X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Gimnastyka w ciąży - Joga
Odpowiedz

Gimnastyka w ciąży - Joga

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anulkakl1 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Czy któraś z Was uprawiała, albo uprawia Jogę w drugim trymestrze ciąży. Jeśli tak, to proszę o informację:
    -Czy to całkowicie bezpieczne?
    - Na jakie obszary ciała ćwiczenia mają najlepszy wpływ?
    - Czy ćwiczenia pomagają podczas porodu?

    Jeśli któraś z Was mieszka w Warszawie, to fajnie by było jakby poleciła jakiś klub, w którym można poćwiczyć:)

    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 11:04

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdzieś czytałam, że nie do końca jest bezpieczna i jeśli ćwiczyć to ze specjalnym "ciążowym" trenerem. Podobno można sobie coś zbyt mocno rozciągnąć i zrobić krzywdę;(

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja umierałam na jodze bez ciąży, nie ogarniam jak można to ćwiczyć w stanie błogosławionym :P. Ale zaznaczam, że nie jestem szczególnie rozciągnięta. Jeśli jednak joga ciążowa opiera się na tym samym, co zwykła, tj. ustawieniu się w konkretnej pozycji i trzymaniu jej przez jakiś czas, to polecałabym to osobom, które faktycznie ćwiczyły przed ciążą, bo dla początkujących to jest dosyć ciężkie. No i tylko joga dedykowana ciężarnym.

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulkakl1 wrote:
    Witam,

    Czy któraś z Was uprawiała, albo uprawia Jogę w drugim trymestrze ciąży. Jeśli tak, to proszę o informację:
    -Czy to całkowicie bezpieczne?
    - Na jakie obszary ciała ćwiczenia mają najlepszy wpływ?
    - Czy ćwiczenia pomagają podczas porodu?

    Jeśli któraś z Was mieszka w Warszawie, to fajnie by było jakby poleciła jakiś klub, w którym można poćwiczyć:)

    Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy;)

    Ja jestem z Wawy, tez myslalam o jodze, ale wczesniej tego nie cwiczylam i nie wiem jak to wplynie na ciaze...
    Tylko Zumba i skalpel Chodakowska...teraz zostaja mi tylko spacery, na nic innego nie czuje sie gotowa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2014, 20:13

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • anulkakl1 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 14 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno na pierwsze zajęcia trzeba przynieść zaświadczenie lekarskie, ćwiczenia wykonuje się wtedy, gdy stan zdrowia w ciąży na to pozwala.
    Rozmawiałam już ze swoja lekarką. Stwierdziła, że to bardzo dobry pomysł i jest to jak najbardziej pomocne przy porodzie.

    Oczywiście zajęcia Jogi powinien prowadzić ktoś wykwalifikowany, z doświadczeniem:)

    Czekam na Wasze propozycje zajęć w Warszawie. Może gdzieś w pobliżu Centrum, a najlepiej na Woli:)

    Pozdrawiam i zachęcam do wspólnego udziału, czasem cena zajęć dzielona jest na kilka pań, które się zdecydują "porozciagać":)

  • kinga.89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą byłam baardzo aktywna fizycznie, ale bałam się biegać czy wykonywać wyczerpujące fizycznie ćwiczenia w ciąży. Taaak, jestem panikarą! :D koleżanki powiedziały mi o jodze, zapisałam się i byłam bardzo zadowolona.
    Ale dokładnie! Dobry trener to podstawa, żeby nie zrobić sobie krzywdy. :)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny ! Uprawiam joge od ok 2 lat ! Teraz jestem w ciazy i nie zrezygnowalam z tej formy zajec, BO (!) joga to nie tylko cwiczenia w pozycjach (asanach), ale rowniez cwiczenia relaksacyjne i oddechowe ! A przeciez do cwiczen relaksacyjnych i oddechowych nie potrzeba zbytniego wysilku ;) nalezy nauczyc sie prawidlowo oddychac i podobno pozniej to pomaga podczas porodu, ale sama jeszcze sie o tym nie przekonalam :)
    ale rzeczywiscie powinno sie trenowac z osoba doswiadczona, jesli wczesnie nie mialo sie stycznosci z tego typu zajeciami. Od razu zastrzegam ze nie sa wskazane cwiczenia lezace tylem ! macica za bardzo ''ugniata'' kregoslup, najlepsze sa cwiczenia w siadzie skrzyznym, lezenie bokiem (najlepiej lewym), mozna cwiczyc z mezem ;)

    dojrzała, Martek32 lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Julkaa Koleżanka
    Postów: 69 12

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! Chodziłam na jogę od 3 miesiąca ciąży (przed ciążą też chodziłam na jogę i na inne ćwiczenia). Bardzo polecam, ale co wizytę pytam mojego lekarza czy mogę ćwiczyć i on mówi że oczywiście że tak, bo wszystko ze mną i z dzidzią ok!

  • Ewka31 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaczelam moje przygode z joga 2 tygodnie temu, jestem w 23 tygodniu ciazy.Na joge mozesz uczeszczac tak dlugo jak sie dobrze czujesz, nawet do konca. Uczymy sie tam rowniez relaksu i oddychania, co jest wazne przy porodzie. Cwiczenia nie sa skaplikowane, duzo w pozycji siedzacej.Ja wracam totalnie wyciszona po 90 min. jodze do domu, takze polecam.

    Ewka31
  • maja89waw Autorytet
    Postów: 636 929

    Wysłany: 17 lutego 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ktoś może polecić jakieś zajęcia ? Bo ja po pierwszych w Pruszkowie zrezygnowałam...

    3i49y2v4dzux5b7r.pngimg5-100_ertysd_4_x_x.jpg
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 1 sierpnia 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, jestem instruktorem jogi i wydawcą dwumiesięcznika "Joga". Z całego serca mogę polecić jogę na czas ciąży, ale jest kilka ważnych kwestii:
    - jeśli nie ćwiczyłaś wcześniej jogi, rozpocznij dopiero w II trymestrze,
    - ćwicz pod okiem wykwalifikowanego instruktora (w Warszawie i wielu innych miastach można znaleźć specjalne zajęcia przeznaczone dla kobiet w ciąży. W Wawie polecam szczególnie jogę e Jogaklubie przy ul. Chałubińskiego z Beatą),
    - pamiętaj, że najważniejesze jest to, jak się czujesz. Rób to, co wydaje Ci się komfortowe. Nigdy nic na silę.
    Polecam też gorąco książkę "Joga na czas ciąży i porodu" Dorothy Guerra. http://www.illuminatio.pl/ksiazki/porod-z-pomoca-jogi/
    We wszelkich kwestiach jogowych chętnie pomogę.
    A mnie osobiście najbardziej pomaga oddychanie ujjayi :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 2 sierpnia 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekonałaś mnie ;) Szkoda że w promieniu 80 km ode mnie nie ma żadnej szkoły i nie słyszała o żadnym instruktorze.. Chyba zakupię książkę i krok po kroku zgodnie z opisem będę działać;)

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwuska, a z jakiego miasta jesteś? Może ja znam :)

    lwuska55592 lubi tę wiadomość

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 4 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z okolic Giżycka;)

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o cwiczenia z jogi, to przede wszystkim cwiczenia oddechowe (przeponą) i relaksacyjne. Lepiej unikac cwiczen w pozycji lezacej na plecach !

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę przesłać zainteresowanym dokładny zestaw asan i zalecenia na każdy trymestr :) Tylko na priva piszcie i podajcie tam maila. Wrzuciłabym tutaj, ale nie wiem jak. Chyba, że coś z linkiem pomyślę i pokombinuję :)

    Iwuska w Giżycku jest coś takiego: http://www.mazuryaktywne.pl/gizycka-szkola-jogi :)

    mama_z_groszkiem: Jeśli chodzi o pozycje leżące to można jak najbardziej, ale z tzw. podparciem, czyli wałkiem jogowym albo na złożonych odpowiednio kocach, aby plecy układały się w łuk. Jak ogarnę wrzucanie skanów to rysunek też podeślę :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Korek228 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 8 maja 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Jestem studentką trzeciego roku fizjoterapii i piszę pracę na temat Wpływu jogi na przebieg ciąży i porodu :) Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście zechciały wypełnić tę ankietę :) Starczy kliknąć w link http://goo.gl/forms/umbgnkkA0R i zaznaczyć odpowiedzi :) Jest tylko 21 pytań, więc wypełnienie zajmie tylko parę minut :) Z góry dziękuję za pomoc! :)
    Karolina

  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej chyba zapisać się na specjalne ćwiczenia dla ciężarnych. Wtedy mamy pewność, że to co robimy nie zagraża w żadnym stopniu dziecku :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ