X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Otyłość w ciąży
Odpowiedz

Otyłość w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 10 października 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem w 17tyg ciąży, zaczynałam z wagą 92,5kg przy 168cm wzrostu. Dziewczyny w podobnej sytuacji proszę o informację jak wasi lekarze podchodzili to tego prowadząc ciążę? Bo moja p.dr. mnie cały czas straszy😬 na początku ciąży pomimo glukozy w normie wysłała mnie na test obciążeniowy profilaktycznie. Cukrzycy nie widać. Morfologię mam w normie, cukier i ciśnienie książkowe. Z dzidziusiem wszystko ok, a teraz mi przepisała acard i zastrzyki przeciw zakrzepowe naraz😲 też pytałam czemu i dlaczego naraz te dwa, odpowiedź oczywiście profilaktycznie 😩 juz nie wiem czy grzecznie to wszystko brać czy skonsultować u innego lekarza... A mnie to strasznie stresuje bo niby wszystko jest jak najbardziej ok, a leków i badań ciągle przybywa

  • Czitka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 października 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja mam 163cm wzrostu i zaczynałam z waga 117kg , teraz mam ok111kg bo mam cukrzycę ciazowa i jestem na diecie, czekam wizyty która mam mieć 4.11.21 a teraz jestem 11+5tc. Chodzę prywatnie do lekarza zero uwag. Mam również pakiet z pracy w Medicover tu lekarz tylko mi powiedział że najlepiej będzie jak nie przytyje, a teraz wręcz schudłam

  • ananana Koleżanka
    Postów: 45 10

    Wysłany: 24 października 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z lekami? Bierzesz też ten acard itd? Czy tylko pilnowanie cukrzycy i tyle?

  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mam 176 cm zaczynałam z wagą 109 kg. Dziś 15+4 tc moja waga 95 kg. Póki co nie mam stwierdzonej cukrzycy na początku ciąży miałam krzywą i wyszła dobrze.

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Kasia86 Przyjaciółka
    Postów: 111 43

    Wysłany: 2 stycznia 2022, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i lekarz nic nie czepia się wagi ale mówi że dobrze że chudnę oby tylko później nie przytyć za dużo. Schudłam bo miałam nieustanne mdłości i jadłowstręt ale już przechodzi i waga wolne spada.

    h44eugpjsrlghhn9.png
  • Magdaa Debiutantka
    Postów: 15 7

    Wysłany: 14 marca 2022, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    160 cm i waga 86kg na chwile obecną, lekarz nawet się nie zająknął, ale moja ciąża jest prowadzona w Niemczech, chociaż ginekolog jest polakiem.. nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

    f2w33e3kzw2jh2xq.png
    ___________________________________________
    09.04.2019 19tc (*)
  • Agola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ani słowa. Acard mam od początku, nawet od początku starań. Niestety, przytyłam i nie chudnę. Zastanawiam się jak to będzie pozniej, bo póki co żadnych cukrzyc, nadciśnień, nic. W ogóle gdybym nie wiedziała, że jestem w ciąży i Mała nie kopała uparcie, to bym nie wpadła na to, że ktoś tam w środku siedzi - żyję jak przed ciążą.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ