X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Drganie powieki
Odpowiedz

Drganie powieki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • 88macola Przyjaciółka
    Postów: 102 136

    Wysłany: 20 października 2014, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny od kilkunastu już dni drga mi powieka. Wizyta dop. 28.10. Nie chcę brać nic na własną rękę, ale myślałam żeby zrobić wyniki z krwi. Tylko to jest magnez, żelazo czy jeszcze coś innego?
    Z góry dzieki za rady!

    Nikoś <3 <3 <3
  • maribel Autorytet
    Postów: 316 471

    Wysłany: 21 października 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj macola:)

    Główną przyczyną jest na pewno duży niedobór magnezu, ale też innych witamin i minerałów. Również stres oraz brak snu.
    Ja udałabym się do lekarza rodzinnego i poprosiła o wypisanie skierowania na badania. Będziesz miała czarno na białym, czego brakuje w Twoim organizmie. Polecam też picie wody z zwiększoną zawartością magnezu, np. Muszynianka.
    A witaminy dla kobiet w ciąży bierzesz?

    atdc9vvjg5na5b6o.png
  • na_cik Ekspertka
    Postów: 218 86

    Wysłany: 21 października 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo moich znajomych brało magnez dodatkowo. Wazne żeby nie przekraczać w suplementacji dziennej dawki magnezu 750mg. Na mój gust to typowy objaw niedoboru magnezu. Warto też przy okazji sprawdzić potas.
    Pozdrawiam

    f2wlclb1tn9vsryr.png
    relgqps6zkgkuc7f.png
  • 88macola Przyjaciółka
    Postów: 102 136

    Wysłany: 21 października 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny, biorę Pregna Plus dop. od 5 dni, do tej pory tylko kwas foliowy. Zrobię tak jak mówicie, pójdę do rodzinnego po skierowanie, a dawkę ustalę z ginekologiem. Dziękuję!

    Nikoś <3 <3 <3
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 24 października 2014, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokładnie to samo! żeby ciekawiej było biorę witaminy prenatalne od samego początku a od miesiąca łykam dodatkowo magnez :|
    Chyba też przydałoby mi się przebadać czego tam brakuje..

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi'tez drga powieka prawa od kilku dni choć wyjątkowo dzis nie .

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem po mimo stosowania witamin prenatalnych i magnezu
    Teraz zwiększałam dawkę magnezu bo brałam tylko jedną tabletkę ale efektu chwilowo brak :( jak nie przejdzie przez weekend to powiem i tym gin na wizycie

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • kasaibram Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, najczęściej drganie powieki to przyczyny braku magnezu, można to spotkać na wielu wątkach po innych forach, przykładowo: http://www.biomedical.pl/forum/problem-z-drganiem-miesni-pod-okiem-vt11444.html ale nie zawsze, czasem potrzeba też potasu i kilku innwych witamin, więc nie ograniczajmy się nigdy do suplementacji tylko jednego :)

  • Twins_88 Koleżanka
    Postów: 37 10

    Wysłany: 14 marca 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drganie powieki to głównie niedobór POTASU - warto sprawdzić jego ilość podczas badania krwi ;)

    "Nie ma przyszłości bez miłości" - Jan Paweł II

    4a26f35d00.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ