X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr infekcje układu moczowego
Odpowiedz

infekcje układu moczowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 19 października 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kiedy rozpoczęłam II trymestr rozpoczęłam walkę z infekcją układu moczowego.

    Rozpoczynam temat, bo może któraś z Was tak samo cierpi jak i ja, albo jest po podobnych przejściach, albo po prostu, czego nie życzę, będzie miała problemy z układem moczowym.

    Najpierw dużo leukocytów, bakterie i wyniki nieprawidłowe, ale w posiewie nie wyszły bakterie.
    Brałam monural, który powinien wszystko zabić.

    Tydzień później atak najprawdopodobniej kolki nerkowej i erytrocyty, bakterie i dużo białka. Nie robiłam posiewu.
    Lekarz mówił, że antybiotykiem nie będzie mnie faszerować, dlatego biorę 3x dziennie Furoxin Plus.

    Dzisiaj zrobiłam znów badanie moczu:
    Nabłonki płaskie nieliczne w.p.w. pojedyncze
    Nabłonki okragłe 0-1 w.p.w. norma: nieobecne
    Leukocyty luzno pokrywaja p.w. 0 - 3 wpw
    Kryształy szczawianu wapnia pojedyncze w.p.w. pojedyncze
    Bakterie liczne w.p.w. norma: nieobecne

    Teraz czekam na posiew i dużo pije.
    Wizytę kontrolną mam jak będę mieć pełen pakiet wyników.

    Czy miałyście takie problemy z układem moczowym?
    Zapalenia, kolki nerkowe, nieprawidłowe badania moczu?

  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 19 października 2015, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam przed ciążą bardzo dużo takich problemów, dlatego w ciąży biorę żurawinę regularnie - jak się wyleczysz to spróbuj - pomaga :) nie jestem lekarzem ale tr dzisiejsze badania wyglądają chyba całkiem ok..Trzymam kciuki

    69vc2j6.png
  • _ola_ Przyjaciółka
    Postów: 132 21

    Wysłany: 20 października 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja tez wlasnie zaczelam miec problemy z ukladem moczowym i do tego ciagle dokuczaja mi biegunki :( w moczu mam bakterie i duzo leukocytow : 21-26. Dzis zrobilam posiew moczu i za trzy dni moze cos sie wyjasni. Jak z jednym problemem sie uporam to zaczyna sie nastepny, strasznie martwie sie o moje dzieci.

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 października 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psota wrote:
    Od kiedy rozpoczęłam II trymestr rozpoczęłam walkę z infekcją układu moczowego.

    Rozpoczynam temat, bo może któraś z Was tak samo cierpi jak i ja, albo jest po podobnych przejściach, albo po prostu, czego nie życzę, będzie miała problemy z układem moczowym.

    Najpierw dużo leukocytów, bakterie i wyniki nieprawidłowe, ale w posiewie nie wyszły bakterie.
    Brałam monural, który powinien wszystko zabić.

    Tydzień później atak najprawdopodobniej kolki nerkowej i erytrocyty, bakterie i dużo białka. Nie robiłam posiewu.
    Lekarz mówił, że antybiotykiem nie będzie mnie faszerować, dlatego biorę 3x dziennie Furoxin Plus.

    Dzisiaj zrobiłam znów badanie moczu:
    Nabłonki płaskie nieliczne w.p.w. pojedyncze
    Nabłonki okragłe 0-1 w.p.w. norma: nieobecne
    Leukocyty luzno pokrywaja p.w. 0 - 3 wpw
    Kryształy szczawianu wapnia pojedyncze w.p.w. pojedyncze
    Bakterie liczne w.p.w. norma: nieobecne

    Teraz czekam na posiew i dużo pije.
    Wizytę kontrolną mam jak będę mieć pełen pakiet wyników.

    Czy miałyście takie problemy z układem moczowym?
    Zapalenia, kolki nerkowe, nieprawidłowe badania moczu?


    Wyniki które wstawiłaś są prawidłowe....tylko jak robiłaś je zaraz po leczeniu to są mało wiarygodne. Męczyłam się ponad rok z układem moczowym od kamicy nerkowej więc ci współczuję. Oby to dziadostwo zeszło i nie wróciło, tego ci życzę. Też polecam żurawinkę profilaktycznie :)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 20 października 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _ola_ wrote:
    Witam, ja tez wlasnie zaczelam miec problemy z ukladem moczowym i do tego ciagle dokuczaja mi biegunki :( w moczu mam bakterie i duzo leukocytow : 21-26. Dzis zrobilam posiew moczu i za trzy dni moze cos sie wyjasni. Jak z jednym problemem sie uporam to zaczyna sie nastepny, strasznie martwie sie o moje dzieci.

    Ja mam biegunki po antybiotyku :(
    Chyba kupię sobie jogurt naturalny i będę miksować z suszonymi śliwkami, żurawiną i morelami.
    Ja też się martwię, ale pocieszam się, że dużo kobiet ma w ciąży różne infekcje i jakoś je bezpiecznie przechodzą.
    Rose123 wrote:
    Wyniki które wstawiłaś są prawidłowe....tylko jak robiłaś je zaraz po leczeniu to są mało wiarygodne. Męczyłam się ponad rok z układem moczowym od kamicy nerkowej więc ci współczuję. Oby to dziadostwo zeszło i nie wróciło, tego ci życzę. Też polecam żurawinkę profilaktycznie :)

    Dlatego powtórzę znów w przyszły poniedziałek jak bakterii nie będzie, czyli 2 tygodnie po ostatnim antybiotyku i z tym się wybiorę do lekarza.

    Nie chce zapeszać, ale dzisiaj w nocy byłam tylko raz w toalecie.

  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 20 października 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece można kupić takie leki osłonowe, które bierze się z antybiotykami i właśnie zapobiegają biegunkom. Nie wiem jak jest z braniem ich w ciąży, ale chyba nie powinno być problemu. Mnie na początku ciąży dopadła bardzo ostra biegunka i lekarz przepisał mi to właśnie na odbudowę flory bakteryjnej.

    Tak czy inaczej jak się uda bez antybiotyku to lepiej :)

    69vc2j6.png
  • Psota Koleżanka
    Postów: 50 5

    Wysłany: 22 października 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _ola_ jak u Ciebie z wyniki posiewu?

    Ja odebrałam i na szczęście nie mam bakterii.

    Dziwne są te wyniki moczu w ciąży - niby złe i wskazujące na infekcje bakteryjną a jednak w posiewie nic nie wychodzi.

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 22 października 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, temat dla mnie. Tylko, że mi wyszły azotyny w moczu. Brałam antybiotyk tydzień po zrobieniu posiewu (wyszły mi bakterie ecoli), ponowiłam badanie i mam jeszcze gorsze wyniki. Nie dość, że azotyny, to jeszcze liczne kryształy, bardzo liczne bakterie i takie tam atrakcje. Teraz kolejny tydzień brałam urofuroginum i piłam na litry sok z żurawiny. Idę jutro na badanie moczu, zobaczymy co to będzie.
    Trudne to cholerstwo do wytępienia...

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co Wam powiem... od poczatku ciazy mialam infekcje ukladu moczowo plciowego.. w wymazie z szyjki wyszla uroplasne, niby wrazliwa na erotrymecyne.. wzielam 48 tabletek antybiotyku i nic nie pomoglo.. moja lekarka mowi jest pani nosicielka nic nie zrobimy.. w miedzy czasie grzybice i inne historie.. to znowu bakterie w moczu.. i w kolko.. w 32 tyg wyszlo ze mam barodz liczne bakterie, bialko w moczu i mnostwo leukocytow a w pochwie tez zakazenie bakteryjne i znowu antybiotyk monural razy dwa i do pochwy dallacin.. potem trafilam do szpitala.. z innegopowodu, ale ze grozil mi porod przedwczesny pobrali wymazy na beztelenowce i inne bakterie.. zrobili wyniki moczu i znowu nieciekawe.. z wymazow nic nie wyszlo- jakims cudem pozbylam sie uroplasme.. ale na uklad moczowy tym razem uczeni lekarze wymyslili kolejny antybiotyk zinnat.. moja lekarka prowadzaca tez mowi tak brac.. wkurzylam sie.. nie wzielam.. przez tydzien pilam rumianek i czestopodmywalam sie szarym mydlem i wiecie co? dzis odebralam wyniki moczu.. idealny.. nic w nim nie jest.. i dochodze do wniosku ze co natura to natura..

  • twardan Autorytet
    Postów: 650 377

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszły bakterie w moczu- w dużej ilości. Dzisiaj mam wizytę, zobaczymy, co powie lekarz. Jestem w 16 tygodniu, nigdy nie miałam problemu z pęcherzem, a nawet teraz nie mam żadnych objawów, badanie zrobiłam profilaktycznie i całe szczęście. Strasznie się boję, że może to zaszkodzić mojemu maleństwu, tylko skąd się te bakterie wzięły?

    twardan
    Piotruś jest już z nami :)
    Aniołek zawsze w sercu * 6 tc- 7.05.2015
    zem3sg18rbl77sd8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ