Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 23 listopada   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Małowodzie
Odpowiedz

Małowodzie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nati12131 Koleżanka
    Postów: 44 184

    Wysłany: 29 maja, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam badanie połówkowe, położna na usg powiedziała mi że mam za mało płyny i przez to nie może dokładnie zobaczyć dziecka, pęcherz pracuje i nerki też, kolejne usg mam w poniedziałek.. czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją ?

  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 460 337

    Wysłany: 29 maja, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy masz jakieś mięśniaki, zrosty itp., które mogłyby utrudniać badanie? I w sumie dlaczego położna robiła usg?

    preg.png
  • Nati12131 Koleżanka
    Postów: 44 184

    Wysłany: 29 maja, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkam w Szkocji i tutaj zazwyczaj położna robi usg jeśli jest coś nie tak wysyłają do lekarza, USG z lekarzem mam w poniedziałek. Nie mam żadnych zrostów, mam łożysko przodujące nie do końca powiedziano mi jak dokładnie leży, dowiem się pewnie w poniedziałek. Poza tym miałam dużą infekcję, znaleźli u mnie cystę koło cewki moczowej dwa tygodnie temu miałam zabieg i dożylnie antybiotyk, po tym zaczęłam krwawić ze skrzepami ale dziecko rozwijało się i rozwija prawidłowo, wody były jeszcze tydzień temu w porządku, wczoraj położna stwierdziła że jest ich mało, byłam prywatnie na usg od razu wczoraj także i prywatnie dowiedziałam się że wód jest na pograniczu, niestety mało ale nie ma tragedii, nic więcej powiedzieć mi nie mogą bo takie jest prawo w Szkocji 😟, jutro jadę na kontrolę do szpitala odnośnie cysty no a w poniedziałek mam USG z lekarzem. Nie wiem co robić l, wyczytałam żeby pić dużo wody więc staram się pić więcej niż dotychczas.

  • Wero0707 Autorytet
    Postów: 460 337

    Wysłany: 30 maja, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/kompedium-wiedzy-o-plynie-owodniowym/

    Z tego co czytam małowodzie jest o tyle niebezpiecznie, że świadczy o jakimś innym problemie. W Polsce podają kroplówki, „nawadniają dożylnie”, bo to co pijesz doustnie musi przejść przez nerki, więc nadmiar i tak wysiusiasz. Na pewno ogranicz rzeczy moczopędne i wysuszające np. herbata,kawa, zioła. Jeśli miałaś krwiaka, cystę, antybiotyki, zabieg, to organizm też musi się oczyścić i wyobrażam sobie, że płyn owodniowy musi się wymienić. Daj znać po wizycie, trzymam kciuki

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ