynam żałować, że ją w ogóle o te ryby zapytałam, bo strasznie mnie ciągnie do śledzi w śmietanie...

    age.png

    preg.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ