X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum II trymestr Picie kawy w ciąży
Odpowiedz

Picie kawy w ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja świadomie zrezygnowałam z picia kawy, aczkolwiek moja pani ginekolog pozwoliła pić 2 filiżanki dziennie bez problemu :)

  • theagnes87 Autorytet
    Postów: 749 454

    Wysłany: 22 maja 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije kawę jedną dziennie, rozpuszczalną i z mlekiem....ale mocno ją ograniczyłam ponieważ pamiętam jak w poprzedniej ciąży, łapały mnie skurcze łydek i palcy, a to też zasługa kawy, bo wypłukuje potas

    iv09hdgejbmeoi5c.png

    w57vskjoejp0xr0f.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5001 1719

    Wysłany: 22 maja 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję jak theagnes - 1 niezbyt mocna z mlekiem, zresztą ja mocnej i dużo nigdy nie mogłam, bo się trzęsę :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • millakotek Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 22 maja 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też piję jedną z mlekiem, chociaż bywają dni kiedy po połowie kubka mam już dosyć :)

    f2w3ugpj2by4qewe.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2291

    Wysłany: 22 maja 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w drugiej ciazy i o ile w pierwszej moze bym dala rade bez kawy, gdybym sie mocno uparla, o tyle przy moim obecnym trybie zycia (pobudka o 4:00, praca 6:30-15:00 + dom z dwulatka) bez kawy padlabym trupem. Nie wale szotow espresso, tylko pije slaba pol na pol z mleczkiem, takze mysle, ze okej.

    W obu ciazach nie pilam wcale w I trymestrze. Teraz mam dni, ze nie mam wcale ochoty. No i nie pije wcale w weekendy, bo wtedy moge sie wyspac :]

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 22 maja 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    popijam do dwóch kaw dziennie :)

    millakotek lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pozwalam sobie od czasu do czasu na kubek kawy z mlekiem. Czasem jest to codziennie, a czasem nie piję 2 dni :). Jeśli ochota na nią nie jest duża to odpuszczam ,bo mam wyrzuty sumienia że szkodzę maluchowi .

    Nieraz wypiję sypaną,mocniejszą z rana, bo cierpię na zaparcia (przyjmuję żelazo) ,ale nie zauważyłam żeby pomagała :/ . Przed ciążą po kawie zawsze szłam do wc .

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz pozwolil 1 kofeinowy napoj dziennie, od poczatku ciazy pilam 1 dziennie z mlekiem, ale teraz w 2 trymestrze pije juz baaaardzo rozrzedzona, robie w ekspresie, pol oddaje mezowi a swoja jeszcze rozrzedzam woda. Mam bardzo wysoki puls ponad 110 i czuje ze kawa mi go jeszcze podnosi, ale taka slabiutka moge pic.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Modrzewiowa Autorytet
    Postów: 340 197

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą byłam mega kawoszem. Czasem miałam wrażenia, że pachnę jak kawa :D Jak zaszłam - odrzuciło mnie od kawy...może raz zrobiłam sobie kubek słabej, ale wypiłam tylko połowę, miałam wtedy bardzo niskie ciśnienie.
    A teraz...właściwie w II trymestrze...zaczyna mi wchodzić Inka z mlekiem rano, do śniadania...


    Oj Dziecko zmienia, zmienia ;)

    dev358pr___.png

    Franciszek :*
    10.05.2017 r. serduszko naszego Serduszka :)

    cbpregz2jivxh5d2.png

    Me­dicus cu­rat, na­tura sa­nat
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 14 lipca 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Mnie lekarz pozwolil 1 kofeinowy napoj dziennie, od poczatku ciazy pilam 1 dziennie z mlekiem, ale teraz w 2 trymestrze pije juz baaaardzo rozrzedzona, robie w ekspresie, pol oddaje mezowi a swoja jeszcze rozrzedzam woda. Mam bardzo wysoki puls ponad 110 i czuje ze kawa mi go jeszcze podnosi, ale taka slabiutka moge pic.

    No i ostatecznie zrezygnowalam z kawy (pije tylko bezkofeinowa, dla smaku), wydaje mi sie, ze lepiej sie czuje, puls mi tak nie skacze i czestotliwosc i sila bolow glowy sie zmniejszyla.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Invis Autorytet
    Postów: 1586 867

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obu ciążach w pierwszym trymestrze całkowicie zrezygnowałam z kawy (odrzuciło mnie), choć jestem mega kawoszem. Do tej pory rzadko piłam kawę, ale moja Pani ginekolog pozwoliła jedną-dwie dziennie (piję słabe, z mlekiem), także już bez poczucia winy czasami zrobię sobie tę jedną słabą z mlekiem :)

    7u229jcgjnezkwya.png
    tb739vvjaxst5oik.png
    14gmqh4s3wl30kr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrezygnowałam z codziennego picia kawy już przed ciążą, na codzień piłam inkę, a w weekend normalną kawę. A jak tylko się dowiedziałam o ciąży przestałam pić kawę w ogóle. Cały pierwszy trymestr zapach kawy mnie odrzuca, jest dla mnie zbyt intensywny, nie mam zupełnie ochoty nawet na słabą z mlekiem więc nie piję i już ;)

    Swoją drogą w ogóle mam problem z piciem czegokolwiek, bo nic mi nie smakuje - ostatnio jedynie herbara z cytryną i woda.

  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo lubie kawe ale nigdy nie piłam wiecej niz 1-2 dziennie, a podczas staran wręcz 1-2 tygodniowo zastępując ją inką, obecnie w 5 mcu pije średnio 5 razy w tygodniu ale nie tak ze robię sobie filiżankę tylko spijam kilka lykow od mężusia, bo na kawe mam bardzo często ochote ale szkoda mi wapnia i potasu ktora kawa wyplukuje a ktore wciskam w siebie w postaci sera żółtego, melona, mango itp po prostu szkoda tych minerałów ktorych potrzebuje dzidzia no i nie ukrywam sie zaczęły się bóle i kurcze łydek , gdy wcześniej w I trymestrze piłam 1 kubek kawy na tydzien nie bylo tego problemu. Jeśli bardzo lubicie kawe to jedzcie wiecej melona, pomidora, mango - zdrodla potasu, oraz zoltego sera, jogurtu naturalnego, mleka - źródeł wapnia, warto tez uzupełniać magnez. I wtedy nie bedziecie mialy takich wyrzutów sumienia. Dobrze ze mąż mnie pilnuje i wspiera w nie piciu za dużej ilości;-) bo mam słabą wolę niestety. Dodam ze jestem niskocisnieniowcem wiec nie biore pod uwage tego mankamentu kawy, jeśli macie ciśnienie w normie lub wyższe to lepiej zapytać gina czy to nie zaszkodzi. Wiadomo wszystko wolno byle z umiarem :-) ja sie śmieje ze córka mojej przyjaciółki ktora jest niesamowicie ruchliwa i energiczna jest taka bo mama pila codziennie kawe, ale to oczywiście nie jest potwierdzone żadnymi badaniami to tylko moja hipoteza :-P poza tym jest tak rozkoszna ze gdyby to bylo potwierdzone to bym tez piła codziennie kubek hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 13:14

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Talla Ekspertka
    Postów: 168 76

    Wysłany: 24 lipca 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą w ogóle nie piłam kawy bo nie lubiłam, a nawet Inka była pita od święta. A teraz bardzo często piję Inkę do śniadania czyli trochę wody i znacznie więcej mleka. Od kawy odrzuca mnie na kilometr, nawet zapach jest nie do zniesienia. Tak samo wszelkie smakowe herbaty, nawet Roiboos smakowy jest zły.

    2nn390bv8q4j7jxl.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 29 lipca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bridget wrote:
    Ja pozwalam sobie od czasu do czasu na kubek kawy z mlekiem. Czasem jest to codziennie, a czasem nie piję 2 dni :). Jeśli ochota na nią nie jest duża to odpuszczam ,bo mam wyrzuty sumienia że szkodzę maluchowi .

    Nieraz wypiję sypaną,mocniejszą z rana, bo cierpię na zaparcia (przyjmuję żelazo) ,ale nie zauważyłam żeby pomagała :/ . Przed ciążą po kawie zawsze szłam do wc .
    Bidget jeśli cierpisz czasem na zaparcia to polecam bardzo ksylitol, nie dość ze jest zdrowy, uzywa się go zamiast cukru to w wiekszych ilościach ma dzialanie przeczyszczajace, bo organizm musi stopniowo sie do niego przyzwyczajać, poczytaj sobie o ksylitolu, jest nawet dla dzieci o wiele zdrowszy niz cukier. Po takiej nawet slabej kawce z łyżeczką ksylitolu bardzo ładnie przechodzi zatwardzenie, a jak nie pomaga to dwie łyżeczki. :-) i nie psuje zębów jak cukier.

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Jarzebinka89 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszym trymestrze moja ulubiona kawa nagle wydala sie kwasna ;) Potem zapach mielonej kawy lagodzil mdlosci, a teraz wrecz ginekolog zalecila mi, zebym pila 1-2 filizanki dziennie, bo mam bardzo niskie cisnienie.

    #rodzew2018
    p19u3e3kzaje7hnn.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 9 sierpnia 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja pije do tej pory 1-2 dziennie rozpuszczalnej

    6sutskjolve431gm.png
  • Wiki_2 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 12 sierpnia 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed ciążą piłam do 3 kaw dziennie. Teraz 1-2 filiżanki dziennie, u mnie to akurat bardziej mleko z kawą.

    bokvjuu.png
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 4 miesiąca w ogóle nie piłam kawy. Ale ostatnio miewam baaardzo niskie ciśnienie i lekarz nawet zalecił popicie kawy od czasu do czasu. Więc piję nie za mocną 3 razy w tygodniu.

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Bozka Ekspertka
    Postów: 386 54

    Wysłany: 16 sierpnia 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kawa nie szkodzi oczywiście jeśli mówimy o kubku rano i ok 17 kolejna, ja mam niskie ciśnienie i wręcz mam pić rzeczy które zawierają kofeinę w poprzednich ciąża Ch też piłam nie dajmy się zwariować :D

    Tt229c2ebd5b3c06ae34a8bc3e03c6b125.png
    Córka 2003 Córka 2007 Syn 05.02.2018
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ