X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Nie wykonałam badania połówkowego
Odpowiedz

Nie wykonałam badania połówkowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 20 września 2023, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem aktualnie w 25-26 tygodniu ciąży i dopiero w piątek mam wizytę u lekarza. Czemu nie mam połówkowego? Najpierw mieszkałam w Niemczech i mój ginekolog miał urlop i w sumie jakbym nie zdecydowała się na poród w Polsce to wizytę bym miała 2 dni temu dopiero. Jeszcze w sierpniu byłam w Polsce ponieważ odczuwałam ból przy badaniach dopochwowych,a lekarz w Niemczech nie wiedział od czego i kazał coś z tym zrobić. W Polsce okazało się,że mam nieprzebitą błone dziewiczą i mam zdjęcia USG,tylko,ale nie połówkowe. O takim badaniu,że istnieje dowiedziałam się niedawno. I co teraz da rady jeszcze wykryć jakieś ewentualne wady? Boje się też reakcji lekarza zwłaszcza,że idę na NFZ.

  • Krewetka04 Przyjaciółka
    Postów: 217 37

    Wysłany: 22 września 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe to badania prenatalne i tak naprawdę z automatu maja je kobiety po 35 roku życia, ale mozna też zrobić prywatnie. Najważniejsze w kierunku wad genetycznych są badania między 11-14t, bo wtedy mierzy się przyzierność karkową. Jeśli ich nie miałaś, to tu już się nie da nic zrobić (tzn. można zrobić test z krwi badajacy DNA dziecka, które krąży we krwi matki, ale to jest prywatnie i dosyć drogie). Natomiast na badaniu połówkowych sprawdza się anatomię i przepływy żylne. Tu możesz iść prywatnie do jakiegoś lekarza z dobrym sprzętem i powiedzieć, że chciałabyś, by to posprawdzał i też to zrobi, tylko nie ma atestu, jak Ci od badań prenatalnych, ale mój normalnie mi to wszystko robił.

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ